Koje kucno poslove volite, a koje mrzite da radite??

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Mi zene uvek imamo u kuci sta da radimo ,,tako bi rekla moja mama,, ali ja ne radim bas uvek naravno, ali mi neki poslovi nisu tako teski i lako se odlucim da ih radim a za neke su mi potrebne psihofizicke pripreme. Kuvanje volim i ne pada mi tesko, cak sta vise bas me odmara i volim da spremam i nasa nacionalna a i neka strana jela a i ja nesto izmenim pa to bude nesto sasvim trece, tu bas imam inspiraciju. Volim da spremam hranu za svoje drustvo i prijatelje i nije mi tesko ni sto za njih obicno mora veca kolicina da se sprema. A s druge strane peglanje, pranje prozora i vrata i sl. mrzim iz dna duse i uvek se nerivram sto na primer nagomilam ves pa onda imam stvarno puno da peglam sto to ne otaljvam odmah masinu po masinu. Ali...kad uvek nadjem izgovor da to ne uradim bas sad nego ,,nek se malo nakupi,,. Najvise bih volela kada bih imala zenu koja bi to umesto mene radila...ali avaj...nemam... Imate li i vi takvih problema i sta ne volite a sta volite da radite u kuci.
 
Mogu da podnesem:
- pranje i prostiranje veša
- usisavanje i brisanje prašine i podova
- pranje sudova

Ne mogu da podnesem:
- peglanje


Imam tu sreću da mi dečkić pomaže u svemu, tako da mi ništa specijalno ne dodje kao opterećenje .... ali da mogu da platim, platila bih ženu da dolazi jednom nedeljno i da završava sve što treba ... smatram da su ovi kućni poslovi gubljenje vremena i da oduzimaju dragoceno slobodno vreme koje bih mogla utrošiti na brdo lepših stvari.
 
Ne volim nista od kucnih poslova, ali posebno mrzim pranje sudova...
Hocu batlera!
8.gif
:D
 
Booookiiii?! 'De će ti duša? Pa kako da staviš u istu rečenicu kućni poslovi i volite? ccc...:dontunderstand:

Ma, ne volim ja ništa od toga, nego još više ne volim nered i prljavštinu, a ženu ne mogu da platim, pa... ipak radim, šta ću.:(
Ali: mogu da podnesem (kako je to Nataša lepo i ispravno napisala :) ) sve u vezi sa vodom, osim sudova (ali dočepaću se ja mašine za sudove, kad mm dosadi da pere deo sudova), ne volim poslove sa usisivačem - u stvari, iako nije veliki i težak kao onaj stari, ostala mi averzija; i ne volim da peglam.
Ostalo podnosim (a naročito poslove koji se rade periodično - odradim, pa se nešto i vidi - a ovi svakodnevni me baš izjedaju - vide se samo kad ih ne uradim :otkacio: )
 
Booookiiii?! 'De će ti duša? Pa kako da staviš u istu rečenicu kućni poslovi i volite? ccc...:dontunderstand:

Ma, ne volim ja ništa od toga, nego još više ne volim nered i prljavštinu, a ženu ne mogu da platim, pa... ipak radim, šta ću.:(
Ali: mogu da podnesem (kako je to Nataša lepo i ispravno napisala :) ) sve u vezi sa vodom, osim sudova (ali dočepaću se ja mašine za sudove, kad mm dosadi da pere deo sudova), ne volim poslove sa usisivačem - u stvari, iako nije veliki i težak kao onaj stari, ostala mi averzija; i ne volim da peglam.
Ostalo podnosim (a naročito poslove koji se rade periodično - odradim, pa se nešto i vidi - a ovi svakodnevni me baš izjedaju - vide se samo kad ih ne uradim :otkacio: )

:D Sta znam vec sam pomislila da sam ja falicna sto ne volim te poslove sto rece Nina a ne vidi se nesto posebno da si radila. Ajd obrises prasinu pa se vidi da je lepo cisto, odmah, usisavanje ajd i nekako al mi je usisvac mnogo glomazan ogroman brate, treba mi Svarceneger da ga pokrene :) zato sto je onaj na vodu pa jedino zato mi je malo smor ali i to se odmah vidi lepo da je cisto. A sudove sam zaboravila da napomenem da ne volim da perem zato sto ih i ne perem :klap: nabavila sestra masinicu za pranje...najvise je na svetu volim. Ja se spasila makar jedne stvari :ok:
Al stvarno mi je zao sto nam je standard takav kakav je sto stvarno radis cele nedelje i opet cu pomenuti Ninu ne mozes da platis zenu da imas lepo jedan dan samo za sebe i svoje najdraze :cmok:
 
Pa sta znam....bas razmisljam koje kucne poslove ne volim da radim i zakljucih da mi nista ne pada tesko...prepreka pri obavljanju tih poslova mogu samo da budu manjak vremena ili bolest.....
Nisam gadljiva....brez problema zavucem ruku na razna sakrivena prjava mesta...uostalom ako mi je nesto bas fuj, postoje rukavice itd...

Peglanje bi moglo da mi zasmeta ako ima bas, bas mnogo odece da se ispegla...mada i tu bi napravila neki raspored i peglala svaki put po malo....
Eto, peglanje mi je bas DOSADAN posao...:confused:
 
Volim da se bavim oko cveca.
Pa od onog sto bi se reklo da volim od kucnih poslova je recimo pranje sudova i vesa.
Osrednje podnosim usisavanje i peglanje.
Kuvanje i brisanje prasine mi nisu favoriti.
Kuvanje bih obozavala da sam domacica koja sedi kuci i smislja sta ce da sprema, a muz donosi neograniceno mnogo love, ovako...............uh
Mrzim ciscenje kaveza za ptice i za psom
I uzasno me zivcira raspremanje nereda
Mrzim pranje prozora
Pranje tepiha, staza, cebadi i zavesa su apsolutni uzas

Jel treba jos?
 
Cuj pitanje koje volimo ,koje ne volimo..odradis i ne razmisljas o tome ili
ne odradis i razmisljas o tome. :D :hahaha:


Nije strašno naučićeš ti pravopis: ne piše se: odradiš i ne razmišljaš o tome ili ne odradiš i razmišljaš o tome - pravilno je: odradiš i ne razmišljaš o tome ili ne odradiš i ne razmišljaš o tome! :mrgreen:
(šta, to su samo dva slova, nije neka velika pravopisna greška):lol:
 
Не волим да су ми руке масне и зато сам презирала прање посуђа, те сам себи купила машину за прање посуђа.
Ех, сад кад би посуђе још хтело само да ускаче у њу и да се ређа - то би било сјајно!:confused:

Кад већ морам - волим да пеглам: СЕДНЕМ, укључим ТВ, гледам филмић и пеглам...;)
 
Не волим да су ми руке масне и зато сам презирала прање посуђа, те сам себи купила машину за прање посуђа.
Ех, сад кад би посуђе још хтело само да ускаче у њу и да се ређа - то би било сјајно!:confused:

Кад већ морам - волим да пеглам: СЕДНЕМ, укључим ТВ, гледам филмић и пеглам...;)

potpuno isto.
Meni se gadi i dodir sunđera za pranje pa zato ako nešto treba da operem (uključujući i kupatilo) nosim hiruške rukavice.
samo što ja zaista uživam u peglanju i ne peglam sedeći no stojeći
 

Back
Top