Pretnje u porodici prilikom razvoda

Baleari

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
354
Dobar dan.
Moj prijatelj je oženio stranu državljanku. Posle par godina su u procesu razvoda. Trenutno je sa detetom ovde, a majka deteta pokušava da izvrda razvod, nedolazi na ročišta.
Sa druge strane u telefonskim razgovorima preti da će se vratiti u Norvešku i da će odvesti dete sa sobom, pre razvoda.

DA li imate neki savet?
Ja sam prijatelju savetovao da odmah kontaktira svog advokata i da ide da prijavi suprugu centru za socijalni rad. Ona kada ga zove često preti otmicom deteta, vređa i slično, tako da dete ima traume od toga.
Za dete se ne interesuje niti je dala dinara za njegovo izdržavanje. U principu ona želi da iskoristi dete da nastavi brak sa mojim drugom, dok on želi razvod.
 
Mislim da ona ne moze da izvede dete iz drzave bez pristanka drugog roditelja.
Koliko sam ja sa tim upoznat,ukoliko jedan od roditelja zeli da izadje iz drzave sa detetom bez obzira da li je u pitanju razvedena porodica ili su u braku,moraju da potpisu dokumenat da se oba roditelja sa tim slazu.
 
Mislim da ona ne moze da izvede dete iz drzave bez pristanka drugog roditelja.
Koliko sam ja sa tim upoznat,ukoliko jedan od roditelja zeli da izadje iz drzave sa detetom bez obzira da li je u pitanju razvedena porodica ili su u braku,moraju da potpisu dokumenat da se oba roditelja sa tim slazu.

I ja mislim.
Ali zar ne bi trebalo da se moj prijatelj javi društvu za socijalni rad i prijavi kako se ponaša njegova žena?
Da li bi oni mogli da preuzmu dalje korake u cilju zaštite deteta?
 
Mislim da ona ne moze da izvede dete iz drzave bez pristanka drugog roditelja.
Koliko sam ja sa tim upoznat,ukoliko jedan od roditelja zeli da izadje iz drzave sa detetom bez obzira da li je u pitanju razvedena porodica ili su u braku,moraju da potpisu dokumenat da se oba roditelja sa tim slazu.
Mislim da je ovo tacno. Mislim da je ovde pisala jedna zena (valjda dr grbic) da ne moze da odvede decu u Grcku ba letovanje bez pristanka muza sa kojim je razvod u toku.

Ovde ima pravnika, tako da ce ti oni dati precizan odgovor.
 
I ja mislim.
Ali zar ne bi trebalo da se moj prijatelj javi društvu za socijalni rad i prijavi kako se ponaša njegova žena?
Da li bi oni mogli da preuzmu dalje korake u cilju zaštite deteta?

Наравно да треба да се обрати центру, не да било кога пријављује, него да потражи савет до њих.
 
Zaboravio sam da kažem da se žena ponaša uneravnoteženo, da ima ispade besa, da ček dete ne želi da priča sa njom i da je traumirano.
Sa druge strane porodica mog prijatelja i on sam nema nikakve zle namere, da zabrani viđanje deteta, mislim želeli su da se maksimalno korektno odnose prema majci deteta.
Ali jednostavno, razgovor sa majkom je nemoguć.
 
Tesko, prijatelju da ce ici lako. Centar daje misljenje koje po zakonu sud i ne mora da trazi vec sam moze doneti odluku o poveravanju deteta. Sudska praksa je takva da se malo dete po pravilu dodeljuje majci.

Ali ja bih udarila na sva zvona - i centar i sud, prvenstveno - pisala bih im svaki dan, isla kod njih - ne kazem da ce sigurno pomoci ali uvek vredi pokusati
 
Уф. :( Колико видим овде је то дете само повод за уцену и међусобни рат маме и тате?

Da upravo tako.
Majka vidi u toku godine dete par puta, ne daje ni dinara za dete, i uvek kaže da ako otac hoće da vidi i jedan cent novca za dete mora da se vrati da žive zajedno.
U principu supruga se ponaša opsesivno, ONA ne želi razvod i sasvim suprotno, ona ŽELI da bude sa mojim drugom i dalje u braku a dete koristi kao ucenu.

Dalje majka stalno govori kako će dete da propadne u Srbiji kako mu ovde nije mesto, i kako ono treba da se vrati u Norvešku. Ona je spremna čak i da otme dete jer zna da ga otac strašno voli i da bi i on pošao za njima u tom slučaju.
 
Tesko, prijatelju da ce ici lako. Centar daje misljenje koje po zakonu sud i ne mora da trazi vec sam moze doneti odluku o poveravanju deteta. Sudska praksa je takva da se malo dete po pravilu dodeljuje majci.

Ali ja bih udarila na sva zvona - i centar i sud, prvenstveno - pisala bih im svaki dan, isla kod njih - ne kazem da ce sigurno pomoci ali uvek vredi pokusati

Uh....
A da li može da sud protera majku kao roditelja koji zapostavlja dete. Majka je strana državljanka, a dete ima ja mislim dvojno državljanstvo?
Mislim da li sud može doneti odluku da se da kažem nepodobni roditelj protera iz srbije?
Pretila je, to je valjda krivično delo?
 
Хм, отац мисли да је његова борба за дете израз љубави према детету, а мајчина борба за дете израз жеље за манипулацијом?
Та мајка не може да има осећања за своје дете и реалну бригу за њега?

Ко је одредио да дете буде код оца док траје поступак?
По ком основу би мајка трабало да плаћа алиментацију? (Да ли постоји нека званична одлука о томе?)
Колико дете има година?
 
Uh....
A da li može da sud protera majku kao roditelja koji zapostavlja dete. Majka je strana državljanka, a dete ima ja mislim dvojno državljanstvo?
Mislim da li sud može doneti odluku da se da kažem nepodobni roditelj protera iz srbije?
Pretila je, to je valjda krivično delo?

Јооој, извини, смешно ми...мада није за смејање! :confused:
 
Хм, отац мисли да је његова борба за дете израз љубави према детету, а мајчина борба за дете израз жеље за манипулацијом?
Та мајка не може да има осећања за своје дете и реалну бригу за њега?

Ко је одредио да дете буде код оца док траје поступак?
По ком основу би мајка трабало да плаћа алиментацију? (Да ли постоји нека званична одлука о томе?)
Колико дете има година?

Otac je pokupio dete i bukvalno niej želeo da se vrati u Norvešku i podneo tužbu za razvod.
Kada su živeli u norveškoj majka je imala užasne ispade ljubomore, histerične napade tako da je došlo maltene do fizičkog nasilja. Ona se u Norveškoj niej brinula za dete, jednostavno otac ga je i hranio i oblačio, bukvalno se brinuo o detetu... dakle sasvim suprotno od 90% slučajeva koje ja poznajem.
Majak je branila da se dete čuje sa rodbinom i kažem jednostavno otac je podneo tužbu za razvod braka.
Majka je trenutno i ona u Srbiji doduše ne u istom gradu, par puta je viđala dete ali se sve svodilo na molbe i pretnje da muž povuče tužbu i da se vrate u Norvešku.
Za sada je sve u toku i na sudu ali kako vreme odmiče majka pravi sve više incidenata. Ponavljam ona ne traži da VIDI dete jer joj je do omogučeno kad poželi.
Majka se brine da NE DOĐE do razvoda i, da , koristi dete kao sredstvo ucene.

Dete ide u školu ovde već 2 i kusur godina, ima prijatelje i očevu porodicu koja brine o njemu. Majak z ato zna ali se valjda nadala da će mog druga privoleti da ponovo žive zajedno...
 
Не писати, него отићи лично! Не знам зашто још то није урађено...


Практично - отац је отео дете и довео га из Норвешке овде?:confused:

Koliko sam ja razumeo, došao je sa majčinim dopuštenjem. Iskreno ni ja ne znam sve detalje. Majka je kasnije pričala svima kako su se oni svo troje ne neko vreme preselili u Srbiju. Jer je ubrzo za njima došla iz Norveške u Srbiju. Sada ona ovde praktično živi par godina. Čak je i krila neko vreme da su de facto rastavljeni i davala izgleda kao da su zajedno, ali brzo je istina izašla na videlo.
 
Не писати, него отићи лично! Не знам зашто још то није урађено...


Практично - отац је отео дете и довео га из Норвешке овде?:confused:

Da, tehnicki to jeste jedan od onih slucajeva u RL i nije nista drugo do otmica.

A sto se pisanja tice - ja volim da se ostavljaju pismeni tragovi posebno kod ovkvih slucajeva
 
Prica je sigurno zamrsenija nego sto je prikazana i sigurno ima svoju pozadinu , ali ako majka i dete imaju isto prezime i pritom dete ima svoj pasos , moze u svakom tenutku da ga izvede iz zemlje i bez odobrenja oca . Zato pazite sta radite jer ako ode tamo , njihovi zakoni se PRIMENJUJU , za razliku od nasih koji otezuuuuuu do beskraja .Poz...
 
Nije nista cudno ima svakakvih majki...nazalost
Cinjenica da dijete ima pasos joj omogucava da lako moze da ga odvede sa sobom bez ikakvih problema na granici,vec dosta god.putujem preko mali milion granica i nikada niko me nije pitao za saglasnost oca sama cinjenica da dijete ima pasos je u neku ruku saglasnost jer prilikom vadjenja istog oba roditelja potpisuju...
Ako ona ode u Norvesku i da izjavu da je dijete oteto i protiv njene volje odvedeno Srbiju nista nece pomoci tvom drugaru....
Nek prikuplja dokaze o tome sto si pisao;da joj je dozvoljeno da vidja dijete ali da ona nece,da se ne brine o dijetetovoj egzistenciji etc...
 

Back
Top