Izujedano dete

steffica

Primećen član
Poruka
830
Pre neki dan, tacnije u petak, sam procitala vest u jednim dnevnim novinama kako je 2-godisnji decak izujedao 2-godisnju devojcicu u vrticu. Sama vest jeste sokantna zbog cinjenice da su vaspitacice, prvo to dopustile, a drugo, nisu obavestile roditelje uopste o ovom incidentu nego su to roditelji saznali tek kada su dosli po dete.
Mene su, vise od same vesti, zapanjili komentari citalaca koji su tog decaka nazivali monstrumom i odavali utisak kao da misle da to dete nije normalno i da ce izrasti u najmanju ruku, u psihopatu.
Da li zaista mislite da je dete krivo, i da zaista pati od nekog poremecaja?
Da se razumemo, meni je jako zao te devojcice, pobogu, dete je imalo podlive na oba obraza, a sigurno ce imati i traumu od vrtica, ali ne mogu da nazovem tog decaka monstrumom...
 
У том узрасту деца често уједу неког, то им је начин одбране, или напада. Али, није монструм, само је двогодишње дете!
Васпитачице су друга прича, баш толико да не примете...
 
Ja se uopste ne cudim da vaspitacice nisu primetile, to je sasvim ocekivano jer nisu ni bile prisutne.
Nego, nisu one tema, a o njima bi mogla ihaaaaaj:otkacio:
Ne mislim da je dete monstrum, vec da ima problematicne roditelje ili da postoji problem u toj porodici, to je sigurno
Da li je pokrenuta nekakva prijava protiv roditelja?
 
Poznajem mnoge roditelje koji bi prilikom situacije kada ih rodjeno dete ujeda do krvi blago se smeskali i tepali mu: nemoj ljubavi.
Imam dvoje dece,oboje su me ujeli u tom periodu i oboje su dobili "objasnjenje" tako da moja deca nikoga nikada nisu ujela vise.Dete od dve godine uopste nije malo i nerazumno.
Ipak vaspitacice su krive sto je do toga doslo uopste a jos gore sto to nisu prijavili roditeljima decaka.Devojcicini roditelji su videli...
Jednostavno,kod mene opravdanje mali su i to je prolazna faza ne prolazi.Jer ako se deci ne skrene paznja da je to ponasanje lose ta faza nikada nece proci...
 
Ja sam imala slicnu situaciju u vrticu,samo ne,hvala bogu,toliko dramaticnu. Naime,bila je jedna devojcica u grupi kod mog Nikole koja je odjednom pocela da ujeda svu decu,a najvise bas mog Nikolu ( ne znam sto bre,bas njega,on njamrsaviji tamo :()..to nisu bili normalni ujedi,vec jaki i afgresivni..izmedju ostalog,dete je pocelo da baca i lomi igracke po sobi..Nase vaspitacice su odmah reagovale i izolovale dete dok joj nisu dosli roditelji..Zvali su takodje i psihologa.Elem,ne znam epilog koji je,sem da je dete ispisano iz vrtica,tj roditelji su je ispisali..cula sam da je malena stalni svedok nasilja u kuci,od oca pa nije ni cudno..No ipak,to su samo "carsijske price"..
 
Podlivi na oba obraza bas i nisu mala stvar...Za to je trebao jak griz...
I dalje mislim da nije normalano smatrati to normalnim jer ce i dete to prihvatiti kao normalno i nastaviti da grize svoje drugare
 
Podlivi na oba obraza bas i nisu mala stvar...Za to je trebao jak griz...
I dalje mislim da nije normalano smatrati to normalnim jer ce i dete to prihvatiti kao normalno i nastaviti da grize svoje drugare

Ne verujem da su ga bas tapsali zbog toga.

Ali je bezveze misliti da ce se to nastaviti,mozda je samo faza...za tako malo dete je to normalno.

Osim ako ne vuce dublje korene,ali mi to ne znamo...
 
Наравно да треба реаговати, али, заиста, родитељи често дозвољавају деци да их гризу, шамарају, и смеју се томе, а после.. :otkacio:
Но, не може бити монструм двогодишње дете!
 
Старији је уједао /само маму и тату наравно/, а млађи није...
нормална фаза али не и обавезна...

Е сад... шта све васпитачицама може да промакне.. страшно је и за помислити..
али тако је... двадесет и нешто двогодишњака.. еј... па ја бих са троје погинула...

И моји су се враћали из вртића изуједани и изгребани..
није ми никада падало на памет да правим фрку око тога..:confused:
 
Veruj da sam videla majku koja je mazila dete koje joj je ostavljalo bolne ugrize po ruci...
Jer je ona ,pobogu,dobra majka koja nece da povisi ton na svoje dete a kamoli da ga udaru po guzi.
Dete je ujedalo svu decu kad je krenulo u vrtic jer nije razumelo da to i nije bas lepo...
Ne kazem ja da nije normalno da deca ujedu ali nije normalno cekati da samo od sebe prodje jer se to mozda nece desiti tako lako...
Imaju slike devojcice na netu...Uzas...
 
Старији је уједао /само маму и тату наравно/, а млађи није...
нормална фаза али не и обавезна...

Е сад... шта све васпитачицама може да промакне.. страшно је и за помислити..
али тако је... двадесет и нешто двогодишњака.. еј... па ја бих са троје погинула...


И моји су се враћали из вртића изуједани и изгребани..
није ми никада падало на памет да правим фрку око тога..:confused:

skroz si u pravu..uslovi rada njihovi su katastrofalni,i one se stvarno trude (naglasavam da pricam iz sopstvenog iskustva) a nama,roditeljima je najlakse da ih napadamo..te deca nam slinava,te ovo,te ono..ja volim svoju decu najvise na svetu al bre,nisu bogom dana da se ceo svet pa i vaspitacice vrte samo oko njih..
 
Наравно да треба реаговати, али, заиста, родитељи често дозвољавају деци да их гризу, шамарају, и смеју се томе, а после.. :otkacio:
Но, не може бити монструм двогодишње дете!

:super:
naravno da nije monstrum...
 
Da, to nije normalno, jer je devojcica bila izujedana vise puta. Ali mi je apsolutno neshvatljivo kriviti zbog toga dete i nazivati ga monstrumom. Slazem se da agresivno ponasanje jeste proizvod negativnog uticaja roditelja, ali okriviti 2-godisnje dete??????
Moj Stefan je imao tu fazu ujedanja, naravno da mu to nismo dozvoljavali. Medjutim desilo se daje ujeo 1 devojcicu u vrticu, takodje za obraz, ali samo 1. Vaspitacica me nije odmah obavestila, vec mi je to saopstila kada sam dosla po njega. Takodje za njega je sledilo grdjenje, i kazna u vidu sedenja na stolici ( u vrticu) i objasnjenje od mene i muza kako to ne sme i nije lepo da radi. To je bilo pre otprilike 6 meseci. To se vise nikada nije ponovilo ( nadam se i da nece ) ali se on jos uvek seca tog incidenta. Jos uvek kada ga pitam sta je bilo u vrticu on pocne tu pricu i uvek prica tece ovako
- Pokaze da je ujeo..
- Koga si ujeo? Devojcicu?
- Da.
- Pa jel plakala?
- Da.
- A jesi ti bio u kazni ?
- Da. - onda objasni da je i on plakao i trazio dudu
- Pa jel se to sme raditi?
- Ne, ne. - uz obavezno mahanje prsticem
Ja mislim da je on naucio lekciju i da je shvatio da to ne sme da radi.
 
i nastavlja da te grize nakon sto ga opomenes? :???:

Ja verujem da je to u zaru igre. mene Stefan sada ne grize, ali ume da me jako stegne, pocupa ili cak i udari, ali u tom trenutku to je kao neki izraz srece, odusevljenja. Mozda zvuci cudno... Naravno i onda dobije objasnjenje, a sad je naucio i da se izvini, pa kad se tako nesto desi on kaze - Mama, izini...:heart:
 
Pa naravno...Desi se i mojima da me udare ili vec tako nesto u zaru igre ali se odmah izvinu.
Ali ako ti dete opomenes a ono te opet ujede znaci da ili mu nisi lepo objasnio da to nije u redu ili postoji neki drugi problem.
Eto tvoj sincic je lep primer,uradio je to ali je dobio zasluzenu kaznu i sigurno je nakon toga postao svestan da je to nesto lose sto ne sme da se radi.Ljubac za njega...
 
pa moj Nikola ima obicaj cesto da me ugrize..i mnogo puta je opominjan zbog toga..al nikad nije ugrizao nekog u vrticu..u stvari,grize samo mene kad se zaigramo :(
Па из милоште...:D мика мала...

а да га научиш да те место тога загрли ''тако јако да ће ти све коске пући''...
само му кажеш.. чек другар да ти покажем бољу фору...:mrgreen:
 
Па из милоште...:D мика мала...

а да га научиш да те место тога загрли ''тако јако да ће ти све коске пући''...
само му кажеш.. чек другар да ти покажем бољу фору...:mrgreen:

ma sve sto je stariji,to su takve igre redje,odnosno-ujedi..da,pokusacu sa tom boljom forom ;)
 
Moj brat , mladji dve godine , je kao mali grizo koga god je dohvatio, mene, roditelje , decu , goste ...i to negde do 4 godine . Sta sve nismo radili sa njim ...i dan danas se neki sa ''setom'' secaju njegovih ujeda.
Pa, nije ispao monstrum i cak sta vise ima mnogo blazu narav od mene . Nevidjena dobrica.
Sve to prodje i nije neko merilo buduceg karaktera.
 
Ja verujem da je to u zaru igre. mene Stefan sada ne grize, ali ume da me jako stegne, pocupa ili cak i udari, ali u tom trenutku to je kao neki izraz srece, odusevljenja. Mozda zvuci cudno... Naravno i onda dobije objasnjenje, a sad je naucio i da se izvini, pa kad se tako nesto desi on kaze - Mama, izini...:heart:

Postoje odrasle osobe koje vrlo ozbiljno maltreriraju svoje partnere i decu, a kad to urade najcesce placu i kazu izvini. Komentar me podseti na to, pa cisto da dodam.
 
Klinca, koji je akter ove teme, treba poslati kod psihologa zajedno sa roditeljima (mozda cak i odvojeno razgovarati) da se pokusa dokuciti zasto to radi i kako mu dobro objasniti da ono sto je ucinio nije ok.
 

Back
Top