Pomoc, neznam koji hard disk

86Johnny

Obećava
Poruka
54
E ovako, posto se u hardver ne razumem uopste imam jedno malo glupo pitanje. :rumenko:
Imam hard disk Western Digital od 16GB koji je na izdisaju pa bi ga promenio ali neznam koji je tip. Znam da postoje SATA i ATA HDD ali na ovom mom nema nikakve oznake sem IDE. Da li je to oznaka koju trazim?
Hvala unapred na pomoci.
 
Naravno da je Ata posto se sata diskovi od 16gb nisu pravili .
Sto neko rece vodi racuna koliki ces hdd da uzmes posto vrlo lako moze da se desi da ti ploca ne vidi recimo hdd od 80 ili 120 gb.
To bi i mozda mogao da resis flashovanjem bios-a ali prvo proveri kod prozivodjaca sa kojom revizijom bios-a koja ploca podrzava vece diskove.
 
Nisam hteo da otvorim novu temu jer imam isto pitanje. Crkao mi je stari hard disk i ne mogu da se odlucim koji sada da uzmem. Dvoumim se izmedju WD5002ABYS 500Gb Black i WD10EZEX 1Tb Blue. Koristio bih ga i za sistem i za podatke, nije mi potrebno vise od 500gb za sve, ali posto mi je ista cena zanima me koji je, po vama, bolji? Hvala unapred
 
Nisam hteo da otvorim novu temu jer imam isto pitanje. Crkao mi je stari hard disk i ne mogu da se odlucim koji sada da uzmem. Dvoumim se izmedju WD5002ABYS 500Gb Black i WD10EZEX 1Tb Blue. Koristio bih ga i za sistem i za podatke, nije mi potrebno vise od 500gb za sve, ali posto mi je ista cena zanima me koji je, po vama, bolji? Hvala unapred

Узми ..в Е Ћ И

Од вишка - не боли глава...;)
 

Back
Top