Srbija otvara Misiju pri NATO u Briselu

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
Vlada Srbije donela je odluku o otvaranju Misije Srbije pri Organizaciji severnoatlantskog sporazuma u Briselu, objavljeno je u najnovijem "Službenom glasniku Republike Srbije".


Odluka je doneta pošto je, 1. oktobra, ministar odbrane Dragan Šutanovac, u ime Vlade Srbije, potpisao Sporazum o bezbednosti informacija sa NATO, a kojim je omogućeno Srbiji i da otvori Misiju.

Tekst sporazuma je tipski i do sada ga je potpisalo više od 90 država i međunarodnih organizacija, među kojima su i EU, OEBS i Rusija.

Sporazum bi trebalo da unapredi saradnju u oblasti školovanja pripadnika vojske, policije i ostalih bezbednosnih struktura i administracije Srbije u obrazovnim ustanovama zapadne alijanse.

Potpisan je "na osnovu postignute saglasnosti da se vrše konsultacije o političkim i bezbednosnim pitanjima, kao i da se proširi i intenzivira politička i vojna saradnja širom Evrope".

Potpisnici sporazuma saglasili su se da će "štititi i čuvati informacije i materijal koji pripadaju drugoj strani", navodi se u dokumentu koji su potpisali ministar odbrane Dragan Šutanovac i generalni sekretar NATO Jap de Hop Šefer.

U sporazumu se navodi i da su se potpisnici saglasili da "neće takve informacije i materijal otkrivati 'trećoj strani' bez saglasnosti strane od koje potiču".

Navodi se i da će, pre razmene bilo kakvih poverljivih informacija između Vlade Srbije i NATO, nadležna tela za bezbednost međusobno utvrditi da je strana primalac spremna da informacije koje dobija zaštiti u skladu sa zahtevima strane od koje potiču.

U odluci Vlade Srbije, koju je potpisao zamenik premijera Ivica Dačić, navodi se da će Ministarstva spoljnih poslova i odbrane preduzeti neophodne mere za sporovođenje ove odluke.

Odluka stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zna se gde je buducnost..
 
Па која то војна алијанса има базу на територији Србије, слободан пролаз кроз територију Србије ослобођена било какве јурисдикције нашег правног система, чији то официри седе у Министарству одбране и саветују Драгана Шутановца?
 
Poslednja izmena:
Па која то војна алијанса има базу на територији Србији, слободан пролаз кроз територију Србије ослобођена било какве јурисдикције нашег правног система, чији то официри седе у Министарству одбране и саветују Драгана Шутановца?

Можда и мора тако. Чекај док до нас дуне ветар са истока.
 
risk4.jpg

Osvoji Rusiju i uništi žute :mrgreen:
 
Кажу душмани. А ми морамо да идемо где ветар носи уз осцилације таман толике да сачекамо лепше време. Бар се надам.

Неби рекао, да наши политичари знају да препознају где ветар дува, а пре свега где ће дувати.
 
Кажу душмани. А ми морамо да идемо где ветар носи уз осцилације таман толике да сачекамо лепше време. Бар се надам.

Dobro jutro Srbijo!

MI smo mala država i živimo u pogrešnom uverenju na tvrdim stavovima možemo da sačuvamo interese. Istina je suprotna, moramo da se sližemo sa svima i da radimo kako gorenavedeni vetar duva, da bi se uopšte održali. U suprotnom se samo krunimo i zamaramo. Dokazano kroz istoriju više puta. Lepše vreme će doći kad se naučimo kako svet funkcioniše, i tada ćemo moći da ojačamo i se okrenemo sebi. Do tada nam predstoje godine učenja mrske zapadnjačke i istočnjačke logike i praktičnosti.

Istorija, tradicija, vera, ljubav i ostale emocije i nasleđa prošlosti nisu nikakvo merilo uspeha u politici.
 
dobro je da se radi na sto blizem povezivanju Srbije sa NATO posto smo sa svih strana vec okruzeni sa njima , a ovako korak po korak da se ne cuje previse pa posle vise nece biti nazad
i ostaju samo tuzne bajke o jadnim srpskim golorukim mladicima koje ce da raznose Arapi za racun genocidne imperije zla i slicne gluposti koje su vec omiljene na repertoaru ...
 
Dobro jutro Srbijo!

MI smo mala država i živimo u pogrešnom uverenju na tvrdim stavovima možemo da sačuvamo interese. Istina je suprotna, moramo da se sližemo sa svima i da radimo kako gorenavedeni vetar duva, da bi se uopšte održali. U suprotnom se samo krunimo i zamaramo. Dokazano kroz istoriju više puta. Lepše vreme će doći kad se naučimo kako svet funkcioniše, i tada ćemo moći da ojačamo i se okrenemo sebi. Do tada nam predstoje godine učenja mrske zapadnjačke i istočnjačke logike i praktičnosti.

Istorija, tradicija, vera, ljubav i ostale emocije i nasleđa prošlosti nisu nikakvo merilo uspeha u politici.

Ово синко што си ти побројо је кључна ствар и налази се за већину Срба сигурно испред политике. И то се зове окретање себи.
 
dobro je da se radi na sto blizem povezivanju Srbije sa NATO posto smo sa svih strana vec okruzeni sa njima , a ovako korak po korak da se ne cuje previse pa posle vise nece biti nazad
i ostaju samo tuzne bajke o jadnim srpskim golorukim mladicima koje ce da raznose Arapi za racun genocidne imperije zla i slicne gluposti koje su vec omiljene na repertoaru ...

Стално вртиш исту причу... И па шта ако смо окружени... Јел ће да нас бомбардују? Ко Румуни и Грци? Македонци и Хрвати? Нато бре одавно није хомогене организација.
 
Ово синко што си ти побројо је кључна ствар и налази се за већину Срба сигурно испред политике. И то се зове окретање себи.

Jeste, ali ja shvatam da to nije primarno. A da moji sunarodnici to shvataju, imali bi smo državu, standard, ugled, radost, osmeh na licu i mnogo dece, budućnost, prijatelje, fabrike, parkove, zimovanja, letovanja, putovanja, sportiste, normalne političare itd....

Da nabrajam dalje? Ili da naglasim da se okrećemo sebi u svojoj privatnosti, a da je politika i život nešto mimo toga...
Narodu to nije ispred politike, već ih vešto manipulišu emocijama lopovi i ološ da bi se dokopali vlasti.
A NAROD NEĆE DA UČI I NAUČI PA TO TI JE!
 
Jeste, ali ja shvatam da to nije primarno. A da moji sunarodnici to shvataju, imali bi smo državu, standard, ugled, radost, osmeh na licu i mnogo dece, budućnost, prijatelje, fabrike, parkove, zimovanja, letovanja, putovanja, sportiste, normalne političare itd....

Da nabrajam dalje? Ili da naglasim da se okrećemo sebi u svojoj privatnosti, a da je politika i život nešto mimo toga...
Narodu to nije ispred politike, već ih vešto manipulišu emocijama lopovi i ološ da bi se dokopali vlasti.
A NAROD NEĆE DA UČI I NAUČI PA TO TI JE!

Ево, имамо промене већ 8 година, демократске промене, промене по НАТО стандардима. И шта имамо? Мишковића, Бека. Лазаревића, Хамовића и сл.
 
Jeste, ali ja shvatam da to nije primarno. A da moji sunarodnici to shvataju, imali bi smo državu, standard, ugled, radost, osmeh na licu i mnogo dece, budućnost, prijatelje, fabrike, parkove, zimovanja, letovanja, putovanja, sportiste, normalne političare itd....

Da nabrajam dalje? Ili da naglasim da se okrećemo sebi u svojoj privatnosti, a da je politika i život nešto mimo toga...
Narodu to nije ispred politike, već ih vešto manipulišu emocijama lopovi i ološ da bi se dokopali vlasti.
A NAROD NEĆE DA UČI I NAUČI PA TO TI JE!

Манипулише се, то да, али без тих основних ствари ти не можеш да нормално живиш, осим ако нећеш да будеш заглупљени американац који ван своје струке и телевизије не зна ништа више. Тек си такав положан манипулацији и демагогији о каквој причамо.

Не разумем људе који су за право у НАТО и ЕУ без алтернативе. Ја сам ти упалио стан и силовао девојку или жену и сада ти нудим кола. Е па нећеш га мајци! Ти би тада профитирао али нећеш прихватити. А ако хоћеш онда си горе поменути американац из фотеље.
 
Стално вртиш исту причу... И па шта ако смо окружени... Јел ће да нас бомбардују? Ко Румуни и Грци? Македонци и Хрвати? Нато бре одавно није хомогене организација.

nece da nas bombarduju ,ali je bolje da budemo sa njima nego protiv ili sami
ona vojna neutralnost koju je prosle godine proklamovala nasa vlada je bas lepa i divna stvar i to bi i ja najvise voleo ,ali je neutralnost skupa stvar pogotovo sa obzirom na nase okruzenje i finansijsku situaciju u zemlji ,mada ne moramo mi da budemo clanovi ali da imamo sto blize odnose
 
nece da nas bombarduju ,ali je bolje da budemo sa njima nego protiv ili sami
ona vojna neutralnost koju je prosle godine proklamovala nasa vlada je bas lepa i divna stvar i to bi i ja najvise voleo ,ali je neutralnost skupa stvar pogotovo sa obzirom na nase okruzenje i finansijsku situaciju u zemlji ,mada ne moramo mi da budemo clanovi ali da imamo sto blize odnose

Можда неће они, али нас због њих могу бомбардовати можда неки други.
 
nece da nas bombarduju ,ali je bolje da budemo sa njima nego protiv ili sami
ona vojna neutralnost koju je prosle godine proklamovala nasa vlada je bas lepa i divna stvar i to bi i ja najvise voleo ,ali je neutralnost skupa stvar pogotovo sa obzirom na nase okruzenje i finansijsku situaciju u zemlji ,mada ne moramo mi da budemo clanovi ali da imamo sto blize odnose

Ма није ваљда, а значи ти би се дао НАТОу да не би потрошио који динар на оружје, него да те амер спонзорише. Дража ти је жирафа маде ин Словенија него калаш маде ин Русија.
 
Ма није ваљда, а значи ти би се дао НАТОу да не би потрошио који динар на оружје, него да те амер спонзорише. Дража ти је жирафа маде ин Словенија него калаш маде ин Русија.
koji dinar da potrosimo na oruzije da bi postigli neutralnost , a sto se tice kupovine oruzija istio nam je qurac dal za njega placali milijarde Amerima , Rusima , Kinezima ,Nemcima ili ebem li ga Fincima posto nijedni nece dati bratski popust
 

Back
Top