Adaptacija stana od poda do plafona

.

Krecenje nije za zene, kao ni bilo koji drugi tezi fizicki rad.
Pa kaži ti to mom mužu ...on kaže:ja ne znam da krečim ( pa šta tu ima da se zna...ako ne valja,predje se pinovo četkom,tj valjkom) ...al sreća njegova što radi danas i sutra ceo dan,inače bi naučio.

Dva puta sam prešla plafon i dva zida uradila...sad odmaram malo....
Dobila parice od tate ,tako da se već radujem kako ću ih lepo potrošiti.Mada se cimam oko briskanja ivica,a ne smemda poskidan prekidače-plašim se struje :(
Ubaciću sutra sliku kako to izgleda-na temu krečenje :)

Pozdrav za sve vas :)
 
pise ti u lokaciji da si iz vojvodine. kod nas je to po defoltu zenski posao.jel' tako? ;)
Pa ne baš... bilo je nekada davno, ali žene su same krečile samo pomoćne prostorije, a za kuću su se uzimali majstori jer jer se na zidove stavljalo sto mustri i linija. Sećam se da je kod moje babe uvek u podrumu bila kofa sa gašenim krečom, pa ona čim primeti da se negde oderao zid samo zahvati četkom i malo prefarba.
Dok sam bila zaposlena suprug i ja smo krečili zajedno, a sad ne radim, on dođe s posla oko 5-6 i stvarno čekam na njega samo da pomerimo neki veliki komad nameštaja koji ne mogu sama. Pomogne on koliko stigne, ali ja sam kod kuće ceo dan i imam vremena da se polako zanimam.
Uostalom, sto puta je zanimljivije krečiti nego svaki dan "varjaču u ruke, krpu u zube i metlu u duppe". Ovo bar kad odradiš nešto se i vidi, a ono stalno lickanje i kuvanje je najgluplji posao na svetu.
 
misle da su najpametniji i obavezno zaserru pa posle kukaju za pomoc
Tvrdim da među onima koji sami rade ima manje propusta - pogotovu takvih koje neko drugi mora da ispravlja - nego što ima loših izvođača među profesionalcima! Bio sam u kontaktu sa mnogo njih, različitih struka, i pravilo je isto!
Naročito ne ulivaju poverenje oni koji već u startu mnogo mudruju i zvocaju! Upravo oni misle da su najpametniji!


sa ovim se slazem ima majstora i *majstora*.gleda dva puta i vec postane *majstor* ali uvek ima neku zvaku pa prica,prica a posao nikakav.
Tačno tako!
 
znaci da si baksuz (ili pa palamud kao sto je neko vec napisao :P )
Sve je moguće.
Verujem da je svaki forumaš sreo "majstore" koji su, po sopstvenoj priči, najbolji, savršeni, itd. - priči nikada kraja. Kada urade posao, i svaki laik vidi da je urađen očajno, nalaze stotine opravdanja i svaka im dlaka smeta. Takvi najviše napadaju amatere tvrdeći da im samo kvare posao pa zato ne mogu da ga urade kako valja.
Njima najviše smetaju upravo amateri koji znaju pa ne mogu da im "prodaju šišarke za orahe".
Možeš ih zvati kako god hoćeš, mogu imati svemirsku diplomu - ostaju ono što jesu. Neću da ih etiketiram pošto su, verujem, svima poznati.
 
U svetu imaš školu za nešto pa onda država odluči dal će da ti da licenu za taj posao ako zadovoljavaš kvalitete. Ko nema licencu, zna se da je fušer ali ima takve cene koje su prihvatljive. Ovde se svi majstori prodaju za doktore nauka (sa megatrenda) a problem je samo u vaćarenju ljudi i ništa više. Najprimitivniji oblik prevare.
 
Posedovanje diplome i licence nije dokaz da će neko uraditi posao dobro. To su svi mogli da se uvere.
Naravno, da se licencirani stručnjaci ne mogu porediti sa onima koji se time ne bave niti ih zanima. Tu su licencirani u prednosti.

Međutim, to ne znači da mogu da pljuju po svakome ko nema takvu diplomu i licencu!
 
Posedovanje diplome i licence nije dokaz da će neko uraditi posao dobro. To su svi mogli da se uvere.
Naravno, da se licencirani stručnjaci ne mogu porediti sa onima koji se time ne bave niti ih zanima. Tu su licencirani u prednosti.

Međutim, to ne znači da mogu da pljuju po svakome ko nema takvu diplomu i licencu!


pogotovo u danasnje vreme kad svako ima diplomu za neki *****. ;)
zato je reputacija mama. ako si ti dokazano dobar, a garancija je tvoj kvalitet nema tu dalje sta.
 
Čitam šta pišete .... i moram da se uključim i javno obznanim :lol: da sam oduševljena majstorima (vodoinstalateri, električar, keramičar) koji su mi radili kupatila. Posao nije bio mali, a majstori su uradili sve kako smo se dogovorili i u roku. Pritom, maltene, nisam ni osetila njihovo prisustvo. Precizni, pedantni, tačni. Ako nekom treba dobar majstor iz navedenih kategorija, preporuka i kontakt na pp.
 
Čitam šta pišete .... i moram da se uključim i javno obznanim :lol: da sam oduševljena majstorima (vodoinstalateri, električar, keramičar) koji su mi radili kupatila. Posao nije bio mali, a majstori su uradili sve kako smo se dogovorili i u roku. Pritom, maltene, nisam ni osetila njihovo prisustvo. Precizni, pedantni, tačni. Ako nekom treba dobar majstor iz navedenih kategorija, preporuka i kontakt na pp.

Sonja, jesi li to ti? :lol: :eek:
 
udri zile po temi da dodje do 1000 strana!!!!
Ni ceo internet nije dovoljan da se ispriča sve.
Nažalost, neki izbor majstora ne postoji. Mali je broj onih kojima je stalo do toga da posao urade dobro.
Većini je jedini cilj da dobro naplate.
U svakom slučaju, ako već neko mora da rizikuje uzimajući majstora, bar može izabrati nekog ko nije popio svu pamet sveta.
(Po)kažeš mu šta treba da radi i može da prihvati ili da ne prihvati - bez obzira na to šta se ranije dešavalo!
Ako počne da prosipa pamet - samo što dalje od njega!

Ako na kraju moraš da mu platiš - bar ne moraš da slušaš njegova mudrovanja! Neka ih zadrži za sebe!
 
Poslednja izmena:
Cilj im je da urade kako je njima lakse, i da uzmu pare.

Ja trazim elektricara, jedan bi samo da razvuce dodatnu instalaciju od razvodnih kutija i tako poveca broj uticnica. Medjutim, nema uzemljenja, a ja hocu uzemljenje i sklopku. Nek radi kako treba, ali i onako kako ja hocu, ukoliko je to izvodljivo. Hocu da izvucem nov kabl do sprata, da postavim kutiju sa osiguracima za sprat, sklopku, i odatle da razvucem novu instalaciju po celom spratu. Znam gde hocu uticnice, a gde ce da se kopaju kanali za kabl, kako ce da razvlaci instalaciju dalje, koji ce biti presek kablova, jacina osiguraca, itd. u to se ne mesam, to je stvar majstora.

Medjutim, tesko je naci majstora kako treba, pa makar naplatio i duplo.
 
Cilj im je da urade kako je njima lakse, i da uzmu pare.

Ja trazim elektricara, jedan bi samo da razvuce dodatnu instalaciju od razvodnih kutija i tako poveca broj uticnica. Medjutim, nema uzemljenja, a ja hocu uzemljenje i sklopku. Nek radi kako treba, ali i onako kako ja hocu, ukoliko je to izvodljivo. Hocu da izvucem nov kabl do sprata, da postavim kutiju sa osiguracima za sprat, sklopku, i odatle da razvucem novu instalaciju po celom spratu. Znam gde hocu uticnice, a gde ce da se kopaju kanali za kabl, kako ce da razvlaci instalaciju dalje, koji ce biti presek kablova, jacina osiguraca, itd. u to se ne mesam, to je stvar majstora.

Medjutim, tesko je naci majstora kako treba, pa makar naplatio i duplo.

to sto tebi treba druze je totalno normalno i pametno. stavise NE RAZUMEM zasto ti to nebi uradio neki elektricar :think:

jeste da je veci posao razvuci nove instalacije ali se i lepse naplacuje.


i nema potrebe da platis duplo. ;)
 

Back
Top