Adaptacija stana od poda do plafona

:) Ako si se vec odlucio za plocice, preporucujem ti da grundiras prvo sa Sika Primer 35 i onda lepis sa Sika Bond T8, vidim da Sika ima veliki program na nasem trzistu. Raspitaj se kod Sike koju fugu preporucuju, uvek je najbolje od istog proizvodjaca uzeti produkte jer su prilagodjeni jedno drugom. Ako imas vise pitanja, slobodno na PP-u. :bye:
Понуда на сајту ретко одговара понуди у продавницама, међутим...најбоље је прво назвати директно за информације, ја сам за Кемасол (пресецање капиларне влаге) морао директно из њиховог магацина да узимам.
Него, видим да има приче о терасним плочицама, ја сам узео Кемакол флекс 170, пре тога три премаза пенетратом, пре пенетрата, равнање саморавнајућом масом, и поред свега тога, ни један продавац није смео да гарантује непропусност...(постоји испод хидроизолација, тако да то није проблем, хтео сам да видим како продавци баратају са производима).
 
jel ok da pre ovih radova premazem gaziste antirostom i posle toga osnovnom bojom? ovo sam mislio da odradim posto je trenutna boja oguljena na nekim mestima pa se zbog kise pojavila rdja u tragovima (mala ali u dovoljnoj meri da me natera da je skinem antirostom i i ponovo premazem osnovnom bojom). na terasu sam pre nedelju dana postavio celicnu konstrukciju za nadstresnicu i prekrio je tako da ce kisa samo uz bitniju pomoc vetra moci da je nakvasi.
Имаш одличну двоструку заштитну боју, антикорозивни емајл, Хелиосов. Значи, чишћење од рђе (ако има финансија, "More" антикорозивни премаз, ако не, антирост, благо пребришеш крпом после антироста, не ваља да буде глатко, фарба теже прима) и онда ова фарба. Газиште и плочице на металу...ја лично не бих радио, мислим да може бити превише осцилација.
 
Имаш одличну двоструку заштитну боју, антикорозивни емајл, Хелиосов. Значи, чишћење од рђе (ако има финансија, "More" антикорозивни премаз, ако не, антирост, благо пребришеш крпом после антироста, не ваља да буде глатко, фарба теже прима) и онда ова фарба. Газиште и плочице на металу...ја лично не бих радио, мислим да може бити превише осцилација.
Sa ovim se u potpunosti slazem, ja licno nikada ne bih stavljao plocice preko metala (zato sam i rakao, ako je vec odlucio). Postoji epoxid od Sike, dvokomponentni, koji se moze razliti u razlitim debljinama (moze se izvesti i nagib) pomesan sa kvarcnim peskom, neklizavost R12 (moram se raspitati kod Sike, pa mogu vise reci) koji se ovde vec jako dugo koristi i pokazao se kao dugovecan. Recimo, Mercedesov park plac i od Ikea-e su uradjeni pre vise godina, znaci i jaka trenja izdrzava dugovecno.
 
Jel smem da budem bezobrazna pa da pitam koliko se u Bgd krecu cene hoblovanja i lakiranja parketa...mnoooooogo me mrzi da citam celu temu :rumenka:


..e, imam ja telefon od onih što su radili kuhinju, rekoše onda da ima neko novo
hoblovanje i lakiranje ne mora da se iznosi nameštaj iz kuće...nešto sasvim novo
brzo i efikasno..ako hoćeš daću ti broj pa pitaj....:ok:
 
Da li postoji neko sredstvo kojim bi se uklonile masne fleke sa zidova u trpezariji? Nameravam da krečim kuhinju i trpezariju ( to je jedan prostor ali samo deo zida je sa pločicama). Prodavci boje mi kažu da samo fasadna farba može da pokrije masne fleke, ostale boje masnoća probija vrlo brzo i fleka se nanovo pojavljuje? Ima li ko iskustva sa ovim problemom? Hvala!
 
Da li postoji neko sredstvo kojim bi se uklonile masne fleke sa zidova u trpezariji? Nameravam da krečim kuhinju i trpezariju ( to je jedan prostor ali samo deo zida je sa pločicama). Prodavci boje mi kažu da samo fasadna farba može da pokrije masne fleke, ostale boje masnoća probija vrlo brzo i fleka se nanovo pojavljuje? Ima li ko iskustva sa ovim problemom? Hvala!

Postoji sapun(ica) za pranje zidova.. Opere se zid time, nanese se podloga pa krecenje...
 
Da li neko zna šta je potrebno od dozvola, papira itd. za adaptaciju garaže u stan
За почетак, треба ти сагласност за измену пројектне документације зграде у којој се налази гаража.
Како је ово готово немогуће добити, јер се у том случају мења структура објекта (папиролошки, не функционално), саветујем : одустани или нађи добру везу. Нема трећег.
Ако је у питању новија зграда, законом је предвиђен број гаража које морају бити адекватне броју станова у згради, тако да се ту завршава прича око дозвола.
 
Hvala na odgovoru, ali mi nije jasno u mom kraju ima dosta adaptiranih garaža zar su sve na divlje. Nemoguće da se nije nasao neko da se zali i da zove insp. dok su radili adapt.
Не ради се о томе.
Уколико у једном тренутку пожелите да продате тај "стан-гаражу" нећете моћи да га продате као стамбени простор већ само као гаражу. Значи, проблем је са легализацијом таквог простора. За легализацију се мора прибавити сагласност о пренамени простора. Са свим припадајућим дозволама, статика, инсталације, противпожарне дозволе, да не набрајам. Па после измене пројектне документације, свако од надлежних мора да прегледа и да овери ту нову документацију и да да сагласност. А све то кошта.
Ако не продајете, субота и недеља за спољне радове и у понедељак нови стан. Али онда мерно место дистрибуције може да гласи само на гаражу, станарина се већ плаћа преко уплатнице за стан којем припада гаража, и тако даље...
А ви сад видите да ли сви остали имају потребне дозволе....
 
Препоручите ми неку добру завршну фарбу за фарбање металне капије. Која ће бити квалитетна, имати сјај, и довољно отпорна на кишу, сунце. Ове данашње брзо изгубе сјај и офуцају се. Чуо сам да имају неке италијанске са гранулацијом. Значи која марка, цена и сл..
 
Препоручите ми неку добру завршну фарбу за фарбање металне капије. Која ће бити квалитетна, имати сјај, и довољно отпорна на кишу, сунце. Ове данашње брзо изгубе сјај и офуцају се. Чуо сам да имају неке италијанске са гранулацијом. Значи која марка, цена и сл..

Raspitaj se kod Sika-e, oni imaju specijalnu farbu koja se koristi za mostove, celog zivota si miran sa duplim premazom.:bye: (izvini, mrzi me da trazim ai najcesce se drugacie oznacavaju za...nase trziste).
 
Mene je vec 4. majstor ispalio za krecenje:eek:
Zoves, kazes sta imas, kao docice ce da vide... Jedan je dosao i posle se nije pojavio. A veliki je posao,ima da se kreci cela kuca, u dve prostorije izolacija, gletovanje. Znaci da bi dobro zaradili, nije da ih zovem za 15 kvadrata.
O cemu se tu radi? Jel sam nailazila na pogresne majstore ili?
Ako imate neku prepruku za dobrog molera, da zna da radi i gletovanje i izlolaciju molim vas preporucite. Mi evo vec 3 meseca cekamo da krecenje a ima i hoblovanje i jos 300 cuda.:confused:
 
Mene je vec 4. majstor ispalio za krecenje:eek:
Zoves, kazes sta imas, kao docice ce da vide... Jedan je dosao i posle se nije pojavio. A veliki je posao,ima da se kreci cela kuca, u dve prostorije izolacija, gletovanje. Znaci da bi dobro zaradili, nije da ih zovem za 15 kvadrata.
O cemu se tu radi? Jel sam nailazila na pogresne majstore ili?
Ako imate neku prepruku za dobrog molera, da zna da radi i gletovanje i izlolaciju molim vas preporucite. Mi evo vec 3 meseca cekamo da krecenje a ima i hoblovanje i jos 300 cuda.:confused:


....imala je greba dobre majstore baš se hvalila sa njima....pitaj, ja mislim da u ovo
vreme svako ko se tim bavi jedva čeka da mu se pojavi nov posao...:think:
 
Evo par slika kako to sada izgleda:
dnevna soba
dscn2448.jpg


dscn2437z.jpg


dscn2438.jpg



pogled iz dnevne sobe ka trpezariji

dscn2444.jpg



trpezarija

dscn2441d.jpg


dscn2442.jpg





Hvala


Morala sam da citiram da se jos jednom podsetimo kako je bilo i kako je sad :heart:
 
ako je nekome treba hoblovanje parketa ili postavka istog ..lakiranje i sve sta vec ide oko parketa nek mi se javi na pp!!!imamo majstore :) i vrlo povoljno!

Treba meni, jel moze kontakt na pp? Hvala:)
Postavljao sam neka pitanja na ovoj temi pre par meseci. Radovi su gotovi (dobro ne bas 100%, ostalo da se ofarbaju i okace radijatori,garnisle i zavese, (mozda) neki komad namestaja). Ja sam prezadovoljan kako je sve ispalo, majstorima svaka preporuka (mada su neki od njih vec po drugi put u nasoj kuci, sto dovoljno govori koliko sam zadovoljan njima). Ja i dalje ne mogu da verujem kakva se transformacija dogodila i dalje me drzi osecaj kao da kuca nije moja. Ali navikavamo se polako :p

Evo kako to sada izgleda

[]

WOW! Kako je lepo:super:
Vidi parket,kao ogledalo! Prelepa ti je kuca,svaka cast majstorima!
 

Back
Top