Daska na wc školjci

della

Primećen član
Poruka
587
Ovo me već jedno vrijeme dobrano zbunjuje. I ja sam žensko, ali nije mi jasna ženska borba za spuštenu dasku na wc školjci. Zar nekome zaista to može da smeta? Poenta jeste u tome da muškarcima treba dignuta daska, a nama spuštena pa mi je nakako logično da je svako sebi uštimava. Ako insistiramo na spuštenoj dasci dajemo im poruku da oni trebaju da se prilagode nama, a da mi nismo spremne za kompromise. Moje iskustvo mi govori da je takav stav poguban za ozbiljnu vezu. I zar to nije cjepidlačenje?
Interesuje me vaše mišljenje.
 
Što se tiče ravnopravnosti i cepidlačenja, tu si u pravu, ali, u suštini, smatram da je normalno da wc šilja bude poklopljena, zato i postiji poklopac... Pa se onda i tu postiže ravnopravnost...samo što žene podižu samo poklopac, a muškarci oba zajedno...pa kako ko voli...:)
 
U pravu si..kao izgovor koriste da pada prasina shatro..nije higijenski..pisoar cu ja sebi nabacim samo polako;)

Pa, u stvari najbolje bi bilo da postoji odvojen običan wc sa malim lavaboom, i kupatilo koje ima i pisoar i wc šolju, i bide, i ležeću kadu, i tuš kadu - ko može. Stvar je više do mesta, nego do novca....koliko god koštalo, to se, ipak, radi jednom....
Mnogo veći novac potroše ljudi na besna kola, zlatne slavine i špansku keramiku, a slabo ulažu u svoju udobnost.
 
Poslednja izmena:
po Feng Shui-u daska WC-a treba biti stalno spustena, a vrata od kupaonice i toaleta zatvorena:mrgreen:...
a i da nije FS-a...kulturnije je...

btw..ja mislim da je mnogo veci problem, kada se daska ne podigne
nego se pisa po njoj...
 
Stvar navike. Neko je naviknut da drži spuštenu dasku, neko ne. Ali da li je to zaista razlog za sukob? Prašina definitivno ne može biti razlog. Valjda se redovno održava. Mirisi su takođe apsurdni i to se održava. Pa u čemu je onda problem? Neko je naviknut na drugačije. Ostavi dignutu dasku i to je to. Kraj priče. Onaj ko je naviknut na drugačije ostavljaće je spuštenu. I oboje će imati šta da rade kada uđu u kupatilo. Znam da godinama mogu rasti tenzije na određene sitnice, ali ovo mi baš miriše na pretjerivanje. Takvih sitnica ima dosta, ali ova mi je baš interesantna.
 
po Feng Shui-u daska WC-a treba biti stalno spustena, a vrata od kupaonice i toaleta zatvorena:mrgreen:...
a i da nije FS-a...kulturnije je...

Citas mi slova sa tastature...valjda zbog novca u kuci, tj. da se zadrzi...

Ne znam, ja imam drugi trip...da moze nesto da mi iskoci iz iste...i da mi udje u stan....valjda sam pod uticajem SF i hororaca to navukla...kao i svaki put na poslu kad udjem u wc imam utisak da je neko obesen u jednom od wc-a....i ne drogiram se...ali, zaista nas wc ostavlja takav utisak....a " fensi " je...:roll:
 
Citas mi slova sa tastature...valjda zbog novca u kuci, tj. da se zadrzi...

Ne znam, ja imam drugi trip...da moze nesto da mi iskoci iz iste...i da mi udje u stan....valjda sam pod uticajem SF i hororaca to navukla...kao i svaki put na poslu kad udjem u wc imam utisak da je neko obesen u jednom od wc-a....i ne drogiram se...ali, zaista nas wc ostavlja takav utisak....a " fensi " je...:roll:


Imam ja dooobar trip, od kada su mi upale razne stvari u wc šolju... ne znam da li je gore kad mora da se odgušuje, ili kad ne mora... jer je lančić već daleekoooo.:(
 
Citas mi slova sa tastature...valjda zbog novca u kuci, tj. da se zadrzi...

Ne znam, ja imam drugi trip...da moze nesto da mi iskoci iz iste...i da mi udje u stan....valjda sam pod uticajem SF i hororaca to navukla...kao i svaki put na poslu kad udjem u wc imam utisak da je neko obesen u jednom od wc-a....i ne drogiram se...ali, zaista nas wc ostavlja takav utisak....a " fensi " je...:roll:
kad sam bila mala uvek sam zentala od wc solje jer sam bila ubedjena da ce onaj ogroman pauk iz IT da mi iskoci,a ja sam zapatila araknofobiju valjda jos od tog filma.
i onda kad god bih morala u klonju to je bilo ekspresno.

sad mi sve jedno a i bas me briga kako stoji daska,niti primecujem to kad udjem kod drugih u kucu.

osim ako nemaju onaj pufnasti deo sto se stavi na poklopac od wc solje :neutral:
 
Pa, u stvari najbolje bi bilo da postoji odvojen običan wc sa malim lavaboom, i kupatilo koje ima i pisoar i wc šolju, i bide, i ležeću kadu, i tuš kadu - ko može. Stvar je više do mesta, nego do novca....koliko god koštalo, to se, ipak, radi jednom....
Mnogo veći novac potroše ljudi na besna kola, zlatne slavine i špansku keramiku, a slabo ulažu u svoju udobnost.

S tim u vezi je najbitnija površina koju neko odvoji za te prostorije, to si odlično primetila, u stanovima se malo toga može promeniti, ali u kućama bi se mogla povećati kupatila i toaleti tako da se obezbedi bolje korišćenje tih prostorija, to zaista puno znači, nadam se da ste imali prilike da se uverite u ovo...Jedini problem su veći troškovi zagrevanja tokom hladnih dana, ali sa stanovišta poboljšanja uslova života to je pun pogodak, i odmah nestaju i nesporazumi vezani za podignutu ili spuštenu dasku WC-a...:)
 
Što se tiče ravnopravnosti i cepidlačenja, tu si u pravu, ali, u suštini, smatram da je normalno da wc šilja bude poklopljena, zato i postiji poklopac... Pa se onda i tu postiže ravnopravnost...samo što žene podižu samo poklopac, a muškarci oba zajedno...pa kako ko voli...:)

Vreme je da muski svet isto sedecki pisa!
 

Back
Top