Šta ste učinili da planeta zemlja bude bolje mesto za zivot

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Evo nam mesta da se najzad pohvalimo nečim dobrim sto smo uradili :D
Da li ste ucinili dobro delo, spasili neciji zivot, pomogli nekome kome je pomoc bila neophodna??? Možda pomogli da se ocuva životna sredina, posadili neko drvo...spasili neku zivotinju...aktivni u tim sferama??? Spasili neku ženu (muskarca) ili porodicu od zlostavljanja, pomogli nekoj staroj osobi u necemu, mora da je svako od nas ucinio bar nešto da ova nasa zemlja bude bolje mesto za život !!!!!!
 
pa... nista konkretno i veliko... ali dajem sve od sebe da kada nesto znam prenesem to na sto vise ljudi koje isto to interesuje..

...redovno shaljem neki sms kada vidim na tv-u poziv da se to uradi... sta je meni da skine sa kredita 20din... necu umreti za tih 20 din... ostavim tu i tamo kada se nadjem u poshti u onu kutiju par dindzi... koliko moj studentski dzeparac dozvoljava... sitnice uglavnom... mislim da bi bilo dobro da svi obratimo paznju na te "sitnice"... onoliko koliko smo u mogucnosti toliko da damo...



...ali i dalje mislim da je najvaznije da prenosimo znanje... ono je dugorocno a onda ono ima posledice koje su nemerljive... a to je da shvatimo da postoje i drugi osim nas samih... da naucimo da ne budemo sebicni...
 
hehe sta bi uciniJo...pa prosto...tropsko ostrvo pravac tamo otiso i izlezavao se ceo dan i uzivao:D:lol:...e sad kakve to ima veze sa tim da zemlja bidne bolje mesto za zivot...paaaaa nem pojma ali ako je meni dobro ostalima oko mene ce biti jos bolje :mrgreen:
prosta korelacija...ja egocentrista filantrop jok....a i svi koji misle da su filantropi lazu jer covek ako ne voli i ne ugadja sam sebi niko nece :lol: :D
dakle...da skratim...tropsko ostrvo...lezaljka...kokteli...meni lepo a za svet ma snacice se oni i bez mog uplitanja :mrgreen:...osim ako ne zaseru i pokvare mi uzivanje onda ce ljudi shvatiti zasto mi onaj crveni sa rogovima i repom stoji ispred klonje dok serem u slucaju ako mi nestane papira da mi ga donese...u prevodu zasto sam bed mada faka....bez niga :mrgreen::lol: :D
 
Zikice ova ti je doba :hahaha:

Ne znam zasto je ovo toliko teska tema..evo pocecu od sebe:
Volim bliznjeg svoga...ono naravno da mi isu svi po volji kao sto nisam ni ja njima ali kada si dobronameran onda je sve lakse, pomognem komsinici sa kolicima i bebom u njima da ih podigne preko nekoliko stepenika u ulazu u zgradu, ustanem u busu ponekad babama i dedama koji idu bas u vreme spica :???: al vala kada mi je tesko u nekim danima u mesecu kada tesko stojim...e onda vala ne usajem ...sem trudnicama ...njima uvek.
U autobusu ovim cigancicima sto pevaju nekad dam koji dinar sto pevaju, al vala nekad i ne dam nervira me sta pevaju obicno su to neke odvratne pesme i neki tekstovi da ti se smuci. Jedino uvek nahranim cigance koje je ponekad ispred pekare i koje prosi da bi kupilo da nesto pojede...e na to sam osetljiva...to ne mogu da trpim da je neko gladan. Bas sam gledala sta uradi sa parama kada mu neko da i videla da odmah ulazi i kupuje i odmah to jede. E onda kada sam to videla pitam ga sta hoce da mu kupim i kupim mu to sto je trazio i bude mi milo oko srca jer sam nahranila gladnog a to je sto kaze moja baba ,,sevap,,. Izvinem se u busu kada nekog ocepim ili nehoticno udarim.
Kada su velike vrucine leti posto mi stan gleda na lep parkic i ima dosta drveca sidjem i zalijem drvece jer mi zao da pati po onim vrucincinama bez vode. Imam balon od 5 litara onaj sto kupujemo vodu u njemu i onda jedan sacuvam i svako drvce dobije po 5 litara vode ono znam da to nije mnogo al ipak svaki dan dobije po malo vode da se ne osusi bila bi steta. To su sitnice, ali sitnice zivot znace...
To je prvo cega sam se setila.
 
I ja sam cigancicima koji su prosili ispred moje skole kupila cips i sladoled. Posle toga su mi trazili i cigare, to im nisam dala. Vratila sam vlasnici preskupi telefon koji sam nasla na ulici i koji sam komotno mogla da zadrzim. Retko ustajem u busu zato sto imam problema sa nogama, ali uvek nateram mog decka da ustane trudnicama i maloj deci :lol: Ima verovatno jos stvari, ali ne mogu da se setim...
 
ljubi te majka ^^^ :D
Ma idi begaj, pravi sam
a030.gif
 
da spasila sam jednu kucu sa ulice :super: gazda ju je tamo ostavio u kutiji sa jos dva steneta ali nisam mogla sve da ih uzmem,zato sam se potrudila da alarmiram neku decicu koja su se igrala u obliznjem parku tako da su svi nasli dom. covek koji ih je ostavio je to uradio zato sto je imao belu rasnu labradorku koju je "spopao" neki mesanac ulicni,pa je on kao "jedino" resenje video da ih baci kao smece u kutiji na ulici...SKOT :otkacio: i moja kuca ima sada sest meseci,bila je vrlo bolesna kada sam je uzela tada sa ulice jer je rano odvojena od majke (mesec i po dana),svaki drugi dan sam je vodila kod veterinara i sada je izrasla u prelepu belu kucu sa crnim tufnicama na usima i volim je najvise na svetu. :heart:

da imam novca otvorila bih privatni azil za sve napustene zivotinje, eto gde cu da ulozim novac ako dobijem na lotou,bingu...:mrgreen: ali stvarno:!:
 
mnoge stvari koje se zdravom razumu podrazumevaju, nazalost su u danasnje vreme pravi licni podvizi... pravi je licni podvig u danasnje vreme (a narocito kod nas, zbog svih cekanja i trpljenja) biti normalan, biti stvaran i biti altruista... biti manje sebican i biti malo vise okrenut drugima...

...mislim da svako od nas moze mnogo vise... samo... treba malo manje da se gleda u ogledalo i da malo vise gledamo oko sebe... i oko drugih...


...a pre svega- treba da naucimo da slusamo jedni druge, ne samo da cujemo jedni druge... nego da zaista cujemo sta nam neko govori...
 
mnoge stvari koje se zdravom razumu podrazumevaju, nazalost su u danasnje vreme pravi licni podvizi... pravi je licni podvig u danasnje vreme (a narocito kod nas, zbog svih cekanja i trpljenja) biti normalan, biti stvaran i biti altruista... biti manje sebican i biti malo vise okrenut drugima...

...mislim da svako od nas moze mnogo vise... samo... treba malo manje da se gleda u ogledalo i da malo vise gledamo oko sebe... i oko drugih...


...a pre svega- treba da naucimo da slusamo jedni druge, ne samo da cujemo jedni druge... nego da zaista cujemo sta nam neko govori...

:klap::klap::klap::):):):)
 
Nikada necu razumeti ljude :???: uzmu zenku neke zivotinje i onda kada se osteni (omaci) ili sta vec onda ih odbace i bace na ulicu...kako imaju srca, u stvari nemaju ga uopste...kao da nisu ziva bica nego da je stvar pa se igras s njom a kad ti dosati na ulicu. Ja bi takve kaznjavala...Kako mogu??

bila bih najgori sadista za takve imbecile :headbang::azdaja::besan2:
 

Back
Top