ljubav

ZvezdanKa

Veoma poznat
Poruka
10.242
e ovako!

jedna lepa tema iz mog bogatog neforumaskog iskustva, vec zivotnog.

Drage dame, kako znate da ste se zaljubile? Kako to prepoznajete. Kako se odlucuiti?

Meni se 3 puta (sad je treci! :cmok:) desilo da se zaljubim na prvi pogled..prosto moje srce poleti ka nekom. Prethodna dvojica su definitivno obelezila moj zivot...onih ostalih zilijardu kvadriliona :mrgreen: se ne racunaju, dobro ajde nekolicinu bih prepoznala :mrgreen:, i kafu popila cak, valjda vreme zakopa ratne sekire. Ali ni sa jednim nisam sebe videla u buducnosti.

Da li vam se to ikad desilo? I kako ste shvatile da vas taj neko potpuno zasluzuje? Stalno mislim kako mozda nesto idealno (princ na belom konju valjda? :mrgreen: ) , mene ceka u buducnosti...ili se samo bojim?
 
Nema princa na belom konju,zivot nije bajka,a nije ni film...ili bar nije americki:roll:
Ne znam da ti kazem kako se zaljubljujem...nisam ni skoro pa ne mogu precizno da evociram..Stanje zaljubljenosti za mene nije nesto posebno,jer ne funkcionisem najbolje,potpuno sam imobilisana i ne produktivna..
Da li je pravi?Ja evo sa ovim godinama i nekim iskustvom ne znam da li pravi uopste postoji,i sta tacno to uopste znaci???.Sa svima je manje vise isto ili se na to svede,samo sto si sa onim prvim vec to dozivela pa se bolje snalazis i cuvas...
Nema sigurnog ulova.Pisasmo o tome vec...
Treba probati i dati sansu,nema garancija.Da parafraziram svoj potpis...:)
 
e u sve ću da verujem ali u ljubav na prvi pogled nikad.Ljubav je mnogo "teška" reč za nešto tako površno...privlačnost da,ali ljubav-ne.
Inače,nema tu šta-ako doživim srčani udar svaki put kad ga vidim :lol: i kad pomislim na tu osobu i uhvatim sebe kako se smešim.
Otkad mi se to nije desilo :?
 
e u sve ću da verujem ali u ljubav na prvi pogled nikad.Ljubav je mnogo "teška" reč za nešto tako površno...privlačnost da,ali ljubav-ne.
Inače,nema tu šta-ako doživim srčani udar svaki put kad ga vidim :lol: i kad pomislim na tu osobu i uhvatim sebe kako se smešim.

Ja se sinoc smejala na reklamu za domestos, a koliko to moze biti smesno!?!?


Otkad mi se to nije desilo :?

Desice se...
 
Nema princa na belom konju,zivot nije bajka,a nije ni film...ili bar nije americki:roll:
Ne znam da ti kazem kako se zaljubljujem...nisam ni skoro pa ne mogu precizno da evociram..Stanje zaljubljenosti za mene nije nesto posebno,jer ne funkcionisem najbolje,potpuno sam imobilisana i ne produktivna..
Da li je pravi?Ja evo sa ovim godinama i nekim iskustvom ne znam da li pravi uopste postoji,i sta tacno to uopste znaci???.Sa svima je manje vise isto ili se na to svede,samo sto si sa onim prvim vec to dozivela pa se bolje snalazis i cuvas...
Nema sigurnog ulova.Pisasmo o tome vec...
Treba probati i dati sansu,nema garancija.Da parafraziram svoj potpis...:)
Па може да значи свашта...:mrgreen: :lol:

а сада озбиљније мало.. то су ваљда људи са којима можемо да проведемо неки леп перод у животу...
а можда и читав живот...
слично бих и ја написала...
сем што ми део где кажеш да прави не постоји мало не одгвара..
ја бих рекла да постоји више правих људи...:neutral:
 
zivot pre moze da bude kanski pobednik, nego americki sitcom, ali to nije tema.

nisam se pitala da li postoji pravi, savrseni. savrseno nije ljudski. i to ne trazim. ali pitam koji osecaj vodi do odluke da se za odnos treba boriti, truditi ulagati. Sad razmisljam dok pisem odgovor i vidim kako se pitam bezveze, jer u svaki odnos vredi ulagati, ako ti osoba bar malo pruza.
I ja to podrzavam. Ali u ljubavi treba biti monogaman, posvecen, istrajan. I onda se pitas da li je ta osoba ono sto ja mislim da jeste? Da li je ta osoba ona koju ja zelim? To se pitam i kad se zaljubim i kad se ne zaljubim. Samo sto je odgovor za ove druge uvek jasan i jednostavan..to su pokusaji...ubijanje vremena...
 
zivot pre moze da bude kanski pobednik, nego americki sitcom, ali to nije tema.

nisam se pitala da li postoji pravi, savrseni. savrseno nije ljudski. i to ne trazim. ali pitam koji osecaj vodi do odluke da se za odnos treba boriti, truditi ulagati. Sad razmisljam dok pisem odgovor i vidim kako se pitam bezveze, jer u svaki odnos vredi ulagati, ako ti osoba bar malo pruza.
I ja to podrzavam. Ali u ljubavi treba biti monogaman, posvecen, istrajan. I onda se pitas da li je ta osoba ono sto ja mislim da jeste? Da li je ta osoba ona koju ja zelim? To se pitam i kad se zaljubim i kad se ne zaljubim. Samo sto je odgovor za ove druge uvek jasan i jednostavan..to su pokusaji...ubijanje vremena...

Кад се са неким смејеш од срца.

Не питаш се, просто знаш.

Ако се и разочараш, ништа страшно. Оно што нас не убије чини нас јачим.
 
Nema princa na belom konju,zivot nije bajka,a nije ni film...ili bar nije americki:roll:
Ne znam da ti kazem kako se zaljubljujem...nisam ni skoro pa ne mogu precizno da evociram..Stanje zaljubljenosti za mene nije nesto posebno,jer ne funkcionisem najbolje,potpuno sam imobilisana i ne produktivna..
Da li je pravi?Ja evo sa ovim godinama i nekim iskustvom ne znam da li pravi uopste postoji,i sta tacno to uopste znaci???.Sa svima je manje vise isto ili se na to svede,samo sto si sa onim prvim vec to dozivela pa se bolje snalazis i cuvas...
Nema sigurnog ulova.Pisasmo o tome vec...
Treba probati i dati sansu,nema garancija.Da parafraziram svoj potpis...:)

vrlo mudro...godine iskustva pretpostavljam...:)
 
A jel ne mislis da ima tu nekih elemenata tipa obrazovanje, interesovanja, drustveni status, izgled, ekonomski status...
Mislim sve je to idealisticki. I ja se slazem, ljubav..itd....smeh, poljupci, romansa. Sve je to extra, lepo idealno..
Samo sto u realnosti treba malo razmisljati. I nekako sve ovo smuckati i napraviti jednu ukusnu corbu...
:)
 
Па наравно да се смејеш са оним са ким се капираш.

Прво дође то па онда смејање.

Али ниси ми јасна, мајке ми. Стално се нешто питаш, анализираш.

Кад ћеш да живиш?

Немој да дозволиш да живот поред тебе пролети. Тад ће бити касно за анализе.

Скочи и пливај!

Ви’ш како ја!
 
Ради све што ти прија. Немој саму себе да кочиш.

Сећам се једне друге твоје теме...

Зашто мислиш да треба да успориш? Узми шта ти се пружа. И никад немој да се кајеш!
 
zivot pre moze da bude kanski pobednik, nego americki sitcom, ali to nije tema.

nisam se pitala da li postoji pravi, savrseni. savrseno nije ljudski. i to ne trazim. ali pitam koji osecaj vodi do odluke da se za odnos treba boriti, truditi ulagati. Sad razmisljam dok pisem odgovor i vidim kako se pitam bezveze, jer u svaki odnos vredi ulagati, ako ti osoba bar malo pruza.
I ja to podrzavam. Ali u ljubavi treba biti monogaman, posvecen, istrajan. I onda se pitas da li je ta osoba ono sto ja mislim da jeste? Da li je ta osoba ona koju ja zelim? To se pitam i kad se zaljubim i kad se ne zaljubim. Samo sto je odgovor za ove druge uvek jasan i jednostavan..to su pokusaji...ubijanje vremena...
Па ето.. то је неко од оних силних ''али''...
Уместо да се пустимо и уживамо, ми анализирамо и анализирамо...:lol:
Не знам шта да ти кажем а да не звучи као фраза.
оно као.. свако искуство је корисно... време ће све показати.. итд...
ако се добро сећам, мене те заљубљености нису дуго држале..
Отприлике након месец или два сам успевала да видим може ли то да траје или не.
ето.. то би био период када сам мало на резерви...
а после скочим и пливам...:mrgreen: :lol:
 
Па ето.. то је неко од оних силних ''али''...
Уместо да се пустимо и уживамо, ми анализирамо и анализирамо...:lol:
Не знам шта да ти кажем а да не звучи као фраза.
оно као.. свако искуство је корисно... време ће све показати.. итд...
ако се добро сећам, мене те заљубљености нису дуго држале..
Отприлике након месец или два сам успевала да видим може ли то да траје или не.
ето.. то би био период када сам мало на резерви...
а после скочим и пливам...:mrgreen: :lol:

:super: Ево ти поенчић!
 
Znam da sam zaljubljena kad mi "kuva" u stomaku i non-stop mislim na "njega" i nisam ni gladna, ni žedan, valjda bi od vazduha mogla da živim :lol:

E ali kad god sam se tako zaljubila (a bivalo je često), ispostavilo bi se da on nije za mene, tj. da sam ga nezasluženo "kovala" u zvezde. To mi je mana, umem na brzinu da se oduševim nekim pa onda posle nekog vremena tresnem o zemlju.

Onda sam shvatila da ljubav i zaljubljenost nemaju veze s vezom. MM obožavam, svakim danom sve više ga volim, ali nikada nisam bila zaljubljena u njega.

Priznajem da mi fali taj osećaj zaljubljenosti jer je kao droga (i obavezno smršam koju kilu),
ali ne može se sve imati u životu :bye:
 
Па ето.. то је неко од оних силних ''али''...
Уместо да се пустимо и уживамо, ми анализирамо и анализирамо...:lol:
Не знам шта да ти кажем а да не звучи као фраза.
оно као.. свако искуство је корисно... време ће све показати.. итд...
ако се добро сећам, мене те заљубљености нису дуго држале..
Отприлике након месец или два сам успевала да видим може ли то да траје или не.
ето.. то би био период када сам мало на резерви...
а после скочим и пливам...:mrgreen: :lol:

Ako postoje komlikacije...
Ne bih sad da navodim sve detalje, ali oboje rizikujemo u ovom odnosu...
I onda se ispostavi za mesec dva da nismo jedno za drugo...

A da, ni mene ne drzi dugo...
eto ih kavdrilion ziliona isprobanih...
:)
 
Ради све што ти прија. Немој саму себе да кочиш.

Сећам се једне друге твоје теме...

Зашто мислиш да треба да успориш? Узми шта ти се пружа. И никад немој да се кајеш!

Ma ne kajem se...
Nego se cesto zeznem!
Sve to treba svariti!
:P

Uzimam, evo kradem coveka od druge, vrlo promisljeno, naravno u slavu ljubavi. Ali sta ako se desi da to nije TO, tj. ponovi se ista prica, kao vise puta do sada, zdravo-dovidjenja, nismo mi jedno za drugo. A ustavri treba da mislim da je on veliki decko i neka odluci sta mu je ciniti. Pa nisam ja socijalna sluzba!
:)
Ovo je vec tema za ispovedaonicu!
 
Ma ne kajem se...
Nego se cesto zeznem!
Sve to treba svariti!
:P

Uzimam, evo kradem coveka od druge, vrlo promisljeno, naravno u slavu ljubavi. Ali sta ako se desi da to nije TO, tj. ponovi se ista prica, kao vise puta do sada, zdravo-dovidjenja, nismo mi jedno za drugo. A ustavri treba da mislim da je on veliki decko i neka odluci sta mu je ciniti. Pa nisam ja socijalna sluzba!
:)
Ovo je vec tema za ispovedaonicu!

Е па немој да крадеш. Не чини другима оно што не желиш себи.

Нека прво он расчисти са собом па онда. Не треба да је оставља (ако ће да је оставља) због тебе него због себе.

Јер, ако је остави, као фол, због тебе, набиће ти то на нос приликом прве свађе!

И... и стави се у њену ситуацију...
 
Tajna veza nije ist sto i realna. U tajnosti je sve zacinjeno misterijom, snovima, idealima. Otkud znam kako bismo stvarno funkcionisali? To mene zanima!

Cccc...kakav amaterizam :roll:
Sta li si ti na forumu tol'ke godine.
Odma' bre ultimatum.
Prvo on neka raskine tu vezu sto ima, pa onda....
I tako.
Sve drugo je amoralno
Fuj fuj, pu pu
 

Back
Top