EU prihvatila uslove Beograda za Euleks!

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Evropska unija (EU) je prihvatila uslove Beograda za razmeštanje misije EU (Euleks) na Kosovu - rekao je direktor za zapadni Balkan u Generalnom direktoratu za proširenje EU Pjer Mirel.

"EU je prihvatila da razmeštanje Euleksa mora biti prihvaćeno u Savetu bezbednosti UN, da bude statusno neutralno i da neće imati veze sa planom Martija Ahtisarija", rekao je Mirel novinarima posle razgovora sa potpredsednikom Valde Srbije Božidarom Đelićem.

Mirel je dodao da je zato važno da se postigne kompromis da bi Euleks bio raspoređen na Kosovu i bio od koristi svim njegovim stanovnicima.

Đelić je - na pitanje da li je postignut dogovor sa Briselom o razmeštanju Euleksa - rekao da se pregovori vode pod okriljem UN i da rešenje "mora biti nađeno u Njujorku" .

On je izrazio nadu da će se do sednice Saveta bezbednosti UN 11.
novembra na kojoj će se razgovarati o tom pitanju, naći rešenje prihvatljivo za sve.

Mirel je rekao da je u izveštaju o Kosovu Evropska komisija ocenila da su vladavina prava i pravosuđe vrlo slabi i da je upravo uloga Euleksa da ojača pravosuđe i vladavinu prava da bi se štitili svi građani, pre svega manjine.

Povodom izjave ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića da EU treba da prestane sa politikom uslovljavanja prema Srbiji, Mirel je rekao da su uslovi za pridruživanje Srbije EU "veoma jasni i da nema novih uslova".

Upitan da li je došlo do promene politike Beograda, Đelić je rekao da Srbija ima "iste političke prioritete - odbrana teritorijalnog integriteta i suvereniteta, da neće priznati nezavisnosti Kosova i što brže pridruživanje EU".

Pjer Mirel je Đeliću danas zvanično uručio izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije u procesu pridruživanja EU.

:whistling:
 
eulex ce propasti prihvatili ga mi ili ne
chak i da daju sve albanskim kriminalcima oni nikada nece uspeti da udju ni u 20. vek
to je crna rupa bez dna....tako da..pishi propalo do sledeceg rata
ko zna shta je tajno stvarno dogovoreno...to cemo sledecih 10 godina nagadjati ko i za Rambuje/1244
 
zato shto ne treba gubiti vreme nebitnim raspravama o glupostima.

u chemu je stvar, eulex je misija eu, i poshto svemochna slovachka nije priznala kosovo eulex che pro forma biti neutralan. a to ne menja fakt da je velika vechina zemalja eu priznala kosovo. jasno?

A ni to ne menja fakt da je kosovo jos u granicama srbije i da se tog dela teritorije nije odrekla :D
Kosovo je teritorija pod okupacijom a kao takva i razumljivo je da radi sta hoce dok moze :rtfm:
 
EU je stalo da preko euleksa pokuša da dovede u red situaciju na Kosovu a ne da ostane rupa i divljina.Koliko sam primetio euleksu se protive albanski šverceri,krimosi i muljatori,a i naši hohštapleri koji neće moći da prenose robu preko tzv.granice sa Kosovom i da ne plaćaju carinu i porez.

kao i sa svakim zakonom.
samo onaj ko ima sta da krije ne prihvata "kontrolu".
mada pored tih iz tvoje grupe EULEX-u se protive jos neki, a zasto, ja ne znam....

Koštunica: Poslednji trenutak da se spreči priznavanje Euleksa
Međunarodni Radio Srbija - Pre 3 sata i 14 minuta

Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da je pravi trenutak da se izglasa nepoverenje Vladi Srbije da bi ona u poslednjem času bila sprečena da prizna misiju Euleks, a na taj način i priznavanje jednostrano proglašene nezavisnosti Kosmeta. Već četiri meseca u Skupštini Srbije nije bilo rasprave o Kosmetu jer je to za ovu vlast zabranjena tema, ukazao je Koštunica u intervjuu za Večernje novosti. Prema njegovim rečima, dalji koraci Vlade mogu dovesti do posrednog i prikrivenog priznavanja nezavisnosti Kosmeta preko odobravanja misije Euleksa.
 
Poslednja izmena:
kao i sa svakim zakonom.
samo onaj ko ima sta da krije ne prihvata "kontrolu".
mada pored tih iz tvoje grupe EULEX-u se protive jos neki, a zasto, ja ne znam....

Voji su to politički poeni i borba za glasače.Nije mu smetalo kad su pre par godina Veljini pajtosi par dana pre Prvog maja preko Kosova uvezli građevinske mašine,bagere i asfaltere da ne bi državi platili carinu.Ni iz Srbije ni sa Kosova ne objavljuju trgovinski promet i kretanje robe.
 
EU je stalo da preko euleksa pokuša da dovede u red situaciju na Kosovu a ne da ostane rupa i divljina.Koliko sam primetio euleksu se protive albanski šverceri,krimosi i muljatori,a i naši hohštapleri koji neće moći da prenose robu preko tzv.granice sa Kosovom i da ne plaćaju carinu i porez.


zasto bi nasi ljudi placali porez i carinu teroristickoj siptarskoj drzavi na srpskoj teritoriji? daj mi jedan valjan razlog?

da li to znaci da vi demokrate zalaganjem da srbi sa kosova placaju porez i carinu siptarskoj teroristickoj drzavi, priznajete tu teroristicku siptarsku drzavu na nasoj teritoriji?

cim placas porez i carinu nekoj drzavi to znaci da je priznajes
 
zasto bi nasi ljudi placali porez i carinu teroristickoj siptarskoj drzavi na srpskoj teritoriji? daj mi jedan valjan razlog?

da li to znaci da vi demokrate zalaganjem da srbi sa kosova placaju porez i carinu siptarskoj teroristickoj drzavi, priznajete tu teroristicku siptarsku drzavu na nasoj teritoriji?

cim placas porez i carinu nekoj drzavi to znaci da je priznajes

Naveo sam tzv granica,a ovo muljanje se odnosi da robu ne šalju preko legalnih graničnih prelaza Gradina i dr.već preko nepostojećih sa Kosovom i kome da plate carinu.
 
zasto bi nasi ljudi placali porez i carinu teroristickoj siptarskoj drzavi na srpskoj teritoriji? daj mi jedan valjan razlog?

da li to znaci da vi demokrate zalaganjem da srbi sa kosova placaju porez i carinu siptarskoj teroristickoj drzavi, priznajete tu teroristicku siptarsku drzavu na nasoj teritoriji?

cim placas porez i carinu nekoj drzavi to znaci da je priznajes[/QUOT

Sta je bilo Marsowac?
Uplasio si se za osnovni izvor prihoda. Nece vise benzin biti jeftin na KiM.

Moraces malo vise da aktiviras one 2 firme u inostranstvu.
 
EU je stalo da preko euleksa pokuša da dovede u red situaciju na Kosovu a ne da ostane rupa i divljina.Koliko sam primetio euleksu se protive albanski šverceri,krimosi i muljatori,a i naši hohštapleri koji neće moći da prenose robu preko tzv.granice sa Kosovom i da ne plaćaju carinu i porez.

svi imaju cenu.pa i eulex..ne mislis valjda da ce te sverc aktivnosti prestati
 
Naveo sam tzv granica,a ovo muljanje se odnosi da robu ne šalju preko legalnih graničnih prelaza Gradina i dr.već preko nepostojećih sa Kosovom i kome da plate carinu.

koji bre legalni granicni p;relazi jesi ti normalan?

ajd objasni kako neko iz srbije da posalje robu nekom u recimo kosovsku mitrovicu preko gradine ? :hahaha:

ti si zesce istripovan. gradina ti je granicni prelaz ka bugarskoj ako neka firma iz srbije salje robu firmi na kosovu ona moze to da uradi samo preko 2 prelaza - preko rudnice i preko tabalija.

i sad ti meni objasni sto bi ako srbin salje robu srbinu , placao on carinu i porez siptarima na tu robu?

sto bi srbin sa kosova preko poreza i carine finansirao siptarskui teroristicku drzavu?

zar te nije sramota da podrzavas siptarsku teroristicku vlast na teritoriji srbije i da se zalazes da im mi srbi punimo kasu?
 
zasto bi nasi ljudi placali porez i carinu teroristickoj siptarskoj drzavi na srpskoj teritoriji? daj mi jedan valjan razlog?

da li to znaci da vi demokrate zalaganjem da srbi sa kosova placaju porez i carinu siptarskoj teroristickoj drzavi, priznajete tu teroristicku siptarsku drzavu na nasoj teritoriji?

cim placas porez i carinu nekoj drzavi to znaci da je priznajes[/QUOT

Sta je bilo Marsowac?
Uplasio si se za osnovni izvor prihoda. Nece vise benzin biti jeftin na KiM.

Moraces malo vise da aktiviras one 2 firme u inostranstvu.

samo siptari podrzavaju da srbi porezom i carinama finansiraju siptarsku kvazidrzavu

ako ti to podrzavas - i ti si siptar
 

Back
Top