od dobre do lose vojske,moralno

plavi andeo

Zainteresovan član
Poruka
113
zivim sa suprugom u :hahaha:hotelskom smestaju,svima poznatom u Surcinu, placamo po dogovoru, ali su se gospoda setila da im to nije dosta pa traze da im u roku 7dana iplatimo dugovanja koja su toliko velika da je sramno napisati. sami brinemo o hotelskom smestaju, menjamo bojler ,vc solju uredujemo oko bungalova,telefonske linije cesto u prekidu.DA imamo i recepciju sa cuvarima,koji tamo imaju svoju kafanu a po noci sve poklpce od sahti su pokradene,DIVNI CUVARI.nemozemo da prodemo od pasa lutalica,koji ljudi tu ostavljaju............ima jos AKO IMA KOJI DOBAR NOVINAR ILI TV DA DODE I SNIMI SVE TO BILO BI VEOMA LEPO.nadam se da ce neki ljudi razumeti da i mi netrazimo nista osim normalnog zivota
 
za normalan zivot cete morati da se potrudite sami,citao sam tvoje postove od juce i zao mi je sto ste u takvoj situaciji,ali umesto da trazis nesto, ovde na krstarici,saberi se uradi nesto po pitanju svog zivotnog standarda,niko ti nece pomoci,ni novinari ni drzava,sve ce to ispasti,pojo vuk magarca.
Mozda sve ovo zvuci surovo sa moje strane,ali saberite se i napred,zelim vam puno srece...Poz
 
Sve te razumem i isto sam juce citala tvoje postove.Strasno je to i slazem se da ste ti i suprug ogorceni.Ali,iako te to ne moze utesiti,znaj da u ovoj nesrecnoj zemlji ima puno oficira i podoficira koji nisu mogli ni prismrditi nuznom smestaju nego za ogromne pare iznajmljuju stanove tipa shupa,a kada gazda cuje od pametnog ministra da je vojska dobila povecanje plate od,recimo dva posto,odma' dize stanarinu.Bilo je ne mali broj slucajeva da nece da primi stanare ako muz radi u vojsci,i da ne nabrajam jer kao sto rekoh,slabo ce te to utesiti.Sada ako vam traze naplatu nekih zaostalih dugovanja to jeste strasno i nepravedno,ali da li se ovde covek uopste vise moze pozivati na pravdu i postenje:???:.Sta da ti kazem,glavu gore,podrzavam ideju da pozoves novinare...mada,koliko ce oni biti zainteresovani za tvoju pricu:think:Znas ono,svi trce za senzacijom a vas problem je vec opstepoznat.
 
zivim sa suprugom u :hahaha:hotelskom smestaju,svima poznatom u Surcinu, placamo po dogovoru, ali su se gospoda setila da im to nije dosta pa traze da im u roku 7dana iplatimo dugovanja koja su toliko velika da je sramno napisati. sami brinemo o hotelskom smestaju, menjamo bojler ,vc solju uredujemo oko bungalova,telefonske linije cesto u prekidu.DA imamo i recepciju sa cuvarima,koji tamo imaju svoju kafanu a po noci sve poklpce od sahti su pokradene,DIVNI CUVARI.nemozemo da prodemo od pasa lutalica,koji ljudi tu ostavljaju............ima jos AKO IMA KOJI DOBAR NOVINAR ILI TV DA DODE I SNIMI SVE TO BILO BI VEOMA LEPO.nadam se da ce neki ljudi razumeti da i mi netrazimo nista osim normalnog zivota

Ako placate po dogovoru,otkud onda dugovanja.
Dacu vam isti odgovor kao juce.
Kazite nam koliko ste ziveli u vojnom stanu u bivsoj republici?
Ja ga nisam imao ni jedan jedini dan,i ako sam u vojsci 20 godina.
U stanu u kome stanujem isto sam menjam bojler,odrzavam ga u potpunosti,a placam ga 10 puta vise nego vi vas nuzni smestaj.
S tom razlikom da ja ne mogu da napravim dugovanja jer ako ne platim kiriju onog dana kada je predvidjeno,gazda lepo kaze: izvolite izaci iz stana,ako vi ne mozete da placate ima ko moze.
 
za normalan zivot cete morati da se potrudite sami,citao sam tvoje postove od juce i zao mi je sto ste u takvoj situaciji,ali umesto da trazis nesto, ovde na krstarici,saberi se uradi nesto po pitanju svog zivotnog standarda,niko ti nece pomoci,ni novinari ni drzava,sve ce to ispasti,pojo vuk magarca.
Mozda sve ovo zvuci surovo sa moje strane,ali saberite se i napred,zelim vam puno srece...Poz

drago mi je da razumete, ali nismo mi matrijalno ugrozeni.moglo bi se reci, ali psihicki nas iscrpljuje to kako se ponasaju prema svojim oficirima, BOLI TO:!::!::!::!:
 
Ako placate po dogovoru,otkud onda dugovanja.
Dacu vam isti odgovor kao juce.
Kazite nam koliko ste ziveli u vojnom stanu u bivsoj republici?
Ja ga nisam imao ni jedan jedini dan,i ako sam u vojsci 20 godina.
U stanu u kome stanujem isto sam menjam bojler,odrzavam ga u potpunosti,a placam ga 10 puta vise nego vi vas nuzni smestaj.
S tom razlikom da ja ne mogu da napravim dugovanja jer ako ne platim kiriju onog dana kada je predvidjeno,gazda lepo kaze: izvolite izaci iz stana,ako vi ne mozete da placate ima ko moze.

a gde s bio u vojsci:?:mi smo imali stan i selili se 3puta za 5godina.ovde gde sam smestena placamo 14hiljada dinara.ali sad i treba osloboditi prostor i jos se ponasaju oholo ,pitanje ko zna gde ste vi montirali bojler.razumes ovo se vodi kao hotelski smestaj i oni su po ugovoru duzni da se brinu o tome.nemoraju samo neka pokazu malo postovaja............
 
Sve te razumem i isto sam juce citala tvoje postove.Strasno je to i slazem se da ste ti i suprug ogorceni.Ali,iako te to ne moze utesiti,znaj da u ovoj nesrecnoj zemlji ima puno oficira i podoficira koji nisu mogli ni prismrditi nuznom smestaju nego za ogromne pare iznajmljuju stanove tipa shupa,a kada gazda cuje od pametnog ministra da je vojska dobila povecanje plate od,recimo dva posto,odma' dize stanarinu.Bilo je ne mali broj slucajeva da nece da primi stanare ako muz radi u vojsci,i da ne nabrajam jer kao sto rekoh,slabo ce te to utesiti.Sada ako vam traze naplatu nekih zaostalih dugovanja to jeste strasno i nepravedno,ali da li se ovde covek uopste vise moze pozivati na pravdu i postenje:???:.Sta da ti kazem,glavu gore,podrzavam ideju da pozoves novinare...mada,koliko ce oni biti zainteresovani za tvoju pricu:think:Znas ono,svi trce za senzacijom a vas problem je vec opstepoznat.

cao, znam da to sa povisicama je glupost..........neznam ni kada je bila poslednji put, ali oni bas imaju nameru da se rese ljudi iz SRC-SURCIN,neznam dali si cula za kradu ,paljenje stanova i teranje ljudi bez opmene.gde i kako posle ljudi se pitaju ,samo svi se nesto boje,ali ja vise nemam straha od njih.drago mi je ako stvarno razumes
 
a gde s bio u vojsci:?:mi smo imali stan i selili se 3puta za 5godina.ovde gde sam smestena placamo 14hiljada dinara.ali sad i treba osloboditi prostor i jos se ponasaju oholo ,pitanje ko zna gde ste vi montirali bojler.razumes ovo se vodi kao hotelski smestaj i oni su po ugovoru duzni da se brinu o tome.nemoraju samo neka pokazu malo postovaja............

14000 dinara mesecno placate navedeni smestaj?ne mogu da verujem
 
da, placamo, a suprug mi ima pola penzije 111hiladadin.radim ja koliko mogu, ipak cerka je morala prekinuti skolovanje da bi i ona radila.............eto ti divne vojske.i sad su se setili nekih dugovanja koja su pokrivena odrzavanjem njihovog HOTELSKOG smestaja.
 
zivim sa suprugom u :hahaha:hotelskom smestaju,svima poznatom u Surcinu, placamo po dogovoru, ali su se gospoda setila da im to nije dosta pa traze da im u roku 7dana iplatimo dugovanja koja su toliko velika da je sramno napisati. sami brinemo o hotelskom smestaju, menjamo bojler ,vc solju uredujemo oko bungalova,telefonske linije cesto u prekidu.DA imamo i recepciju sa cuvarima,koji tamo imaju svoju kafanu a po noci sve poklpce od sahti su pokradene,DIVNI CUVARI.nemozemo da prodemo od pasa lutalica,koji ljudi tu ostavljaju............ima jos AKO IMA KOJI DOBAR NOVINAR ILI TV DA DODE I SNIMI SVE TO BILO BI VEOMA LEPO.nadam se da ce neki ljudi razumeti da i mi netrazimo nista osim normalnog zivota

Koliko si puta dosla u situaciju da ti stanodavac dodje na vrata i lepo ti saopsti da ti je povecao kiriju,jer je to sto placas malo, a ako ti se ne svidja da mozes da se selis???
Koliko puta si menjala gazdin procureo bojler koji je on tu postavio da mu stanar zameni,koliko puta si placala struju vodu,gas itd. ne koliko si potrosila nego koliko ti gazda kaze?
Koliko puta samo sto okrecis i sredis stan,tj. dovedes ga u neke normalne uslove za zivot dobijes otkaz?
Koliko,koliko,koliko i jos hiljadu puta koliko?
Poznato mi je stanje u Surcinu,ali koliko jos pripadnika vojske ima koji nemaju ni to,koliko jos momaka spava u kasarni jer nema da plati stan, i propada im zivot jer logicno u kasarnu im nece doci devojka,itd.
Generalno je vrlo lose,pocev od marketinga naseg "voljenog"ministra odbrane koji vojnim licima vise odmaze nego sto pomaze svojim izjavama i laznim povecanjima plata i deljenjem stanova koji su se podelili daleke 2000.god a tek sada su zavrseni, pa nadalje.
Ali ako podjemo tvojom logikom pocece da se javljaju pukovnici i generali kako su njima mali njihovi stanovi,kako im smeta sto se parkiraju ispred njihovih zgrada,sto nemaju pogled na Savu ili Dunav.Pa neka ih nek se javljaju i oni ,ali u tom slucaju obicnim smrtnicima nece nista ostati jer ce morati njih da zbrinu.
A, sta je to danas normalan zivot?Mislim da da je taj pojam davno izbledeo.
Osim toga koliko sam razumeo placate 14000 taj nuzni smestaj.A ako je tako nije mi jasno zbog cega ste uopste u tom objektu kad se za taj novac moze privatno iznajmiti bezmalo cela kuca u Surcinu ili Jakovu koje nije nesto dalje od Surcina i mesta gde ste sada.Ovo ne govorim napamet znam bar 4-5 porodica koje su za 150 eura iznajmile kuce.
Ne razumem,ocekujete od novimara da vam pomognu?
NECE VAM NIKO POMOCI DO VAS SAMIH.
 
I dalje ne mogu da verujem da se vojni smestaj placa toliko mnogo...Koliko kvadrata je u pitanju?
Dok sam radila u RC ne secam se toliko velikih iznosa,iskreno,i sto strumffirer kaze za te pare moze da se iznajmi lepa kucica bas tuda u okolini.(za 120 je decko u Pazovi iznajmljivao kucu)
Druga stvar navela si da ti muz ima pola penzije 111000 ?!
Verovatno je greska...
 
Poslednja izmena:
Nije ceo zivot da dodje devojka u kasarnu,mora da se jede,mora da se obuce,verovatno da se nesto odvoji da se posalje roditeljima,pa i da se ustedi,jer treba stvarati porodicu,praviti decu pa drzava je iovako kukala na belu kugu,mada u zadnje vreme i ne kuka toliko,ne znam moze biti da smo mi u paralelnom univerzumu poznatom kao Srbija.
 

Back
Top