Za ili protiv nosenja krzna???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za samo za njih treba imati dosta parica, ako već neko želi pravu finu
bundu....a o tim borcima za prava životinja i te neke razne pokrete,
baš i ne bih nešto mnogo...uglavnom isćefile su se, nanosale bundi
svega i svačega, pa kad dođoše do prezasićenja, ajde još jedna
akcija u kojoj će one biti glavne zvezde.......možda grešim ali to je
moje skromno mišljenje po tom pitanju....
 
Ja mislim da ne bi terbalo nositi bunde... Ne znam, meni je to glupo. A sem toga, meni su bunde ružne i kičaste, pa ih ne bih nosila sve i da mi neko plati xD Ali i da su lepše ja bih ih nosila jer bi me stalno podsećale na to da je crklo dvadeset nekih nesrećnih živuljki ne bih li ja obukla bundu :p Ajd nekad, ljudi nisu imali šta drugo da obuku da bi im bilo toplije, krzno je bilo najbolji izbor. Ali u današnje vreme? To nam zaista nije neophodno...
A to za manekenke i poznate ličnosti ne mora ništa da znači, znam da je jedna glumica ( izem li ga, zaboravila sam kako se zove, glumi sa Vil Smitom u onom filmu gde je on, kao, neki ljubavni savetnik... ) učestvovala u toj kampanji protiv nošenja krzna, i još se slikala gola za plakat sa natpisom "Krzno? Radije bih išla gola" a posle toga se pojavila na jednoj dodeli nagrada i nekoliko žurki u bundi :P
 
1. jao kiša =))))))))
2. sine, očekivala sam da će svi da graknu ko jedan protiv bundi... pa ne mogu da verujem.... mislim, lepo je krzno i mekano i toplo, ali sigurno je i mala nutrija volela i cenila to isto krzno pre no što su joj ga svuki sa leđa =(
da skratim. veliko protiv. (u civilizaciji. eskimi i sibirci naravno da mogu i treba da ga nose)
 
Mislim da bi ova tema mogla da se malo prepravi posto se argumenti protiv krzna manje vise svode na to da im je zao zivotinja koje stradaju zbog krzna.

Pravo pitanje bi trebalo da bude u cemu je razlika u ubijanju zvotinja za krzno i za ishranu?

Da li je licemerno imati stav da je zao ubiti na primer jednog zeca zbog bunde a ne i zbog gulasa ;)
Ova recenica mozda deluje malo surovo ali je cinjenica jer koliko znam sem u manjem broju slucajeva oni koji se bore za prava zivotinja itekako jedu meso :)

I najbitnije pitanje da li bunde treba poistovetiti sa koznim jaknama. mantilima, cipelama, tasnama, kaisevima itd... jer i to potice sa istog mesta i ako ne treba zasto ne treba :)
 
Poslednja izmena:
dobro usmerenje tab (malo šlihtanja nikome nije naškodilo)

ali meso je naša nasušna potreba (ok, to je diskutabilno, ali ima ljudi koji se razbole bez mesa)... teško je doći do dovoljno proteina bez mesa ako u meso računamo i ribu.
nošenje krzna je baš baš obest u ovim našim krajevima.
dalje, nisam sigurna, ali čini mi se da se krznene životinjice ubijaju na neki surovi način...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
za meso ne postoji alternativa (ili je jako komplikovana)
za krzno još i kako postoji.

i još, meni je grozno ubijanje zeka u šumi, on možda ima ženu i decu =I
 
Krzno ne nosim jer niti mi pravo krzno znaci nesto u zivotu niti mi se dopada ideja da neko bude ubijen zbog neceg bez cega mogu da zivim. Vestacko krzno je sasvim prihvatljiva alternativa za one koji zele da nose nesto u krznenom obliku.

Znaci, protiv sam i to ne bih mesala sa mesom. Cak i kozu izbegavam sto vise mogu (koristim tzv. eko varijante), a krzno niti sam imala niti mislim da mi treba.
 
Imam neki osećaj da će se ova tema pretvoriti u klanicu uskoro :roll:
Lično ne nosim krzno, niti volim da diram mrtvo krzno, više volim kad je toplo, ispod kuca neko :heart: i mrda se :)
I mislim da postoji razlika u ubijanju svinje u klanici i ubijanju činčile... bar što se tiče humanosti ubijanja, ako to uopšte postoji!
Slažem se sa parkom o poželjnosti mesa u ishrani, kao i postojanju alternative kada su bunde u pitanju...
 
a sta cemo sa koznim stvarima?
teleca, ovcija i slicna koza je manje vredna ili se ide po teoriji one su vec pojedene pa da se i koza iskoristi?
Generalno ja ne vidim zasto bi nekome vise bilo zao jedne male slatke krznene zivotinjice nego jednog teleta, jagnjeta.... I jedno i drugo su ziva bica.

Zasto se dize tolika galama oko bundi a ne i oko koze? Zar to ne lici malo na diskriminaciju zivotinja?
Zar je jedna cincila toliko sladja od
57282.jpg


Meni nije.
 
Poslednja izmena:
a sta cemo sa koznim stvarima?
teleca, ovcija i slicna koza je manje vredna ili se ide po teoriji one su vec pojedene pa da se i koza iskoristi?Generalno ja ne vidim zasto bi nekome vise bilo zao jedne male slatke krznene zivotinjice nego jednog teleta. I jedno i drugo su ziva bica.

Zasto se dize tolika galama oko bundi a ne i oko koze? Zar to ne lici malo na diskriminaciju zivotinja?

Možda je ovo licemerno ali mislim da ima istine u tome...
 
Hmm.... Zanimljivo. Pitam se da li da se upuštam u ovu diskusiju. :mrgreen:
Bolje ne.
U stvari, malo kasnije. :)

Btw, je l' smem da kačim neke video-klipove o tome kako nastaju bunde? :)

Ne smes. Znamo mi da si ti borac za prava zivotinja, ali, sta da se radi, to im je sudbina... Zamisli, da nije bilo tog krzna, pecinski covek bi izumro... ;) Dakle, zivelo krzno! Sva sreca pa smo mi na vrhu lanca, da nismo, verovatno bi nekome posluzili da se ogrne nasom kozom. Hm... kakav li bi namestaj bio od ljudske koze. Ne smem ni da mislim...

Jedes li meso Borka?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top