gnojenje

N

noktiju

Gost
na stopalima, palcu!!!!
I moja sestra i ja imamo taj problem, pocne da nas boli palac, posle par dana se pojavi otok oko korena nokta, meni licno je vec gnoj izcujreo, ali sada kao da ispod nokta raste novi nokat, ne znam...bila sam kod dermatologa radili su mi neki bris i komentar je bio...pa ne znamo od cega je ovo. Evo sada se slicno desava i mojoj sestri, boli je, natekao joj je nokat, inace uredno secemo nokte i nisu u pitanju zanoktice, sve pocinje od korena nokta!!!!!

Hvala!!!!!!!!
 
pardon, nateklo joj je meso oko nokta...........a meni su rekli da je uzrok: neudobna cipela ili neki jaci udar palca, mada ja znam da se to nije desilo, nosim uglavnom patike!!!!!!!!! :(
 
A da ti malo ne lagis? :lol:
Dermatolozi ne znaju,ma nije valjda...unguis incarnatus...urasli nokat...kod opsteg hirurga!!!
Uz mogucu infekciju okolnog tkiva,u svakom slucaju potrebna je intervencija opsteg hirurga.
 
dr:
A da ti malo ne lagis? :lol:
Dermatolozi ne znaju,ma nije valjda...unguis incarnatus...urasli nokat...kod opsteg hirurga!!!
Uz mogucu infekciju okolnog tkiva,u svakom slucaju potrebna je intervencija opsteg hirurga.

ju cujte lagim, onda nisam normalna, ozbiljno, nokat me je prvo boleo, onda je poceo da menja boju, nesto da se srkoz beli, pa je postao zuckast, pa kad bih oko korena nokta vatom stisnula meso izlazila bi neka vodica, i onda sam samoinicijativno, jer su mi rekli da je to od "obuce", mazala hloramfenikol i kao da je bilo bolje, gnoj je prestao, a nokat je onda poceo da raste,...a ovo za sestru ne znam, znam da se zalila da je prvo boli decna noga ondnosno nokat, a sada leva i stvarno je uzas kako izgleda! :cry: :? :(
 
Ma salila sam se! :lol:
Moras kod lekara,po uput za opsteg hirurga.To je ono sto se u narodu zove urasli nokat,taj nokat vrsi pritisak na okolno meso,stvara se granulaciono tkivo koje je upaljeno ,boli,oteceno,crveno a nokat menja boju.I lepo odes kod cika doce koji ti da anesteziju u nokat pa onda odstrani to tkivo sa strane nokta i taj deo koji je urastao,i lepo se to posle previja i budes kao nova.To mazanje hloramfenikolom nista ne resava,nego kad se uradi ta intervencija dobices ako je upala velika malo antibiotika da pijes ali to mora da pogleda doktor.
Posto si spominjala dermatologe i neke analize,pretpostavljam da je iskljucena gljivicna infekcija...
Kazu mada nisam sigurna da je samo to uzrok ali moze biti,u pitanju nepravilno secenje noktiju,a kao ostali faktori se spominju stikle,spicasti vrhovi,najlon carape sa puno likre...
 
dr:
Ma salila sam se! :lol:
Moras kod lekara,po uput za opsteg hirurga.To je ono sto se u narodu zove urasli nokat,taj nokat vrsi pritisak na okolno meso,stvara se granulaciono tkivo koje je upaljeno ,boli,oteceno,crveno a nokat menja boju.I lepo odes kod cika doce koji ti da anesteziju u nokat pa onda odstrani to tkivo sa strane nokta i taj deo koji je urastao,i lepo se to posle previja i budes kao nova.To mazanje hloramfenikolom nista ne resava,nego kad se uradi ta intervencija dobices ako je upala velika malo antibiotika da pijes ali to mora da pogleda doktor.
Posto si spominjala dermatologe i neke analize,pretpostavljam da je iskljucena gljivicna infekcija...
Kazu mada nisam sigurna da je samo to uzrok ali moze biti,u pitanju nepravilno secenje noktiju,a kao ostali faktori se spominju stikle,spicasti vrhovi,najlon carape sa puno likre...

E pa ja ocigledno imam to...
Nikako da me prodje, pa razmisljam da odem kod cika doce...
Samo pitanje jedno:
Koliko ja aktivno necu smeti da se krecem i igram fucu, kosarku i dr.?
 
Napatila sam se sa ovim problemom kroz sva 4 godisnja doba, naslusala se svakakvih prica ljudi sa istim problemom, a vidim i da se pogresno preporucuje hirurg!!!

patike?! ooooo patike "obozavaju" urasle nokte :? i spicaste cipele, i cizme :?

reci cu 2 stvari, (ovo je i za dr) : ni slucajno kod hirurga !! zasto?! poznajem bar 5-6 osoba koje su lepo operisale urastao nokat, iiii.... posle par meseci nokat im ponovo urasta :shock: i sta onda?
nije poenta da sad ona ide na operaciju, pa posle par meseci opet, i opet, i opet (jos plus nosi i patike :? ) da ne pricam da drugi put hirurg ostrani pola ili ceo nokat, pa on posle izraste onako bangav, uzasan :x Unakazi te za ceo zivot !!! A NEMA POTREBE ZA TIM!!!
i meni su zakazivali operaciju, i to 2 puta (2 put kao "hitan slucaj") :cry: :cry: :cry: hvala Bogu nisam otisla :D Spasila me jedna devojka koja je pedikir, i koja samo to i radi- probleme sa noktima. Savetovala me je da :

1.cistim sa 3 % hidrogenom + mazem hidrociklin mast
2. ne izlazim iz kuce i hodam bosa (bez carapa) par dana
3. posle par dana hidrogen + hidrociklin, otok je malo spao, tj.upala se smirila
4.otisla sam kod nje i ona mi je secnula malo nokat sa strane, tj. iscupala mi je taj deo koji je urastao :cry: nije bolelo nesto strasno
5. posle 2 dana se skroz smirilo
6.skroz nestalo kao rukom odneseno
7. posle par meseci mi je opet poceo da urasta, postupak ponovljen (sa pocetka price- urastao nokat KOD VECINE LJUDI urasta ponovo (dovoljno je da jednom obujes patike ili cipele sa spicastim vrhom)
8. danas mi je super, sve nestalo :D

Dakle, brzo po hidrogen i hidrociklin mast, a onda kod nekog dobrog pedikira koji radi samo urasle nokte!!! zaista nema potrebe za operacijom, to je najradikalniji moguci metod
 
e nemoj odugovlačiti s tim...idi kod lekara!
moj se brat tako mučio ...stvarno je najbolje da to uradiš što pre...
a dok se ovo lepo vreme ustali ti ćeš biti OK...
 
ja sam imala slican problem...nisam otisla kod hirurga jer sam se plasila :roll:
pa po sistemu sam svoj majstor...dobro raskvasila palac, sterilisanu iglu, makazice, hidrogen...istisnes sav gnoj, boli, ali polako, iseces ono sto je uraslo, do besvesti sipas hidrogen, da ispenusa...namazes antibiotsku kremicu, nosis iskljucivo pamucne carape, sire cipele i prodje...
valjda ce upaliti :wink:
 
SINDI:
ja sam imala slican problem...nisam otisla kod hirurga jer sam se plasila :roll:
pa po sistemu sam svoj majstor...dobro raskvasila palac, sterilisanu iglu, makazice, hidrogen...istisnes sav gnoj, boli, ali polako, iseces ono sto je uraslo, do besvesti sipas hidrogen, da ispenusa...namazes antibiotsku kremicu, nosis iskljucivo pamucne carape, sire cipele i prodje...
valjda ce upaliti :wink:


e upravo tako :!: k'o sto sam vec rekla, prvi put kod pedikira da ti to "strucno" sredi, a posle pohvatas fazone i mozes sama da se "sredjujes"--

postupak : noge drzis u lavoru u mlakoj vodi 5 minuta, secnes deo nokta koji urasta, onda hidrogen da ocisti (penusa onako, pa vaticom skines) i hidrociklin mast da smiri upaljeno meso, i to je to.

Kakva operacija, Boze me sacuvaj!!!
 
To malo masti, malo vatice, malo kafice, malo dzezvice moze da prodje kod zanoktica.
Inace kad je u pitanju ozbiljno urastanje noktiju tu samo spasava hirurg da bi se oslobodio bede zauvek (mada i to nije nikakva garancija).
 
gane011:
To malo masti, malo vatice, malo kafice, malo dzezvice moze da prodje kod zanoktica.
Inace kad je u pitanju ozbiljno urastanje noktiju tu samo spasava hirurg da bi se oslobodio bede zauvek (mada i to nije nikakva garancija).


hajde jos jednom procitaj sta sam gore napisala :!: imala sam problema sa tim godinu dana, veruj mi, znam sta pricam :wink:
 
Pa saaaad....hm. Gangrena stopala odlicno se zacinje samoinicijativnim hiruskim intervencijama - busenjem iglama, cupanjem makazama, seckanjem u nesterilnim uslovima, itd. Ko voli - nek izvoli. Da je moja noga u pitanju, ne bih je dala pedikiru da mi tu ista cupa i odstranjuje. No - razni ljudi, razne cudi. Svako kako zeli, vase je zdravlje u pitanju.
 
WithdrawnWater:
Pa saaaad....hm. Gangrena stopala odlicno se zacinje samoinicijativnim hiruskim intervencijama - busenjem iglama, cupanjem makazama, seckanjem u nesterilnim uslovima, itd. Ko voli - nek izvoli. Da je moja noga u pitanju, ne bih je dala pedikiru da mi tu ista cupa i odtrsnjuje. No - razni ljudi, razne cudi. Svako kako zeli, vase je zdravlje u pitanju.

:evil: jesi ti neka nezgodna bre...e ne dam da mi cupaju nokte :!: a valjda cu spasti obe noge :wink:
 
slatko volim :)):
Napatila sam se sa ovim problemom kroz sva 4 godisnja doba, naslusala se svakakvih prica ljudi sa istim problemom, a vidim i da se pogresno preporucuje hirurg!!!

patike?! ooooo patike "obozavaju" urasle nokte :? i spicaste cipele, i cizme :?

reci cu 2 stvari, (ovo je i za dr) : ni slucajno kod hirurga !! zasto?! poznajem bar 5-6 osoba koje su lepo operisale urastao nokat, iiii.... posle par meseci nokat im ponovo urasta :shock: i sta onda?
nije poenta da sad ona ide na operaciju, pa posle par meseci opet, i opet, i opet (jos plus nosi i patike :? ) da ne pricam da drugi put hirurg ostrani pola ili ceo nokat, pa on posle izraste onako bangav, uzasan :x Unakazi te za ceo zivot !!! A NEMA POTREBE ZA TIM!!!
i meni su zakazivali operaciju, i to 2 puta (2 put kao "hitan slucaj") :cry: :cry: :cry: hvala Bogu nisam otisla :D Spasila me jedna devojka koja je pedikir, i koja samo to i radi- probleme sa noktima. Savetovala me je da :

1.cistim sa 3 % hidrogenom + mazem hidrociklin mast
2. ne izlazim iz kuce i hodam bosa (bez carapa) par dana
3. posle par dana hidrogen + hidrociklin, otok je malo spao, tj.upala se smirila
4.otisla sam kod nje i ona mi je secnula malo nokat sa strane, tj. iscupala mi je taj deo koji je urastao :cry: nije bolelo nesto strasno
5. posle 2 dana se skroz smirilo
6.skroz nestalo kao rukom odneseno
7. posle par meseci mi je opet poceo da urasta, postupak ponovljen (sa pocetka price- urastao nokat KOD VECINE LJUDI urasta ponovo (dovoljno je da jednom obujes patike ili cipele sa spicastim vrhom)
8. danas mi je super, sve nestalo :D

Dakle, brzo po hidrogen i hidrociklin mast, a onda kod nekog dobrog pedikira koji radi samo urasle nokte!!! zaista nema potrebe za operacijom, to je najradikalniji moguci metod

Pa kakve patike nemaju spicast vrh?

Inace, mladji brat mog druga je isto imao taj problem i bio je kod doktora, i ovaj mu je rekao da nema potrebe za operacijom, samo da svaki dan po 5 minuta ispira noge u vodui pomesanoj sa hipermanganom
i da maze FLUGOCID. Ja sam to probao, ali nista, samo mi na zavoju ostane gnoj, i malo krvi...

Jos nesto, gde se mogu kupiti makazice? Ne set za sredjivanje noktiju vec samo makaze?

I opet jos nesto, meni ispod nokta raste nesto, kao cir-sta je to?
 
Ma ajde, sta ti je, kakvi da ostane bez prsta - pa pedikir ce znati valjda da iscupa sta treba odakle treba??! Boze, dr, sto ti ponekad dramis, to je cudo jedno! Koji ce djavo kod lekara!?

NI-KA-KO kod lekara! A pogotovu ni blizu hirurzima - oni sve odma turaju pod noz! Nekad odseku i ono sto ne treba - kad vec seku, sto da stede! Sami vi to sredite, makazicama sa trafike.
 
:lol: :lol: :lol:


e ozbiljno nemojte se zezati ...ko ima problem te vrste pravac lekar!
Moj je brat,opet ponavljam,to " lečio" u fazonu sam svoj majstor i napravio čudo...to mu se gnojilo...fuj...malo se zaleči pa opet...bol je strašan...
ovako, kod hirurga dobijete anesteziju, ništa ne boli, čak ni posle, kad anestezija prođe...
 
WithdrawnWater:
Ma ajde, sta ti je, kakvi da ostane bez prsta - pa pedikir ce znati valjda da iscupa sta treba odakle treba??! Boze, dr, sto ti ponekad dramis, to je cudo jedno! Koji ce djavo kod lekara!?

NI-KA-KO kod lekara! A pogotovu ni blizu hirurzima - oni sve odma turaju pod noz! Nekad odseku i ono sto ne treba - kad vec seku, sto da stede! Sami vi to sredite, makazicama sa trafike.

hmmm seku :cry: seku i vise nego sto treba, na zalost :cry: k'o sto sam vec rekla, ako im dodjete po drugi put na operaciju- cupaju CEO nokat!! Zasto CEO, a samo delic urasta :shock: :?:

btw, ne razumem ovo : ispod uraslog nokta se nalazi "nesto" sto izgleda kao crvic, i iz toga izlazi gnoj. prilikom uklanjanja uraslog nokta, taj "crvic" MORA da se izvadi, kako se ne bi vise u njemu skupljao gnoj. A hirurzi to ne rade :shock: Samo krknu anesteziju, iscupaju nokat, usiju koncem, stave jod i zavoj :?
A posle par meseci nokat ponovo urasta :cry:
 
slatko volim :)):
WithdrawnWater:
Ma ajde, sta ti je, kakvi da ostane bez prsta - pa pedikir ce znati valjda da iscupa sta treba odakle treba??! Boze, dr, sto ti ponekad dramis, to je cudo jedno! Koji ce djavo kod lekara!?

NI-KA-KO kod lekara! A pogotovu ni blizu hirurzima - oni sve odma turaju pod noz! Nekad odseku i ono sto ne treba - kad vec seku, sto da stede! Sami vi to sredite, makazicama sa trafike.

hmmm seku :cry: seku i vise nego sto treba, na zalost :cry: k'o sto sam vec rekla, ako im dodjete po drugi put na operaciju- cupaju CEO nokat!! Zasto CEO, a samo delic urasta :shock: :?:

btw, ne razumem ovo : ispod uraslog nokta se nalazi "nesto" sto izgleda kao crvic, i iz toga izlazi gnoj. prilikom uklanjanja uraslog nokta, taj "crvic" MORA da se izvadi, kako se ne bi vise u njemu skupljao gnoj. A hirurzi to ne rade :shock: Samo krknu anesteziju, iscupaju nokat, usiju koncem, stave jod i zavoj :?
A posle par meseci nokat ponovo urasta :cry:
A ti si asistirala hirurzima, pa znaš kako oni to rade? Čupaju nokat i ne seku "crvića"?! :shock:
Ma da... Ko je lud da ide kod hirurga... šta oni znaju?
Pedikir ima tromesečni kurs i sigurno je mnogo kompetentniji za rešavanje ovakvih problema.
 
uf, ala ste zakuvali...pre nego me dr i www zadave, da pojasnim...meni se nokat gnojio samo sa jedne strane, na relatvno dostupnom mestu...PRE nego sam odlucila da budem sam svoj majstor, prst je pogledao moj prijatelj, hirurg, i on mi je savetovao da prvo pokusam sama...i objasnio mi kako...uz napomenu da ako ne prodje za par dana, moram ipak kod njega...kod mene je sve proslo ok, ali ljudi, valjda je svako dovoljno pametan da shvati kad mora kod lekara ...
pozdrav
 

Back
Top