Adaptacija stana od poda do plafona

ako vec imas majstore za dz, pitaj njih koliko izadje manterijal ;)

moj ocuh je zapravo keramicar i pre nego ista krenemo da radimo mene licno zanimaju cene ne znacu da cu ja to sutra raditi prostoda imam neku sliku o svemu...nesto novca bas i nemamo i zanima me koliko bih uspela da uradim za dva kredita od po 3000e znaci sa 6000e sta je sve moguce uraditi...:)
 
Iskreno, pitanja su ti po malo nedefinisana.

Koliko ce majstor da ti uzme, to zavisi od majstora kog nadjes. Ja sam elektricara nasao povoljno, inace sam veoma zadovoljan njegovim radom, jedan od retkih majstora kojim sam zadovoljan. Za celu kucu mi je uzeo oko 200 evra (120 kvadrata) s tim da je vec postojala neka instalacija, strujomer, itd. pa prakticno nije radio 100% od pocetka, ali je ogroman deo instalacije nov. Za struju, racunaj od 150 evra pa na gore.

Materijal za vodu, zavisi sta hoces, da radis. Mene je za kupatilo izasao oko 100 evra.
:
Ako je kosi krov bez ploce, onda idu staklena/kamena vuna, stiropor i rigips.

Opet nedefinisano pitanje :) Plocice imas od 500-600 dinara pa na gore, zavisi sta hoces, koliko je velika porvsina itd. Ako kupujes tus kabinu, baterije, solju, plocice, izadje i preko 1000 evra sa malo kvalitetnijim materijalom.

Oped nedefinisano pitanje :) Cena kuhinje zavisi od cene materijala i dimenzija. Moze da te kosta od 100 evra pa na gore.

Dobar je brodski pod, pod uslovom da se nadje majstor koji ume da uradi kako treba.

Lepljenje rigipsa izadje oko 3 evra po kvadratu, cenu materijala za malteisanje ne znam, zavisi od mesta do mesta. Treba ti cement za premazivanje zidova, multibat/beomal ili kako se vec zovu, i pesak.

hvala puno puno!!!ma ja se bas ne razumem u sve to ja sam vise za finansije pa me iz tog razloga sve i zanima da bih mogla da planiram nesto ...
sto se vde tice ja koliko sam shvatila trebace nam posebne cevi nisam mozda vicna u izrazavanju u ovoj oblasti al pokusacu :) posebne cevi bismo trebali da imamo na spratu kojee nece imati veze sa spratom ispod..e sad dal to znaci da cemo morati posebnu septicku jamu nisam shatila...al u tom slucaju koliko novca bi mi trebalo odokativno...?

kosi krov jeste i kazite mi koja je cena tog materijala po m2 za staklenu vunu,za sturodur i rigips?

e pa dobro to znaci za kupatilo oko 1000e to je ok rekla bih...

majstora za pravljenje kuhinje imamo znaci koliko bi me materijal izasao koja je cena ploca i za jednu pristojnu kuhinju koliko je novca potrebno manje vse...cisto da imam neku sliku i predstavu o svemu?

brodski pod ..da li ispod brodskog poda ide ta neka kosuljica i slicno ili kako vec i koja je cena svega toga po kvadratu da li parketar moze da odradi postavljanje brodskog poda i lakiranje? i koja bi to cira bila od prilike za 100m2?

za malterisanje imamo majstora mene je samo zanimalo sta od materijala ide i koja je cena materijala i koliko bi izaslo za 100m2

hvala u svakom slucaju vec ste mi neke stvari razjaasnili...ako stignete d mi date odgovor na gore postavljena pitanja jos vam se vise zahvaljujem :)
 
Moja kuhinja, konačno.

Majstor je bio moj muž. :heart:

k10.jpg
k1.jpg
k4.jpg
k2.jpg
k3.jpg
 
Poslednja izmena:
Oko led sijalica treba povesti računa dal su hladno ili toplo bele, koja generacija led dioda i njihov životni vek. Danas neizostavni detalj u enterijeru a pritom donosi znatne uštede u potrošnji električne energije :)
Na našem tržištu se mogu naći svakakve, uglavnom kineske, neke su dobre a neke loše. Imao sam slučajeva da jedne rade savršeno a opet, druge ne zadovoljavaju ni minimum garantnog roka tj dodju neispravne.

Kupatilo, ugradni ormani, kuhinje i rasveta okućnice su obavezne u led tehnologiji.
 
Mrs.Bi ,
Da li bi mogla da napises cenu radova, tj. majstora. Da li si imala preduzimaca ili si posebno angazovala majstore? Uskoro bi trebala da renoviram i kuhinju i kupatilo. Za kupatilo mi je preduzimac dao ponudu od 1300 do 1400 eur za sve kompletno u sta spadaju ruke majstora ( keramicara, vodoinstalatera), menjanje svih cevi, hidorizolacija, sve je njihov materijal, plus iznosenje i odvozenje suta itd. Moje je da kupim plocice i sanitarije. E sad, meni je i to puno, ali prezivecu nekako. :mrgreen: Zato se raspitujem ako neko ima povoljnije, a dobre majstore i da ne razvuku radove na mesec dana, nego da ispostuju rok, jer ja nemam gde da boravim sem u svom stanu dok traju radovi. Vidim da si ti zadovoljna sa njima, pa ako ti nije problem da mi napises cene radova i sta spada u to, a ako su povoljniji od ovih mojih, zamolila bih te i za kontakt telefon u privatnoj poruci, jer ja jos uvek ne mogu da ih saljem. Hvala unapred :)
 
Gibo, izgleda da ni ja tebi još ne mogu da pošaljem privatnu poruku. Skoro sam jednoj forumašici pisala koliki su mi bili troškovi, pa ću i tebi to da pošaljem čim budem mogla.
Ovako ugrubo, vodoinstalater 470 evra, za njegov rad i cevi koje je izmenjao i u kuhinji i u kupatilu + oko 120.000 dinara za kupatilo, za opremu i pločice i oko 35.000 za kuhinju (pločice, sudopera, slavina). Keramičaru smo platili 270 evra za ruke. Kuhinja je dimenzija 3,00 x 2,10 metara (da imaš uvid koliko je to pločica), a kupatilo 1,63 x 2,10. U kupatilu smo stavili zidne pločice do plafona.
Materijal (hidroizolaciju, lepak za pločice), osim tih cevi koje je vodoinstalater ugradio, smo sami kupovali.
Ja nisam imala preduzimača, ne znam kako se sa njima pogadja i koliko koštaju njegove usluge, tj. koliko se on ugradi. Mi smo sami angažovali majstore. Vodoinstalatera po preporuci, keramičar je njegov otac. Električar je kolega našeg komšije, on nas je koštao 100 evra, (sve smo sami kupovali) a njegov sin je radio gipsarske radove (50 evra).
Detalji na pp kad bude moglo
 
Pa ti kao da si imala preduzimače, to je baš papreno sem ako nisu majstori iz hajata :mrgreen:
Može to mnogo povoljnije da se nađe ali se ne isplati tj isplati se ako deca i žena odu negde na godišnji a tebi ostane 2 meseca da se natežeš, tražiš majstore, potežeš se i biraš pločice... Pa majstora nema nedelju dana a rekao je sutra. Ja sam doživeo nervni slom kad sam renovirao stan, doduše poveliki :mrgreen:
 
Mrs. Bi,
Hvala puno na odgovoru, kada budes mogla - posalji mi kontakt telefon majstora sto su ti radili.:) Napisi mi jos da li su ti oni odneli sut ili ste to sami radili? Ne znam da li su ovi moji skupi sa ponudom ili nisu, jer ja tu ne bi morala ni lepak da kupujem, ni sut da odnosim, bas nista, sem da kupim plocice i sanitarije. Sve ostalo spada u cenu od 1300 do 1400 eur. I da, sto je najvaznije rok zavrsetka radova je 10 dana, mozda bude i ranije, ali uvek kazu 10 za svaki slucaj da ne probiju rok.
 
Skup vam je taj Beograd. Ovde se upatilo radi za 1200-1500 evra sve komplet, tvoje je samo da otvoris vrata. Ako hoces kvalitetnije plocice i sanitarije cena ide gore. Ovde ti uzmu 1300-1400 evra i donesu lepak, a dzak od 25kg kosta 500 dinara. Za 100 evra lepka ima da polepis silne kvadrate.

Ovamo, vodoinstalater uzeo 470 evra za 2 dana posla. Bolje da budes vodoinstalater nego da zavrsis fakultet, veca je dnevnica.
 
Mrs. Bi,
Hvala puno na odgovoru, kada budes mogla - posalji mi kontakt telefon majstora sto su ti radili.:) Napisi mi jos da li su ti oni odneli sut ili ste to sami radili? Ne znam da li su ovi moji skupi sa ponudom ili nisu, jer ja tu ne bi morala ni lepak da kupujem, ni sut da odnosim, bas nista, sem da kupim plocice i sanitarije. Sve ostalo spada u cenu od 1300 do 1400 eur. I da, sto je najvaznije rok zavrsetka radova je 10 dana, mozda bude i ranije, ali uvek kazu 10 za svaki slucaj da ne probiju rok.

Šut su majstori odneli iz stana, stavili pored kontejnera, a da li je to odnela gradska čistoća (što inače nije njihov redovan posao, to mora da se naruči i posebno plati) ili neko drugi, nemam pojma, ali hvala mu.
Ostalo ti pišem u privatnoj poruci
 
Šut su majstori odneli iz stana, stavili pored kontejnera, a da li je to odnela gradska čistoća (što inače nije njihov redovan posao, to mora da se naruči i posebno plati) ili neko drugi, nemam pojma, ali hvala mu.
Ostalo ti pišem u privatnoj poruci

To je za prekršajnu prijavu komunalne policije, ne majstorima nego vama. Kada su meni radili stan, sve je spakovano u džakove i sakriveno iza zgrade, onog trenutka kada je došao kamion, šut je natovaren i odvezen.
 
Daj primere :)

Vise ti se isplati da kupis alat nego da platis majstora, zato ja sve sam radim. Imam malo majstorksog dara, imam i koga da pitam, a dosta tog aima i na internetu.

takih palamuda je pun *****. i kada sve zasseru i ispostavi se da nemaju pojma, ondak zovu pa kukaju ko mala deca :lol:


Šut su majstori odneli iz stana, stavili pored kontejnera, a da li je to odnela gradska čistoća (što inače nije njihov redovan posao, to mora da se naruči i posebno plati) ili neko drugi, nemam pojma, ali hvala mu.
Ostalo ti pišem u privatnoj poruci

mi smo placali tipu koji je za 5000 odnosio sut na neku deponiju... medjutim desavalo se da sut popakujemo u kombi i istovarimo u pancevu (gde se odlaganje suta ne naplacuje) i jos tu ustedimo tih 5000 - gorivo..

u bg zakonski NE SMES(NESMES) da odlazes gradjevinski sut pored kontejnera. cisto da se zna ;)
 
Poslednja izmena:
Vidis. meni je pun onih "majstora" koji sve znaju, a nemaju pojma. Jednoj takvoj ekipi nisam platio to sto su radili, a posle sam cuo da su sa par mesta bili isterani. Zato radim sam i zabole me kako ce da ispadne, bice bolje nego da su "strucnjaci" radili, a i ako nesto zahebem, rasturicu pa ponovo. Oni isto tkao zahebu, ali umesto da poprave, prave se ludi, kao uradili su, pa te jos ubedjuju da tako treba, da nisu oni krivi, itd.
 
takih palamuda je pun *****. i kada sve zasseru i ispostavi se da nemaju pojma, ondak zovu pa kukaju ko mala deca :lol:
Ne vidim ko je "palamuda" i šta je to u ovom slučaju.
Svako može da uradi što god hoće i kako god hoće. Ako mu se ne dopadne ono što je postigao - pozove nekog drugog. Taj drugi bi trebalo da zna bolje. Ako zaista zna bolje - uradi što treba i to uredno naplati.
Prema tome, ako je neka popravka trebalo da staje 500 dinara a zahvaljujući intervenciji domaćina postane 3000 dinara - ne vidim problem! Pogotovu ne da nekog nazivam "palamudom"!

Nešto nemam poverenje u "majstore" za koje su (svi) drugi "palamude"! Uradi ono što treba i naplati! Kraj!
 

Back
Top