Ljiljana Habjanović-Đurović

Carol

Poznat
Poruka
9.970
Ako postoji tema molim brz lock.
Ako ne:
Sta mislite o ovoj zeni i njenom knjizevnom radu??
Ja sam citala knjige:''Iva'',''Ana Marija me nije volela'',''Javna ptica'',''Igra andjela'' i vise nisam mogla a imam ih sve kuci(moja majka cita).Ne svidjaju mi se njene knjige.Dosadne su mi i uopste me ne intrigiraju.Za neke segmente mogu cak reci da su primitivni....



Pa??
 
Ja sam procitala samo Javnu pticu... Mislim da je korisna i poucna knjiga... Za ostale ne znam...
Svidja mi se nacin na koji pise u toj knjizi, kao i tematika... Mislim da se u toj knjizi krije deo njene autobigrafije... Takodje mislim da je treba procitati, jer se u njoj mogu naci odgovori na mnoga pitanja...
Toliko od mene...
Pozdrav!
 
Већ пар година се њено име спомиње у рзаговорима, па ме просто блам био да кажем да ништа њено нисам читала...и узмем ти ја ''Петкану''...
О, Боже, како се сморих!
Буљтаво, испразно, невешто...

Искрено, немам жељу да читам ишта више од ње!
 
Ja evo "Petkanu" po drugi put citam, knjiga je odlicna za nekog ko zeli da sazna nesto vise o toj svetiteljki.
I to je, ujedno, jedina knjiga koja mi se svidja.
"Zenski rodoslov" pocinje odlicno, opisuje polozaj srpske zene kroz vekove, da bi drugi deo romana bio sasvim bezveze.
"Igra andjela" takodje. Mislim da ima mnogo proizvoljnosti i neke patetike koju ne podnosim, a uostalom pitanje je da li je carica Milica bila bas takva, a meni se smucila iz romana.
"Svih zalosnih radost" - o Bogorodici, necu mnogo da komentarisem, uglavnom sve sto se vec zna samo napisano na njen nacin, sa svim "dodacima", nisam ni ocekivala drugo.
Sve u svemu, posle ovih procitanih knjiga - ne dopada mi se posebno kao spisateljica, mada ima dara za to.
Da nije "Petkane", ne bi mi se dopadala uopste.
 
"Igra andjela " je njena najbolja knjiga , " Pečat duše" je takodje odličan .

Nije "Pecat duse" vec "Zapis duse".
Ja sam procitala sve njene knjige i odusevljena sam. Mislim da su ove nezadovoljne citeteljke mladje generacije. Preporucujem im "Zenski rodoslov" i "Paunovo pero", nije "smorno" , a ove istorijske romane nek ostave za kasnije. Greota je ne procitati ih.Moze mnogo da se sazna na brzinu, jer je g-dja Ljiljana dosta proucavala materiju pre no sto se upustila u pisanje o Svetoj Petki, Bogorodici, kneginji Milici i Angelini Brankovic. Ja sam uzivala, mozda zato sto sam starija, ili zato sto sam majka. Preporucujem sredovecnim gospodjama koje ne preferiraju ljubavne vikend romane, ili jos gore, ove najtiraznije, prepune nasilja i sexa. Ispada da je sve ono gde nema sexa smorno. Gde se denuse osecanja?
 
Ja sam pročitala "Ženski rodoslov" i "Paunovo pero" i ne da mi se nisu dopale, nego uopšte. Tako da sad mogu da kažem da nemam predubeđenja prema njoj koja datiraju iz devedesetih kada je pisala za "Dugu" članke o Mirjani Marković, nego da sam empirijskim putem došla do zaključka da ne volim kako piše.
 
Ja sam procitala ''Ana Marija me nije volela'',''Javna ptica'' i naravno ''Igra andjela'' ...odusevila sam se knjigom...Zena stvarno ima mnogo dobre knjige,ni u jednom trenutku,kada sam citala bilo koju,nije bilo ni najmanje dosadno...a najvise me je potresla ''Ana Marija me nije volela''...
 
Nije "Pecat duse" vec "Zapis duse".
Ja sam procitala sve njene knjige i odusevljena sam. Mislim da su ove nezadovoljne citeteljke mladje generacije. Preporucujem im "Zenski rodoslov" i "Paunovo pero", nije "smorno" , a ove istorijske romane nek ostave za kasnije. Greota je ne procitati ih.Moze mnogo da se sazna na brzinu, jer je g-dja Ljiljana dosta proucavala materiju pre no sto se upustila u pisanje o Svetoj Petki, Bogorodici, kneginji Milici i Angelini Brankovic. Ja sam uzivala, mozda zato sto sam starija, ili zato sto sam majka. Preporucujem sredovecnim gospodjama koje ne preferiraju ljubavne vikend romane, ili jos gore, ove najtiraznije, prepune nasilja i sexa. Ispada da je sve ono gde nema sexa smorno. Gde se denuse osecanja?

:klap::klap::klap::klap:...Zena se dosta nacitala,pogotovu crkvenih knjiga...a stvarno,ako nema erotike onda to po vecini nije dobra knjiga?!Strasno...Ja imam 20 god.a njene knjige sam citala pre 3 god...vecina mojih vrsnjaka bi omalovazilo njene knjige, jer kao i neki ne umeju da cene dobro napisanu knjigu vec citaju ''Sex i Grad'',itd...
 
Poslednja izmena:
Ako vec ne volite kako zena pise, zasto gubite vreme ovde! Sticem utisak da je ova tema naceta da bi se pljuvalo po Ljiljani Habjanovic! Bas ruznoooo! O ukusima ne treba raspravljati.

А што? Мора ли да се пише само позитивно? Ако је неко лош писац о томе не сме да се говори?:lol:

Ако неко пита шта мислим о некоме као писцу и ја кажем своје мишљење - зашто би то било ''пљување'', побогу? :roll:

Уосталом, ајд' онда да позатварамо пола тема са Књижевности - све оне на којима пишемо о својим утисцима и књижевним укусима.....::lol:
 
Ne mogu da verujem da se neko interesuje o necem sto ne voli. To je, po meni gubljenje vremena, ili je u pitanju neka anketa. Elem, bas me interesuje sta Ti se dopada? Recimo, preporuci mi tri romana!

А морају ли да вам се допадају исте књиге?

И, како уопште, пре него што нешто прочиташ, можеш да знаш да ли ће то бити губљење времена или не? :roll:

А ако сам већ прочитала књигу која је популарна и добро продавана, зашто да не дођем да чујем шта људи мисле о њој, па и да је сама не прокоментаришем?
 
Чекај, полако, зар је анализа књижевних дела која нам се допадају - корисно искоришћено време, а анализа књижевних дела која нам се не допадају - губљење времена???
 
nju kao pisca u poslednje vreme zaista mnogo spominju...i to u negativnom smislu
ja sam citala"Zenski Rodoslov"i "Paunovo Pero" i zamislite..svidelo mi se
jeste da vecinom pise o napacanom zenkom bicu i dramaticnim ispovedima istog...
ali meni je odgovaralo, pa sam i kupila
a citala sam i "Petkanu" i smorila me...
 
Чекај, полако, зар је анализа књижевних дела која нам се допадају - корисно искоришћено време, а анализа књижевних дела која нам се не допадају - губљење времена???

Zar je ANALIZA reci za nesto da je smorno i dosadno? Pre bih to nazvala subjektivnim osecajem. Analiza knjizevnog dela je nesto mnogo kompleksnije, draga devojko!
 
Јао, извини, тето, нисам знала.

Значи, ''субјективан осећај'' може да се слободно исказује само ако је позитиван, а уколико је негативан - онда је то губљење времена?

Негооо...јеси ли сигурна да је то о чему причамо осећај, зар не мислиш да је то утисак (кад смо већ код терминологије)?
 
Poslednja izmena:

Back
Top