Pica....

mefhisto

Zainteresovan član
Poruka
340
Pozdrav. Ok, culi smo svi da su alkoholna pica neprijatelj ljudima koji zele da izgube kilograme. Eh sad, moje pitanje je ... koliki su neprijatelj. Ne govorim o tome koliko sadrze kcal, nego kakvo dejstvo alkohol ima na organizam? Recimo 3 piva ~ 600kcal ... ok recimo da taj dan pojedem malo manje ili vezbam malo vise ali koliko je taj alkohol stetan po kondiciju i fat burning proces?
 
Nije toliko pivo, koliko hrana koja uđe pored piva.
Normalno ako svaki dan piješ 5-10 piva da ćeš stradati i kilaža a i jetra.
5 kg jabuka da jedeš svaki dan pa ćeš se ugojiti.
Granica mora da postoji
 
moze jedno pitanje jeste da nije na temu ali me chisto interesuje da li zna neko utichu li jabuke, obzirom na to da se vishe energije troshi na njeno varenje ne go shto se dobija, na mrshavljenje?
i da li je dobro uzimati je pre ili posle dijetalnog ili normalnog obroka?
 
Kažu da ne treba posle jela, mada u poslednje vreme pišu sve i svašta.
Valjda nema šta više nije napisano pa pišu svakakve budalaštine.
Najbolje je kao užinu ili posle vežbanja.
 
Svaki alkohol se konvertuje u šećer. Kad su u pitanju alkoholna pića, granica ne postoji. Zašto?
Jednostavno organizam nije za pivo. I nije pitanje šta radi telesnoj masnoći. Da li će se povećati ili smanjiti salo (što malo ljudi uzimaju zdravo za gotovo) već je u pitanju kvalitet piva (šta ubacuju u njega) i kako utiče na unutrašnji organizam. Kako utiče na kosti, na krvotok (čim utiče na krvotok on prolazi kroz sve organe).

Možda mislite ako popijete alkohol da se istrčite i sve je organizam prečistio. Pogrešno.
Za jedno pivo, da organizam totalno i isčisti, potrebno je oko 3 dana i to AKO dotični za ta tri dana jede i vežba pravilno. Ukoliko popije još jedno pivo u ta tri dana, još više vremena treba organizmu da preradi. Znači, mene sasvim briga ko koliko piva i rakija unese u sebe :) Samo želim da kažem, da su sva ta pića sasvim ne potrebna. Da smo zahvaljujući reklami i društvu shvatili da su nam potrebni, lažno ubeđujemo sebe da je cool piti pivo i napiti se.

Drugo, što se tiče jabuka, ovde već moram malo duže da se zadržim :)

Oduvek sam bio favorit voća i dalje sam. I bio sam na nekoliko seminara, pročitao razne knjige + informacije sa neta. I ne samo to, kada sam stvarno promućkao glavom, logično sam shvatio da je voće naša prirodna hrana. Prirodna hrana čoveka, naše telo je dizajnirano da jede voće. Kao što je lav dizajniran da jede meso, krava travu, tako mi voće. I čovekov organizam će najbrže svariti voće (pogotovo jabuku) nego bilo koju drugu hranu na ovoj planeti. I ova cela pričica o voću je bila konfuzija milionima ljudima koji lažno veruju da je voće desert, ili treba da se jede kad se čovek razbole, ili čak da je loše.

Pre 3 meseci sam bio otputovao van svog grada, i sa obzirom da nisam imao para (bio sam u totalnoj bedi) jeo sam šta god sam imao, jer sam morao. Uglavnom, većinom je bila moja greška. Držao sam sliku u glavi, kad se vratim da započnem voćnu dijetu. Tih 2 meseca sam jeo sve što sam ikada govorio da je loše da se jede, toliko sam bio u poslu da nisam imao vremena da treniram posle posla. Obično, ako bih radio do 8 uveče i dalje bih našao vreme za trening, međutim ni to nisam mogao. Ubrzo sam se ugojio, prestao sam da treniram, izgubio sam svoj predhodni fitness. Stomak mi se povećao, obim po telu mi se smanjio. Kad sam došao kući, prva stvar što sam uradio jeste da nisam ništa jeo ceo dan, samo sam pio vode. Najbolja detoksifikacija. Drugi dan sam samo pio ceđene sokove, treći dan i do sada sam samo jeo voće. Prekjuče sam bio u selo pored mog grada i aktuelno sam dobio preko 15 kg jabuka, lepih žutih, slatkih. I juče sam pojeo oko 10 komada sigurno. I dramatično sam skinuo kg sa sebe, osećao se lakše, koža mi je čistija, manje mi treba sna itd.

Da skratim ovu dugu priču... Svaki dan sam samo jeo voće i eventualno neku tunjevinu (posle toga krećem moju klasičnu ishranu sa jajima, mlekom, sirom, više ribe itd). Uprkos tome što sam jeo ceo dan voće (2 kg banene dnevno, 3 kg jabuke dnevno, 3 velike činije grožđa) i dalje sam mršavio.

i sad jedno veliko ZAŠTO???

Jednostavno. Naš organizam proizvodi enzime za varenje da bi svario hranu a voće je puno enzima!
Ukoliko jedete pečenu hranu gde nema enzima (pečenjem se uništavaju enzimi) organizam je forsiran da DODATNO proizvede svoje varljive enzime, kako bi preradio hranu u stomaku. Nažalost ovo je slučaj gomile ljudi u Srbiji, koji lažno veruju da je kuvana hrana zdrava. Kada jedete voće a voće je puno enzima, vi je svarite sa lakoćom i manje opterećujete svoj organizam. Moraću lepo ispraviti one koji misle da voće više uzima za varenje nego što pruža energije nakon što se svari, primer toga je dao jedan čovek koji je pokušavao neki rekord u pustinji da obori (ne znam da li je pešačio ili je trčao nekoliko km), rekao je da će samo poneti voće i vodu.

Dakle, ukoliko ima skeptika koji ne veruju priču odozdo, neka isprobaju voćnu ishranu na 2 nedelje (posle toga dodati meso i ribe) i neka kažu svoj utisak.
Navešću beneficije takve ishrane:
1. Bićete puni energije tokom dana
2. Manje sna je potrebno
3. Izdržljivost se poveća
4. Isčisti vam lice, pa čak i one bubuljice koje teško nestaju
5. Daje neku lepu boju koži, ne mogu opisati
6. Uživanje je totalno, pogotovo za one koji vole voće.
7. Totalna detoksifikacija varljivog trakta i organizma.
Loša stvar (za neke) što ćete izgubiti nešto mišićne mase. Pogotovo onu mišićnu masu dobijenu sa suplementima.

I nadam se da vam ovo govori koliko je važno voće u našoj ishrani ;)
 
šta možeš da radiš ako si u društvu sa lepim cicama...:mrgreen:
da pričate o bibliji ili cveću...
ili posle dve litre alkohola. kud koji mili moji i pevaš
Cele noći je na splavu s njom sam bio..
jedva kuću jutros da sam pogodio..
:mrgreen::mrgreen:
 

Back
Top