Halloween in kindergardens

Ебига, сваки дан је неки светац по православном календару. Морамо ли баш да трефимо да маскенбал буде на Покладе или може било који други дан само да није 31. октобар?

Hellen,mnogo su mi zanimljivi tvoji odgovori,ali moram da dodam da maskenbal moze da bude i 06.01.,na Badnje vece,kada deca maskirana idu od po kucama,pevaju prigodne pesme(o dobrom zdravlju i blagostanju domacina) a on ih daruje slatkisima,orasima,jabukama...i to se u Vojvodini zovu :KOLINDJASI!
 
Hellen,mnogo su mi zanimljivi tvoji odgovori,ali moram da dodam da maskenbal moze da bude i 06.01.,na Badnje vece,kada deca maskirana idu od po kucama,pevaju prigodne pesme(o dobrom zdravlju i blagostanju domacina) a on ih daruje slatkisima,orasima,jabukama...i to se u Vojvodini zovu :KOLINDJASI!

Коринђаши (не колинђаши) НИСУ маскирани, нити су икад били!

А песме су некад биле пригодне...а данас их има и типа:''Ја сам мали поштар, ***** ми је оштар...'', или ''Кобасица смрди - газдрица прди''....и слично....z:(
 
A za ove sto im ne smeta prihvatanje americkih praznika,tipa Dan zaljubljenih,ili ta Noc vestica,sto ne prihvate i Dan zahvalnosti?!Bas se mislim da to isto slave i u zemljama gde zive ljudi islamske veroispovesti,samo ne znam u sta bi se maskirali???U Busa verovatno,mada oni ga gadjaju cipelom,on je njih bombama...a i nas je gadjao bombama,a mi...?Odoh u politiku,a to mi nije bila namera.
 
Nisam ja antiglobalista dok ne globalista ne postane antinarodnjak.....
Meni smeta vec dve tri godine praksa da :
-popusti su do 25.12.
-proslave i pokloni su 26.12
-mnogo iznenadnih poklona i akcija upravo 25.12 i 26.12 na ulicama Beograda....i ljudi su vrlo srecni tih dana, sto jeste plus....i to koristim....i ja volim da se druzim sa sretnim ljudima...

Ali ne treba smetnuti da postovanje neceg uz slabiji interes postovanja drugog donosi nestajanje drugog......
Ne znam da li vam je to sitnica kad gledam decu kako se krste pa se krste katolicki (sto je ok , osim ako se izjasnjava i busa kao hriscanin pravoslavac, ja to tumacim na papiru).
I onda se globalno isprere sve kriticno bitno u pravoslavnoj religiji i ona postane ispostava katolickog materijalizma i kvazi duhovnistva (ubij , ali posle procitaj 20 ocenasa).

E onda mi smeta halovin u obdanistima, jer se u paketu , kontekstu lako zameni sa kontekstom...

Dodole mi ne smetaju , iako su muzicki teske za odraditi , narocito pojedine u nekim krajevima...tako se vezba sigurnost u drzanju tonova pevaca, i cistoca pevanja....tek najbolji pevaci mogu to da odrade, naravno nebitno za srbiju , tu su svi medijski uspeli uglavnom po drugom principu....
Iako nose na sebi glave zivotinja, nekad u nekim krajevima bas u smislu djavola, ali su tradicija...tog kraja...
 

Back
Top