blago trnenje noge evo vec je treca nedelja

mr cool

Zainteresovan član
Poruka
281
Imam 17 gadina i pre pola godine sam poveredio donji (skroz doni deo ledja) u tereteni i od tada mi se to stalno ponavlja.
Do sada je bio ostar bol u dnjem delu ledja i prolazilo je nakon nekoliko dana lezanja a pojavljivalo se sa vremena na vreme nakon opterecivanja ledja ili dugog sedenja. U jendom monetu nisam imao nikakvih problema skoro tri meseca a nisam se ni nesto preterano cuvao.

Nova povreda je nastala pre tri nedelje i polozaju koji mi gode totalno obrnuti ono sto mi je pre godilo sada mi smeta a ono sto mi je pre smetalo sada mi godi a i simptomi su drugaciji. Kao da me je ova nova povreda izlecila od one stare:???: . Takodje sada nije ostar bol u donjem delu ledja nego promenjivi simptomi samo ne ostri bolovi sve osim njih.

U pocetku (prva 3 dana) sam imao samo tup bol u donjem delu ledja a najvise mi je godilo da sadim sa naslonom.
Potom je pocela da mi trne desna noga i to najvise kada lezim na ledjima ili sedim sa naslonom i tako 2 dana dok nisam otkrio da mi ne trne u sedenju bez naslona u kifla polozaju i to pogotovo kada su misici ledja napeti prilikom sedenja.:???: . Nije to bilo nikvo jako trnjenje bilo je tu i bolova ali ne jakih a motroicke funcije noge su 101% ispravne bez problema ili pogorsanja sam lagano dzogirao.

Nakon 3 dana pocelo je trnjenj da skace sa noge na nogu polako se promenulo u vise neki neprijatan osecaj u nogama kao kada nezgodno sednete.Uglavnom sam osecao ili levu ili desnu nogu ili obe noge jako slabo. Prvi put mi se promenula noga koja trne nakon dugog sedenja bez naslona u kifla polozaju.

Uradio sam rengen kicmu i sve je ok ni jedna od tri lekara opste prekse mi neja rekao nista sto mi je pomoglo, jedna mi je savetovao da odradim magnetnu rezonacu ali kada sam vide koliko kosta :sad2: odustao sam.

sada mi je poprilicno dobro nakon 3 nedelje ali i dalje moram da pazim kako sedim- leizm jer hoce da se vrati-pogorsa... idalje trne kada lezim na ledjima.
igrao sam lagani fudbal i nije se pogorsalo.

dali imate ideju sta bi to moglo biti jel mozae biti neko iskiznuce diska koliko to moze da traje, koliko dugo nakon totalnog oporavka da neidem u teretanu.
ILI ONO NAJVAZNIJE koji doktor bi mi najvise mogao pomioci? jer vise nisam pametan kada su lekari u pitanju.

ako vam neki deo nije jasan ikod ovo sto sam napisoa molimvas reci te pa cu ponovo objasniti!
 
Poslednja izmena:
zvuci kao da si nabacio diskus herniju
tipicna povreda ledja u teretanama pogotovo ako si radio cucnjeve i mrtvo dizanje sa velikim tezinama i nepravilnim pokretima

Na veslanju sam se povredio. Radio sam siroko veslanje vec par meseci i odlucio da bih mogao da pocnem usko. Za siroko veslanje nisu potrebne velike tezine ali zausko vec trebju.
E eto prvi i poslednji put sam radio usko veslanje sa malo vecom tezinom (koju sa sve jedno dizao 15 puta).

Od cucnjeva me ni jednom nisu bolela ledja cak ni posle prve povred donjeg dela ledja ali nisam se razbacio sa tezinama na toj vezbi, a mrtvo neradim.
 
koji prsljen je u pitanju (donji ili gornji deo ledja)?
jel si to radio veslanje u pretklonu (stojecki sa tegom, nagnut u napred) ili na masini?
ako je na masini kako si uspeo to s obzirom da je tu manje opterecenje donjeg dela ledja

pri pravilnom izvodjenju bilo koje vezbe ne bi trebalo da dodje do povrede cak i sa velikim tezinama, jedino ne bi mogao da ih podignes ali bi ostao citav, verovatno nisi drzao ledja 100% pravo
 
koji prsljen je u pitanju (donji ili gornji deo ledja)?
jel si to radio veslanje u pretklonu (stojecki sa tegom, nagnut u napred) ili na masini?
ako je na masini kako si uspeo to s obzirom da je tu manje opterecenje donjeg dela ledja

pri pravilnom izvodjenju bilo koje vezbe ne bi trebalo da dodje do povrede cak i sa velikim tezinama, jedino ne bi mogao da ih podignes ali bi ostao citav, verovatno nisi drzao ledja 100% pravo


Nisam siguran dali sam se dobro izrazio sta mi je problem to jest dali se to zove pomeren disk ili nekako drugacije. Ovako to izgleda na rengenu

/ / -L5
/ / - trtica

neaka 3mm pomaknuto. Uglavnom prsljenovi nisu bas 100% nacentrirani.

sada mi je trnjenje vec potpuno proslo ali idalje osecam blagi bol i zatezanje u donjem delu ledja.

Sutra idem na prvi tretman jos nisam saznao koliko dugo ova povreda traje nadem se samo da neostaju neke trajne posledice i da cu jednog dana pa makar to bilo i za godinu dana moci ponovo da radim cucnjeve bez bojazni da ce me opet boleti ledja ili jos gore trnuti noge.

uglavnom doktor je rekao da zaboravim vertikalna opterecenja nije reko koliko dugo, takodje kosarku mi bas i ne preporucuje ali fudbal je rekao da vec mogu igrati samo lagano i malo da se pazim, ali za detalje mi je rekao da ce mo se dogovoriti sutra uglavnom neke vezbe.

Radio sam nagnut napred ali to je bilo jos pra pola godine ja jos od tada vuce tu povredu uglavnom sada se pogorsalo pa sam zato vec morao otici doktoru.
Ja sam za tu vezbu tak uvodio u trenig tako da verujem da mi tehnika nije bila dobra.
 
u svakom slucaju nemoj da radis nista bez preporuka lekara
ako se vratis u teretanu uvek neka ti na prvom mestu bude da se ne povredis a misici ce doci samo bez zurbe

evo pogledaj i ovo malo
http://www.scipion.hr/fizioterapija/reklame.asp?IDTekst=4

Sada me je fizijatar totalno zbunio.

doktor mi je napomenuo da imam jaku lardozu i ako sma ga dobro razumeo to je najvise uticalo da ova moja povreda bude takva kakva je bila. Uglavnom lardoza + opterecenje kicme dovelo je do toga da mi se L5 i trtica nameste u takav polozaj da mi zivac bude pritisnut.

Znao sam i ja da imam lardozu ali posto imam veoma ravan trbuh nije mi predstavljala neki prevelik estetski problem pa je nisam ni ispravljao a nisam znao da moze prouzrokovati povrede ledja a kamoli trnjenje u nogama.

dobio sam vezbe za ispravljanje lardoze, doktor mi nije odgovorio tacno koliko ce dugo to trajati samo je rekao da sam mlad i de ce me to proci, a zena koma mi je pokazivala vezbe rekla je da se u teretanu mogu vratiti kada osetim da vise nemam nikakvih problema sa ledjima ili nogama, ali je takodje napomonula da cu mozda jos povredjivati taj deo ledja u toku zivota.

Ja vec bukvalno sada nemam nikavih problema tek ponekad ujutro ili uvece osetim malo ledja ili nogu ali tokom dana vise nemam nikakvih siptoma.

U teretanu idem vec 2 godine tako da su misici vec vise maje tu pa nigde ne zurm i ovako. Necu ici jos neko vreme. Posveticu se vezbama za ispravljane lardoze. Razmisljam da sve vezbe koje opterecuju ledja pocnem od pocetka od minimalnih tezina pa postepeno da povecavam.
 

Back
Top