Ponovo havarija ruske nuklearne podmornice...

U bre kazu 20 ljudi poginulo,velika tragedija za Rusku mornaricu

Јесте трагедија. Вечна слава погинулима!

Како кажу подморница је била на ремонту и излио се Фреон. Фреон је отрован и користи се код ПП система.

Нажалост безвезни технички квар који је стајао живота људе.
 
kad otvoriš stranicu "forum krstarice", u samom dnu izlaze imena forumaša, kojima je danas rođendan... Tamo je izašlo i tvoje ime, pre nekoliko dana....da ne tražim sad...;)

Jeste ...........ali kako kad ja imam najbolji profil. Niti na mom profilu ima prijatelja, niti imam poruka, niti imam neprijatelja........, niti imam avatar, niti poruke, kao moze tamo da pise, niti lokaciju, samo trenutnu aktivnost............da jewdem govna, zajedno sa svima vama..........sala..........
Doduse ima posetilaca........., ali u svakom slucaju hvala ti na cestitkama, 4 .11..........
 
Јесте трагедија. Вечна слава погинулима!

Како кажу подморница је била на ремонту и излио се Фреон. Фреон је отрован и користи се код ПП система.

Нажалост безвезни технички квар који је стајао живота људе.


:)

Freon je potpuno neotrovan gas.
 
Poslednja izmena:
Nigde i ne piše o kom freonu konkretno se radi - a freon može da bude svašta nešto u današnje vreme. Verovatno je neki gas iz porodice halometan - haloalkana.

Tacno se zna sta je Freon - to je DuPont-ov TM za grupu gasova za rashladne uredjaje i nikako nije toksican, do skora se koristio u svim mogucim sprejevima (sezodoransi, lakovi za kosu...).

Sto se haloalkana tice tu si sigurno u pravu (freon i jeste jedan od njih), ali se, koliko se secam, od njih cesce koristi Halon (koji takodje nije toksican).
 
Tacno se zna sta je Freon - to je DuPont-ov TM za grupu gasova za rashladne uredjaje i nikako nije toksican, do skora se koristio u svim mogucim sprejevima (sezodoransi, lakovi za kosu...).

Sto se haloalkana tice tu si sigurno u pravu (freon i jeste jedan od njih), ali se, koliko se secam, od njih cesce koristi Halon (koji takodje nije toksican).


Da, zna se šta je freon, kao što se zna šta je digitron :D

Opet ništa nisi rekao, halon je samo skraćenica za haloalkane. Tako da možeš da kažeš i "freon je halon".

Pričamo o **** 'n' podmornici - sigurno se dovod kiseonika prekine ako se aktivira PP sistem - ne znam kako se ta situacija može porediti sa dejstvom freona u provetrenom prostoru. I da, ljudi mogu tako da se uguše.
 
Da, zna se šta je freon, kao što se zna šta je digitron :D

Opet ništa nisi rekao halon je samo skraćenica za haloalkane. Tako da možeš da kažeš "freon je halon",

Pričamo o fuckn podmornici - sigurno se dovod kiseonika prekine ako se aktivira PP sistem - ne znam kako se ta situacija može porediti sa dejstvom freona u provetrenom prostoru. I da, ljudi mogu tako da se uguše.


:)

Bavim se patentima poduze (a i zigovima sam se bavio neko vreme) te ponesto znam o tome.

Halon je takodje TM, tako da nikako ne moze da se kaze da je Freon Halon. Nije toksican, ali moze u kontaktu sa otvorenim plamenom da stvori toksicne materije.

Gusenje i trovanje nije isto. Haloalkani gase vatru tako sto "oduzimaju" kiseonik iz prostora u kome se primenjuju...
 
Bavi se čime hoćeš, ali nemoj da "pališ raju" da se radi o nekoj zaveri. :D

Ljudi su mrtvi, a autopsija će pokazati da li je bilo trovanja, gušenje...

Hajde sada linkovi sa dokazima - čiji je Halon TM i da freon nije toksičan u velikim koncentracijama.

BTW, evo izveštaja sa jedne autopsije:
A case of accidental Freon 22 (monochlorodifluoromethane) poisoning in a fishing vessel is reported. Forensic autopsy revealed severe pulmonary edema and congestion (left lung; 576g, right lung; 740g). GC–MS analysis clearly showed that the deceased inhaled Freon 22 gas prior to his death. Freon 22 concentration was 169±7.0μg/ml in the heart blood. The distribution pattern of Freon 22 in tissue samples was similar to that in previously reported cases. The brain had the highest concentration of Freon 22 followed by the spleen, liver, kidney and lung, respectively.
 
Bavi se čime hoćeš, ali nemoj da "pališ raju" da se radi o nekoj zaveri. :D

Ljudi su mrtvi, a autopsija će pokazati da li je bilo trovanja, gušenje...

Hajde sada linkovi sa dokazima - čiji je Halon TM i da freon nije toksičan u velikim koncentracijama.

BTW, evo izveštaja sa jedne autopsije:
A case of accidental Freon 22 (monochlorodifluoromethane) poisoning in a fishing vessel is reported. Forensic autopsy revealed severe pulmonary edema and congestion (left lung; 576g, right lung; 740g). GC–MS analysis clearly showed that the deceased inhaled Freon 22 gas prior to his death. Freon 22 concentration was 169±7.0μg/ml in the heart blood. The distribution pattern of Freon 22 in tissue samples was similar to that in previously reported cases. The brain had the highest concentration of Freon 22 followed by the spleen, liver, kidney and lung, respectively.


Ne, ne aludiram ni na kakvu zaveru, samo sam napisao da freon nije toksican.

Halon je TM Allied Chemical Corporation, evo jednog patenta gde se koristi:

http://www.patentstorm.us/patents/5018586/description.html

To sto Freon nije toksican ne znaci da moze da sluzi kao zamena za vazduh i da je bas lepo udisati ga, narocito "cistog".
 
Ne zahebavaj Tex. Ljudi umiru, ali nije toksičan.

I ovo... Uređaj ja gašenje novogodišnje jelke :hahaha:

"Halon" i halon nisu isto ;) I sam dobro znaš i da se freon uporebljava za mnogo širu grupu jedinjenja - iako je TM jednog DuPona, a ne ovi - http://www.alliedchemcorp.com - imaju TM ali sami nigde ne pominju svoj brend, nego čekaju "pronalazača" da se pozove na njih. Ima li negde da se kupu kaladont?

Još jednom - halon je naziv za svako jedinjenje iz grupe bromo-hloro-fluoro- ugljenika (BCFC) - haloalkana.
 
Poslednja izmena:

Back
Top