Vas ponos ili ljubav?

Buntovnik_Bez_Razloga

Veoma poznat
Poruka
11.647
Kada se stvari na ljubavnom planu zakomplikuju, sta ste premni da odaberete a sta odbacite?
Ponos? Ljubav?
Da li odbaciti svoj ponos zbog ljubavi ili odbaciti ljubav zarad svog ponosa?

Predpostavljam da ce biti odgovori tipa: "Odbacicu ponos ako znam da je ljubav prava."
Sledi pitanje: Kako znate da je ljubav prava? I da li je vredna Vaseg ponosa?

Dakle....

:)
 
SVAKO PRAVU LJUBAV SHVATA NA SVOJ NACIN , PRAVA DEFINICIJA NE TREBA POSTOJATI . NE MORA SE ZBOG LJUBAVI ODRECI PONOSA , AKO JE LJUBAV PRAVA .NIKADA NE BIH SVOJ PONOS ODBACILA ZBOG LJUBAVI , ILI LJUBAV ZBOG PONOSA ;VEC BI NASLA NEKO RESENJE DA SE NE ODRICEM NICEGA....
 
Uf mnogo je kompleksno ovo pitanje.
Cesto se dvoumim dal izabrati ponos odnosno voleti sebe i ne dati da te neko vuce za nos, i pravi budalom , ili da se predam i pustim srce da me vodi.

I nikad nemam pravi odgovor, kad je dosta i kad je vreme da se budim.
I sve zavisi od situacije do situacije.
Nekad sveno predjem preko ponosa jer mi tako odgovara, a nekad zgazim ljubav svesna da mozda i ne treba tako.

U svakom slucaju lusam svoj unitrasnji glas i neku unutrasnju meru i za sad nisam mnogo gresila.
Na toj vagi izmedju ponosa i ljubavi kod mene je još ravnoteza .
 
Ljubav je emocija ali i motiv koja ima snazan osecaj nakonosti prema osobi koja nas privlaci.Ljubav ukljucuje i osecanje nezne privrzenosti,pripadanja,zaokupljenoscu osobom koju volimo,zainteresovanoscu za njene potrebe,.zelje i misli,nesebicnost i brigu za njenu srecu..Gde je tu mesto..za ponos ili ti ..sujetu..
 
Ljubav je emocija ali i motiv koja ima snazan osecaj nakonosti prema osobi koja nas privlaci.Ljubav ukljucuje i osecanje nezne privrzenosti,pripadanja,zaokupljenoscu osobom koju volimo,zainteresovanoscu za njene potrebe,.zelje i misli,nesebicnost i brigu za njenu srecu..Gde je tu mesto..za ponos ili ti ..sujetu..


Nigde ako je i druga strana, isto tako privržena, spremna da se da do kraja,
bez ikakve zadrške, da nemoguće učini mogućim, ali ako sve to negde
škripi.....onda na scenu dolazi, sujeta....i ponos
:heart:
 
hmmm..
svi mi imamo neke nase granice one ljudske i dostojanstvene preko kojih i da hocemo ne mozemo jer smo to mi.. i pri tom ne mislim da treba puzati pod nekim jer takvi te gaze naravno..ali...ukoliko tu ljubav stanuje,ukoliko znamo sta hocemo,zelimo..i ako znamo nacin da to ostvarimo i dobijamo uzvratno to sve..onda se nase granice i ne dovode u pitanje..brisemo ih..kada ljubav i postovanje ne postoje vise..kada proradi sujeta..onda je sve u igri..sve nase pa i ono sto smo mislili da nismo

 
Evo dacu vam jedan primer.
Nekog volis, verujes mu , dajes mu se maximalno.
Mislis da dobijas isto...al onda krene neki crv da radi...i pocnes da gledas ono sto pre toga nisi...
Trazis odgovore , dobijas ih , i prihvatas kao takve jer zelis da verujes...

Al odgovori su sve slabiji, price sve tanje, i počnes da se pitas .
A kad krenu pitanja to je vec pola puta ka kraju.
I tada obicno biramo ...ljubav il ponos.

Alternativa je ...verovati bezrezervno i prihvatati ga takvog sa svim trulim pricama , il voleti sebe i poštovati se maximalno, kad vec on nema dovoljno poštovanja da te istinom sacuva od svega .

Kad podvuces crtu biras izmedju njega il sebe .
Ja biram sebe .

Zovite kako god hocete al ljubav ne podrazumeva da odustanem od sebe zarad ljubavi !
 
Evo dacu vam jedan primer.
Nekog volis, verujes mu , dajes mu se maximalno.
Mislis da dobijas isto...al onda krene neki crv da radi...i pocnes da gledas ono sto pre toga nisi...
Trazis odgovore , dobijas ih , i prihvatas kao takve jer zelis da verujes...

Al odgovori su sve slabiji, price sve tanje, i počnes da se pitas .
A kad krenu pitanja to je vec pola puta ka kraju.
I tada obicno biramo ...ljubav il ponos.

Alternativa je ...verovati bezrezervno i prihvatati ga takvog sa svim trulim pricama , il voleti sebe i poštovati se maximalno, kad vec on nema dovoljno poštovanja da te istinom sacuva od svega .

Kad podvuces crtu biras izmedju njega il sebe .
Ja biram sebe .

Zovite kako god hocete al ljubav ne podrazumeva da odustanem od sebe zarad ljubavi !

slažem se.....al teška ti je to borba:heart:
 
Evo dacu vam jedan primer.
Nekog volis, verujes mu , dajes mu se maximalno.
Mislis da dobijas isto...al onda krene neki crv da radi...i pocnes da gledas ono sto pre toga nisi...
Trazis odgovore , dobijas ih , i prihvatas kao takve jer zelis da verujes...

Al odgovori su sve slabiji, price sve tanje, i počnes da se pitas .
A kad krenu pitanja to je vec pola puta ka kraju.
I tada obicno biramo ...ljubav il ponos.

Alternativa je ...verovati bezrezervno i prihvatati ga takvog sa svim trulim pricama , il voleti sebe i poštovati se maximalno, kad vec on nema dovoljno poštovanja da te istinom sacuva od svega .

Kad podvuces crtu biras izmedju njega il sebe .
Ja biram sebe .

Zovite kako god hocete al ljubav ne podrazumeva da odustanem od sebe zarad ljubavi !
Ne mogu da zamislim da zarad bilo cega ..odustanem od sebe..niti bih zelela ljubav zarad koje bi trebala da odustanem od sebe ..to bi znacilo da sam "mrtva"..
 
Ne mogu da zamislim da zarad bilo cega ..odustanem od sebe..niti bih zelela ljubav zarad koje bi trebala da odustanem od sebe ..to bi znacilo da sam "mrtva"..

Eto sve se slazemo oko toga.
Dakle postavljac teme je cini mi se pogresno postavio pitanje.
Svi se slazemo da to nije ponos vec nas osecaj mere.
Ne moras biti sujetan i ponosan da bi postovao i voleo sebe .

Treba samo poznavati sebe i biti dovoljno jak da na vreme kazes dosta je !
 
:)
Kada se stvari na ljubavnom planu zakomplikuju, sta ste premni da odaberete a sta odbacite?
Ponos? Ljubav?
Da li odbaciti svoj ponos zbog ljubavi ili odbaciti ljubav zarad svog ponosa?

Predpostavljam da ce biti odgovori tipa: "Odbacicu ponos ako znam da je ljubav prava."
Sledi pitanje: Kako znate da je ljubav prava? I da li je vredna Vaseg ponosa?

Dakle....

:)

neznam dali je nasa ljubav prava ,ali verujem u nju,zbog ljubavi prema muzu sam zaboravila na ponos isto kao i moj muz.Volimo se ,zelimo da ljubav uvek bude tu i da ponos nepostoji,ako je ljubav ona koja pokrece sve.ETO ZA MENE JE PONOS NIZA VRSTA U POREDENJU SA LJBAVLJU.:heart::heart::heart::heart:
 
Kada se stvari na ljubavnom planu zakomplikuju, sta ste premni da odaberete a sta odbacite?
Ponos? Ljubav?
Da li odbaciti svoj ponos zbog ljubavi ili odbaciti ljubav zarad svog ponosa?

Predpostavljam da ce biti odgovori tipa: "Odbacicu ponos ako znam da je ljubav prava."
Sledi pitanje: Kako znate da je ljubav prava? I da li je vredna Vaseg ponosa?

Dakle....

:)
opet ponos....work! moze nas nesto trenutno zaboleti,uvrediti...ali ako ostanemo na tome...ostali smo...i niko nam nije kriv.Ponos nije ego...ponos je strah i nesigurnost i to je bolje da se prevazidje zbog samih sebe,jer nas on ometa u mnogim zivotnim oblastima,a kamoli ljubavi...Dakle ne odbacuje se ponos,nego se stvari racionalizuju..odbacuje se strah i nesigurnost.I pobogu nekad mora nesto i da nas zaboli...jel to toliko strasno...?Da smo i ranjivi...?
 
Da odgovorim prvo na ovo:
I pobogu nekad mora nesto i da nas zaboli...jel to toliko strasno...?Da smo i ranjivi...?
Bolelo je (ponekad i sada) da vise i ne mogu da vristim jer ne osecam gotovo vise nista u sebi. (trenutno stanje mog duha)

Ocigledno da rec "ponos" mozemo da zamenimo tj., da je nazovemo "samopouzdanje".

Elem, kako onda doziveti coveka koji je bezbroj puta odbacivao "sam sebe" zbog ljubavi? Kako on da povrati svoje samopouzdanje, veru u ljubav i naravno, kako da povrati svoj ponos, da bi opet mogao da funkcionise i nastavi da ide dalje?

Isto tako, sta je sa onom drugom osobom, zbog koje neko rizikuje sve svoje (samopouzdanje, veru u sebe, ponos...) ta osoba moze da zadrzi svoje samopouzdanje i ostane ponosna?
Kada ce tu osobu nesto da zaboli? I da izgubi nesto svoje?

Jednom kada izgubimo deo sebe, kao da posle nesto u nama, ocekuje da tako nastavimo. Idemo tim putem gde cemo nekoj drugoj osobi, kada je upoznamo, dozvoliti da predje opet preko nas i uzme nesto nase.

Verovatno, u toj "pravoj" ljubavi ne bi trebalo da se bira i da postoji neka prepreka.

Iskreno, nemam odgovor na svoje pitanje.
Verovatno bih opet i opet cinio sve zbog ljubavi i verovao u nju. Ne bih obracao paznju da negde, kako veza ide, gubim delice sebe dok mi ta osoba, ne bi uzela deo mene i odnela. Naravno, nikada mi ne bi vratila deo koji je uzela, a meni bi bio preko potreban da ga imam, kako bih mogao da funkcionisem.
Zakljucak iz procitanog i onog, kako razmisljam je da treba biti umeren.
Ali to je nemoguce za mene jer bez obzira sta i kako mislio, uradio bih uvek i sve za osobu koju volim, cak i kada sam "mazen i pazen"...do jednog jutra, kada bih video da je druga polovina kreveta prazna i da opet nemam komadic sebe.


Neke misli:
Covek bez ponosa nije ni vredan ljubavi, vise lici na krpu kojom se onaj drugi sluzi.

Mnogi su otisli ponosni iz ljubavi i proveli ostatak zivota sami.



(umorio sam se :P)
 
Da odgovorim prvo na ovo:

Bolelo je (ponekad i sada) da vise i ne mogu da vristim jer ne osecam gotovo vise nista u sebi. (trenutno stanje mog duha)

Ocigledno da rec "ponos" mozemo da zamenimo tj., da je nazovemo "samopouzdanje".

Elem, kako onda doziveti coveka koji je bezbroj puta odbacivao "sam sebe" zbog ljubavi? Kako on da povrati svoje samopouzdanje, veru u ljubav i naravno, kako da povrati svoj ponos, da bi opet mogao da funkcionise i nastavi da ide dalje?

Isto tako, sta je sa onom drugom osobom, zbog koje neko rizikuje sve svoje (samopouzdanje, veru u sebe, ponos...) ta osoba moze da zadrzi svoje samopouzdanje i ostane ponosna?
Kada ce tu osobu nesto da zaboli? I da izgubi nesto svoje?

Jednom kada izgubimo deo sebe, kao da posle nesto u nama, ocekuje da tako nastavimo. Idemo tim putem gde cemo nekoj drugoj osobi, kada je upoznamo, dozvoliti da predje opet preko nas i uzme nesto nase.

Verovatno, u toj "pravoj" ljubavi ne bi trebalo da se bira i da postoji neka prepreka.

Iskreno, nemam odgovor na svoje pitanje.
Verovatno bih opet i opet cinio sve zbog ljubavi i verovao u nju. Ne bih obracao paznju da negde, kako veza ide, gubim delice sebe dok mi ta osoba, ne bi uzela deo mene i odnela. Naravno, nikada mi ne bi vratila deo koji je uzela, a meni bi bio preko potreban da ga imam, kako bih mogao da funkcionisem.
Zakljucak iz procitanog i onog, kako razmisljam je da treba biti umeren.
Ali to je nemoguce za mene jer bez obzira sta i kako mislio, uradio bih uvek i sve za osobu koju volim, cak i kada sam "mazen i pazen"...do jednog jutra, kada bih video da je druga polovina kreveta prazna i da opet nemam komadic sebe.


Neke misli:
Covek bez ponosa nije ni vredan ljubavi, vise lici na krpu kojom se onaj drugi sluzi.

Mnogi su otisli ponosni iz ljubavi i proveli ostatak zivota sami.



(umorio sam se :P)
Dok boli...dobro je...ima nade..Ljubav nikad ne trazi da se odreknes sebe...to je pogresno.U ljubavi ostajes svoj i "pripadas" nekom.Uostalom to je i jedini nacin da budes neciji...jedini pravi nacin.Isto vazi i za osobu koju volis.A povrede nas nekada neke stvari,ali to se kaze!Ne mozes cutati...I ne gubi se nista...U ljubavi se ne gubi...I ne postoji zrtva...Ako nesto zrtvujes...onda to nije ljubav.Postoje kompromisi,dogovori,razgovori,dobra volja,saradnja...Ljubav nije bojno polje i takmicenje.Nikakav ring gde se dokazuju nasa osecanja...Ali ne umeju svi da vole i ponekad "traze" da se odreknemo sebe....moje misljenje takvu osobu zaobidji...osim ukoliko ne mislis da je mozes nauciti da voli...ali predhodno moras ti to nauciti..A sto bi uradio sve za osobu koju volis je lepo,ali uradi nesto i za sebe...nece ti zameriti.Cak ce biti ponosna;)
 
Sve me ovo podseca na neke moje stihove


Doletese misli
u dusu me nesto
malo taklo
kao metak kad
te pogodi.
U meni ostajes
kroz mene
lutajuci
"Da ti oprostim
po ko zna koji put
neoprostivo" ...
Nemir


Izgubiti sebe ne mogu nikada -samo deo mene ode negde nekome ali ja nisam radi toga
siromasnija,niti ostajem bez sebe i svoga Ja .... ima me dovoljno da preplavim sve oko sebe - kad hocu ...
 
Da odgovorim prvo na ovo:



Neke misli:
Covek bez ponosa nije ni vredan ljubavi, vise lici na krpu kojom se onaj drugi sluzi.

Mnogi su otisli ponosni iz ljubavi i proveli ostatak zivota sami.



(umorio sam se :P)

Dan što ga čovjek posveti drugome
nije nipošto gubitak već dobitak.
Dani u kojima ne učinimo ništa za druge,
već samo za sebe,
to su izgubljeni dani.
(Ivan Merz)
 

Back
Top