Aditivi za Dizel gorivo zimi da ili ne???

Nexilion

Zainteresovan član
Poruka
204
Cuo sam da je moguce da zimi dizel gorivo zaledi u rezervoaru. Znaci imam Opel Astra G 1.7DTI (evrodizel) i interesuje me da li mi treba neki aditiv da ne zaledi zimi dizel, posto ce kola da sede napolju? Pitao sam u nekom servisu on mi nesto nabaci da ne treba kao ali mi taj lik izgleda sumnjivo:roll:. Dakle da li treba da sipam nesto???
 
У принципу код нас зиме нису нешто јаке и дуге, али ја купим једну ону бочицу и траје ми једну сезону... не сипам баш сваки пут адитив него онако... офрље по потреби... од прошле године ми је и остала скоро цела бочица јер није било неког специјалног минуса па нисам ни сипао...
 
Cuo sam da je moguce da zimi dizel gorivo zaledi u rezervoaru. Znaci imam Opel Astra G 1.7DTI (evrodizel) i interesuje me da li mi treba neki aditiv da ne zaledi zimi dizel, posto ce kola da sede napolju? Pitao sam u nekom servisu on mi nesto nabaci da ne treba kao ali mi taj lik izgleda sumnjivo:roll:. Dakle da li treba da sipam nesto???
Sipaj, preporučujem Castrol aditiv. Motor će raditi lepše, dimiće manje i lakše će paliti. Noviji dizeli imaju grejač filtera što bi trebalo da obezbedi da u vožnji ne dođe do zagušenja, ali problem može da se pojavi ako auto stoji dugo na veoma niskoj temperaturi. Inače dizel gorivo se ne ledi, nije to voda. Problemi nastaju zbog odvajanja parafina na niskoj temperaturi što dovodi do zagušenja filtera i auto onda staje.
 

Back
Top