Nezapamćen pad prodaje vozila u SAD

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Prodaja vozila u SAD smanjena je za čitavih 32 odsto u oktobru, na nezapamćen nivo u poslednjih 25 godina, pri čemu prednjači „Dženeral motors” (GM) sa 45-procentnim kolapsom prodaje.

Pad prodaje pogodio je sve američke proizvođače automobila, a dva među najvećima na svetu, „Ford” i GM, objavili su da je njihova prodaja u oktobru smanjena za 30, odnosno 45 procenata, u poređenju sa istim mesecom minule godine.

Ugrožena oštrijim uslovima kreditiranja i pogoršanjem ekonomske situacije, američka prodaja pala je prošlog meseca na najslabiji mesečni nivo od februara 1983. godine, pokazali su danas objavljeni podaci.

Analitičari, međutim, ocenjuju da bi situacija mogla biti još teža i da kriza nije dostigla vrhunac, prenele su agencije.

Potpredsednik GM za Severnu Ameriku Mark Lanev izjavio je da američka automobilska industrija prolazi kroz najgoru krizu od Drugog svetskog rata, dok je treći po veličini američki proizvođač vozila „Krajsler” procenio da se tržište SAD „nalazi u padu bez presedana.”

Ukupna prodaja „tri velikana” iz Detroita - GM-a, „Forda” i „Krajslera” - na američkom tržištu smanjena je u oktobru 38,3 odsto, na 389,805 jedinica, dok je njihov udeo na domaćem tržištu pao na 46,5 procenata, sa 52,3 odsto u septembru.

Prema saopšetnju GM, mesečna prodaja posrnula je ispod 200.000 jedinica prvi put od 1975. godine.

Podaci o prodaji vozila u četiri evropske zemlje, objavljeni u ponedeljak, pokazuju da se efekti usporavanja šire i na druge zemlje.

U Španiji je, na primer, prodaja smanjena čak 40 procenata, a u Italiji 19 odsto.

Prodaja „Tojote” pala je 23, a „Honde” 25 procenata, „Nisan” je zabeležio oktobarsko smanjenje prodaje od 33 odsto, a „Krajsler” 35 procenata, u odnosu na isti lanjski mesec.

„Ford” je saopštio da će smanjiti proizvodnju putničkih kola i terenskih vozila u narednim sedmicama kresanjem prekovremenog rada i zatvaranjem pojedinih pogona.

Prodaja automobila i lakih kamiona u SAD je u oktobru smanjena na oko 836.000, nakon pada ispod jednog miliona u septembru, prvi put u poslednjih 15 godina. (Tanjug)



Glupi Ameri a nasha strucna vlada ce da ulozi upravo 300 miliona u auto industriju i da iz Zastave zatrpa trziste automobila novim modelima i dokrajci posrnule americke gigante. :D:D
 
Nece Dinkic i Tadic dozvoliti da nashi prijatelji Amerikanci peshace......ima da im izvozimo jeftinija kola vrhunskog kvaliteta iz Zastava automobili fabrike cime ce radnici u istoj imati 2000 evra plate minimum a tolika ce potraznja biti da ce se jos jedna fabrika dici pored sto znaci jos par hiljada novih radnih mesta.
 
generalno vozila u USA nisu bila nikad jeftinija nego danas. To je prilika za mnoge da jeftino dodju do dobrog i mladog auta....

Što ne kupiš od Amerikanaca i na taj način daš svoj doprinos oporavku američke privrede i ekonomije?:rotf:

@ tema

Sasvim normalna stvar uzimajući u obzir rast nezaposlenosti,smanjenje kupovne moći i recesiju u kojoj se nalazi američka privreda.......................
 
[/SIZE][/B]

ti, shabane nikada nisi cuo da ljudi kupuju i nova kola???:???:

ko o cemu , Jerry o polovnjacima:roll:

shabane ti ko da zivis u norveskoj pa nemas pojma kakva je situacija u srbiji.

99% populacije u srbiji nema novca da kupi nov auto - osim na kredit ko sto si ti to uradio pa se zayebo.

a zayebo si se jer za 5 godina ako uzmes auto vredan 30.000 eura banci vracas 45.000 i kad tih 5 godina prodje tvoj auto ne vredi vise od 10.000 eura trzisno sto znaci da si izgubio nekih 35.000 eura na tvojoj "uspesnoj investiciji" ...

sobzirom da vecina ljudi u srbiji nema para za bacanje, kupovina polovnjaka je u 99% slucajeva jedino pametno resenje.

tako recimo u americi nasi ljudi mogu da kupe recimo nissan altimu staru 3 godine za 10.000 dolara i taj auto ce da ih izadje do registracije sad kad smanje carinu na 10% nekih 12.000 eura .

i sta je bolje kupiti nissan altimu staru 3 godine za 12.000 eura ili dati 45.000 eura za novu alfu 159 ko sto si ti uradio? :think:

i taj koji se odluci za varijantu koju sam ja rekao ce recimo posle 5 godina tu istu nissan altimu da proda za 7-8.000 eura i izgubice na svojoj investiciji nekih maksimum 3-4.000 eura dok si ti izgubio 35.000

to samo pokazuje koliko nemas pojma o automobilima, jer siguran sam da nemas para za bacanje u suprotnom ne bi kukao na temi o kursu dinara eura ....
 
shabane ti ko da zivis u norveskoj pa nemas pojma kakva je situacija u srbiji.

99% populacije u srbiji nema novca da kupi nov auto - osim na kredit ko sto si ti to uradio pa se zayebo.

a zayebo si se jer za 5 godina ako uzmes auto vredan 30.000 eura banci vracas 45.000 i kad tih 5 godina prodje tvoj auto ne vredi vise od 10.000 eura trzisno sto znaci da si izgubio nekih 35.000 eura na tvojoj "uspesnoj investiciji" ...

sobzirom da vecina ljudi u srbiji nema para za bacanje, kupovina polovnjaka je u 99% slucajeva jedino pametno resenje.

tako recimo u americi nasi ljudi mogu da kupe recimo nissan altimu staru 3 godine za 10.000 dolara i taj auto ce da ih izadje do registracije sad kad smanje carinu na 10% nekih 12.000 eura .

i sta je bolje kupiti nissan altimu staru 3 godine za 12.000 eura ili dati 45.000 eura za novu alfu 159 ko sto si ti uradio? :think:

i taj koji se odluci za varijantu koju sam ja rekao ce recimo posle 5 godina tu istu nissan altimu da proda za 7-8.000 eura i izgubice na svojoj investiciji nekih maksimum 3-4.000 eura dok si ti izgubio 35.000

to samo pokazuje koliko nemas pojma o automobilima, jer siguran sam da nemas para za bacanje u suprotnom ne bi kukao na temi o kursu dinara eura ....

e, moj chobane............za tebe je prelom u mozgu , da se pod kupovinom automobila, podrazumeva prvenstveno kupovina novog automobila, nemoguca misija............

verovatno ti je i garderoba iz second hand shopa, riba ti je neka polovnjaca, a i ovce koje cuvas si kupio od nekog chobana kao ti, polovne........malo su presle, valjda.......:hahaha:

bre, Jerry , kada bolje razmislis........sav si polovan;)
 
e, moj chobane............za tebe je prelom u mozgu , da se pod kupovinom automobila, podrazumeva prvenstveno kupovina novog automobila, nemoguca misija............

verovatno ti je i garderoba iz second hand shopa, riba ti je neka polovnjaca, a i ovce koje cuvas si kupio od nekog chobana kao ti, polovne........malo su presle, valjda.......:hahaha:

bre, Jerry , kada bolje razmislis........sav si polovan;)

e moj shabane , dok ti placas bankare i njihove debele guzice ja taj novac koji ti uludo bacis trosim na neke pametnije stvari kao sto su recimo putovanja po svetu :ok:

a ti vozi tu polovnu alfu , jer polovna je od trenutka kako si je isterao sa placa, i moli boga da ti sljaka ne pukne inace ces da ostanes i bez auta i bez gajbe :lol:

ja zivim u skladu sa svojim mogucnostima, ono sto je moje , moje je , a ne ko kod tebe - sve na kredit

verovatno si i zenu kupio na kredit . na 30 godina jos ga otplacujes al sobzirom da ti je zena pod hipotekom nece biti tvoja sve do poslednje rate :hahaha:
 
[/SIZE][/B]

:hahaha::hahaha:..........i Pirot je svet.............:hahaha::hahaha::hahaha:

evo ti 2-3 slike iz pirota od pre par dana :hahaha:

bazen u pirotu :lol:

CIMG1559.jpg


ribice u pirotu :lol:

IMG_1887.jpg


zalazak sunca u pirotu :lol:

IMG_2506.jpg
 
Увозићему југиће из Америке. Каже ми колега који је тренутно тамо да је нашао једног у огласима и да кошта 10 долара. Не знам да ли му је резервоар пун!?
 

Back
Top