buzdovan kraljevica marka

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
:worth:

al jeste da je buzdovan buzdovan a konj je konj?

ako podjemo od logicne pretpostavke da su srednjevekovni vitezovi imali i buzdovan i konja, i ako to povezemo sa danasnjicom..
ako je taj konj ono sto je auto danas, i taj buzdovan hm..na primer posao kojim s eneko danas bavi, na sta su se onda lozile srednjevekovne krhke i prozracne nezne dame?
kakav je taj konj trebalo da bude, i kakav je taj buzdovan trebalo da bude da bi neko bio dasa?
ili je poenta bila u vestini jahanja kao i vitljanja buzdovanom....ne znam sad sam se zbunila :rumenko:
 
:worth:

al jeste da je buzdovan buzdovan a konj je konj?

ako podjemo od logicne pretpostavke da su srednjevekovni vitezovi imali i buzdovan i konja, i ako to povezemo sa danasnjicom..
ako je taj konj ono sto je auto danas, i taj buzdovan hm..na primer posao kojim s eneko danas bavi, na sta su se onda lozile srednjevekovne krhke i prozracne nezne dame?
kakav je taj konj trebalo da bude, i kakav je taj buzdovan trebalo da bude da bi neko bio dasa?
ili je poenta bila u vestini jahanja kao i vitljanja buzdovanom....ne znam sad sam se zbunila :rumenko:

Konj je konj, ali nema goreg nego kad zaba uci konja kako se nose kopita.

Tema

Isto sve kao i danas samo se torbalo za puno manje para. Ja sam to vec odavno objasnio. Zeni nije bitno koliko je placeno ali je bitno da je placeno, jer se one ne vole torbati dzabe
Sad da nestane sve na svetu od 100 najlepsih muskaraca koji nemaju nista i sto prvi grbavac koji ima kamen u ruci ce yebati jer nesto ima, makar to bio taj kamen koji cak nije ni pljosnat odnosno ne mozes igrati zabice po vodi, vec ga mozes samo baciti negde u ku-rac.
 
ju pa ona bi bila ko iz crtanog :lol:
al ako si ti resio :rumenko:

kako god ti kazes...ostajem parlamentaran...ali...zar nisi mastala o sexu sa manga likovima :lol:

@tema ...buzdovan kao vrsilac duznosti bitan je u svim periodima...o srednjeg veka,preko renesanse na ovamo...jerbo...dok "buzdovan" kategorijski dominira budzetskom razni..."svecnjak" nema samo dekorativnu primenu

po srpski recno...neko je uvek yebena stranka :lol:

@tema2 bitnije je sta jasu...ne na sta se kace :p
 
ako je taj konj ono sto je auto danas, i taj buzdovan hm..na primer posao kojim s eneko danas bavi, na sta su se onda lozile srednjevekovne krhke i prozracne nezne dame?
kakav je taj konj trebalo da bude, i kakav je taj buzdovan trebalo da bude da bi neko bio dasa?
ili je poenta bila u vestini jahanja kao i vitljanja buzdovanom....ne znam sad sam se zbunila :rumenko:

Средњовековне крхке и прозрачне нежне даме су певале "Наджњева се момак и девојка" и уздисале су за црним очима и лепотом својих измишљених "драгана" и маштале како као срндаћи око срне облетаћу око њих и краду им "срце девојачко"... а о песме бркатом Краљевићу Марку, његовом Шарцу и буздовану-шестоперцу су састављали подједнако бркати гуслари и певали их мушкој публици... и о томе треба мислити... :think:

Али звучи добро, то за витлање и оно што провејава... :lol:

А и још једна мудрост има у тим песмама о Марку... Остави се синко четовања / јер то добра донијети неће... :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top