Adaptacija stana od poda do plafona

:) Ne, ponovo cu to raditi, sigurno je sigurno :D Zvuci umisljeno, ali nije...najobicniji ekser je drugi svet, da ne pricam o vaznijim stvarima. Nisam verovao da je tako, ali sam se...uverio :mrgreen: (najveci problem. kada znas sta je dobro:().
:) Ako bude otvoren pdf., mnogi ce profitirati. Vidim da je Milica jedan od strucnjaka, predpostavljam, Arhitekt za unutrasnjost stanova (kuca), a i Mod. Ziskar je jedan od strucnjaka. :bye:

Ma i najmanje sitnice mogu biti bas vazne. Svaka cast, veliki je to poduhvat. Meni je blago receno mozak na coskove :lol: Kako cu to ispratiti, i pohvatati konce u hodu... ako prezivim pricacu. :mrgreen:
 
Hocu nesto da vas pitam.
Resila sam da se igram i da prekrecim dva zida u spavacoj u tamno ljubicastu.
Bila sam u farbari vidim da erl lak i jupol imaju moju boju.

E sad sta mi nije jasno.
Navodno imam oko 40 m2 da prekrecim.
U jupol opciji za to mi nude kantu od 7l ako sam dobro shvatila
A u er lak opciji kantu od 3 l za istu povrsinu.

U cemu je caka ?
I sta da uzmem ??'

Jel moguce sa 3 l boje okreciti 35-40 m2 ???? :think:
 
Да ли неко зна које банке дају најповољније кредите за адаптације станова-кућа?. Наиме хоћу да уредим поткровље и да буде стамбено усељив. Који су услови.

e ovako, posto sam prosle godine uzeo kredit a prethodno obisao po nekoliko razlicitih ekspozitura istih banaka posto imaju vrlo 'obavestene' "savetnike" za stanovnistvo mogu da ti napisem sledece.

prosle godine, a cini mi se i ove je najpovoljniji kredit za adaptaciju i rekonstrukciju u societe generale banci. dakle, jos jednom, obilazio sam ekspoziture svih bitnijih banaka. na kraju sam se odlucio za pomenuti societe iz sledecih razloga:

- dinarski deo rate obracunavaju po srednjem kursu nbs-a za razliku od nekih koji uzimaju svoj gornji kurs (za nase uslove vrlo bitan faktor)

- marza banke je fiksna (bar je tada bila, ne znam da li i dalje daju kredite sa fixsnom marzom) i na to se dodaje sestomesecni euribor (trenutno je vrlo nizak <1%). na ovo sam se odlucio jer je npr. inteza u toku mog nekoliko mesecnih obilazaka ekspozitura podigla svoju marzu za nekoliko procenata a obracunavaju i kalarnu kamatu koja jedino sluzi za dodatno vadjenje kesa iz dzepa klijenata (sva ostala objasnjenja ove kamate su za samaranje onog koji proba da je pravda). imas i ovde jedan moj post u vezi sa fisknim/promenjivim marzama http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13361266&postcount=8

- nema ucesca/depozita itd...(ali znaj znaju da oderu za 'administrative troskove' i za osiguranje kod NKOSK-a - ali za to deru u svim bankama). ove troskove ocekuju da platis pre nego sto ti realizuju kredit - znaci, ne mozes da od kredita to isplacas.

- kamanta stopa je 4,45% (fiskni deo)+sestomesecni euribor koji je trenutno manji od 1% tako da je nominalna kamatna stopa oko 5.45%

ja sam uzeo oko 39900e (cini me se da sam namerno ciljao ispod 40000 jer za tu cifru i preko traze da se ide na lekarski pregled a mrzelo me je da se cimam i gubim vreme za te gluposti) maksimalni rok za ovaj kredit je 15 godina i rata mi je od nekih 30000 dinara porasla na nesto preko 33000 zbog prokletog kursa evra (za one kojima je plata vezana za smrdljivi dinar - kurs je cak i veci problem od kamatne stope)

moras da im predas predmer i predracun radova na osnovu kod trazis taj iznos. o papirologiji da ti ne pricam - ima je u tri lepe :dash: za to je najbolje da odes do njih pa da ti oni izrecituju.
od bitnijih stavki:
70% kredita isplacuju firmi izvodjaca radova a 30% uplacuju tebi na racun. za iznos kredita preko 10000e moras da stavljas neku nekretninu pod hipoteku.
moras da budes zaposlen na neodredjeno bar 6 meseci kod istog poslodavca.

e sad. da nije bilo kredita NIKADA ne bih otvorio racun u societe-u jer su OCAJNI po svim pitanjima za svakodnevne poslove ali necu o tome da smaram. jedina pozitivna stvar u toj banci je pomenuti kredit. o utiscima o sosijetu sam pisao ovde http://forum.krstarica.com/threads/362348&page=2

NEMOJ se zaletati na trenutno reklamirane kredite kao sto je npr onaj u vojvodjasnkoj banci sa VELIKIM BOLDOVANIM 4.9% . malim slovima pise sledece:
1) 4.9% fiksna u prve dve godine otplate kredita, nakon isteka prve dve godine otplate kredita 3M EURIBOR+5,5%
2) 5,5% fiksna u prve tri godine otplate kredita, nakon isteka prve tri godine otplate kredita 3M EURIBOR+5,5%


kao sto vidis posle te 2-3 godine krece vadjenje slezine ;)

OBAVEZNO obidji po nekoliko ekspozitura svake banke jer su im radnici neopevano nestrucni i neupuceni i kada im postavis pitanja za koja nemaju zapisane odgovore na svojoj FAQ listi - gledace te belo i pocece da mucaju.

srecno i stavi zivce u sef kad krenes u obilazak (zaboravi na zvanje telefonom odhebatje te ili ce ti reci nepotpune informacije u najkracim crtama a ono sto pise sitnim slovima ce zaboraviti da ti procitaju).

PS: izvinjavam se mirki na spamovanju teme ali i krediti su vazna stavka kod mucnih adaptacija/rekostrukcija...

PSS: ako nekom padnu na pamet neke ideje da odmah pojasnim: sav kes od kredita sam istrosio (a na duze staze i kes i nije bio dovoljno veliki) tako da nema poente da dobijam 'romanticne' ponude kao i pitanja tipa 'gde cuvas kes' i 'da li imas 1000e na zajam' :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
A da li neko ima sobu veličine 1,90 x 3,50 ?

Ja nemam ali sam vidjela a i bila u takvoj sobi :)

U jednoj zgradi cijela vertikala ima sobice od 6 - 7 kvadrata tako da sam je vidjela i u svojstvu spavaće i u svojstvu dječije sobe i izgleda skroz ok :ok:

U spavaćoj sobi je samo krevet od zida do zida i naravno nema prostora sa strane. Prozor je na suprotnom kraju sobe. Doduše iznad kreveta su samo neke police, a ormari su u hodniku pored sobe.

A što se tiče dječije sobe mm je odrastao u takvoj sobi (i psihički mu ništa ne fali :lol: ).
Zamolila sam ga da fotografiše pa ću proslijediti sliku da vidiš kako izgleda. U suštini ima sve, radni sto na koji se nadovezuje krevet, iznad kreveta je most sa policama i pored kreveta u vrhu ormar.
Kada stigne sličica biće jasnije :bye:
 
Hocu nesto da vas pitam.
Resila sam da se igram i da prekrecim dva zida u spavacoj u tamno ljubicastu.
Bila sam u farbari vidim da erl lak i jupol imaju moju boju.

E sad sta mi nije jasno.
Navodno imam oko 40 m2 da prekrecim.
U jupol opciji za to mi nude kantu od 7l ako sam dobro shvatila
A u er lak opciji kantu od 3 l za istu povrsinu.

U cemu je caka ?
I sta da uzmem ??'

Jel moguce sa 3 l boje okreciti 35-40 m2 ???? :think:
:( Nisam upoznat sa proizvodjacima, ali...moguce je. Pigmentacija igra ulogu. Mada, svaku toniranu preko vec tonirane....mislim da ces morati dva puta preci :bye:
 
Poslednja izmena:
hm, mislim da je krajnje vreme bilo da se donese neki zakon o planiranju i izgradnji koji ce nas zastiti od ovoga :cool:

URL=http://img98.imageshack.us/i/vracar015og4.jpg/]
vracar015og4.jpg
[/URL]

ne dopada mi se ideja da neko narusava projektovani izgled zgrade. evo cistog primera u zgradi do mene, koja je btw nova, useljena pre godinu dana : ograde na terasi su farbane u belu boju, komsija cim se uselio svoju prefarbao u neku ogavnu zelenu. ebote kad bi svako farbao i nadogradjivao i preuredjivao kako mu se digne na sta ce liciti nase zgrade? onda klime, msm ljudi su mnogo neodgovorni po tom pitanju pa leti kupaju prolaznike, umesto da spoje cevi sa olucima... ma ima tu zilion stvari koje treba srediti.
sto se manjih adaptacija tice, slazem se da treba voditi racuna da ne ometamo komsiluk dok adaptacija traje, sa druge strane ima i zaludnih ljudi koji vam krv piju iako ne pravite veliku buku i td... zakon je tu da zastiti one koji izvode radove.
jedina zamerka mi je na obilnu papirologiju jer znam kako funkcionisu nasi salteri...
sad, sta je tu je ;)
 
Dejzi, hvala ti na ovim fotografijama! I uopšte ohrabrila si me ! Biće to upravo jedna dečja i jedna spavaća sobica!
Ja sam mislila da mi niko neće odgovoriti jer sam nova na forumu! Ali Dejzi, srećna sam da nisam bila u pravu! Tu negde uvek je neko da pomogne! Hvala Afrodita!

....nema na čemu, dobro ti došla na forum....;)

....u svojim planovima za neku "buduću" adaptaciju stana, imam ideju da kuhinju
prebacim i da bude u sklopu dnevnog boravka..a da od nje napravim jednu tako
slatku sobicu...meni izgleda preslatko, ušuškano...što samo pokazuje da se i od
malog prostora, može uraditi dosta toga..ako imaš ideju ....:think:
 
Nema na cemu, drago mi je ako sam bar malo pomogla :)

I meni je ova soba simpaticna i stvarno se svak prostor moze iskoristiti uz malo ideja. Vec sam pomenula da je to davno pravljeno tako da bi to sada moglo mnogo bolje da izgleda. Naravno namjestaj se mora praviti po mjeri. Jedino sto primjecujem je da su ovdje vrata i prozor na istoj strani, nije bas isti zid ali dobro....ne znam kolika bi bila iskoriscenost prostora da je drugacije :neutral:
 
ima li neko iskustva sa tapaciranjem ulaznih vrata?
imam obicna,sa nekom preruznom H bravom.u prizemlju sam,svi treskaju vratima kad ulaze u zgradu,svaki sum cujem.

koliko bi to otprilike kostalo?ima li neko neku preporuku?

...H-a brava jeste ružna, ali je odlična...kad sam videla neka blind vrata od 100e
nisam verovala...samo lepo izgledaju ništa više....inače sam i ja razmišljala o
tom tapaciranju vrata...imam sličnu situaciju..ko god se penje i silazi moram
da ga čujem i kad neću.....:mrgreen:
 
;););););););)
Ljudi, trebaju mi vasa iskustva.
pozz,moj savjet iz iskustva samo firmu zovi i imas garanciju za ako nije nesto kako valja odma se rjesava...jer ja sam zvala jednog po jednog i niko nije zavrsio kako vallja posao
Kupili smo stan u kome bukvalno sve treba da se menja.
Osim parketa koji je nekim cudom dobar , sve ostalo mora novo.

Nemam puno vremena , mozda nekih 2 meseca a treba sve to obaviti, plus ide zima.
A nemam ni iskustva sa majstorima , niti sa tim sta ide kad i kako i koliko to košta . :dash:

Zanima me kakva su vasa iskustva , da li zvati jednog tzv gradjevinca da obavi kompletno sredjivanje, il se muciti sa majstorima , onako jedan po jedan ?

Pošto ja pojma nemam kakve su cene i koji je red velicina za npr adaptaciju kupatila, keramicara, hoblovanje, zidanje , rasvetu, gipsane radove...trebaju mi vase informacije.
I preporuke ako ih ima .

Sugestije su takodje dobrodošle :)
 
taman sam pomislio da neko vreme necu morati da vidim majstore kad...

odlucili smo da ipak ovog leta postavimo plocice na terasu.
gaziste terase je od celicnog orebrenog lima i treba izvesti blagi pad pri postavljanju plocica posto su 'majstori' koji su postavili terasu 'malo zaboravili' da sami odrade pad.
gaziste je debelo 5mm a zavareno je na celicnu konstrukciju koja drzi terasu.
da li se neko zezao ovim i kakva su iskustva?
da li je pametno stavljati samo gradjevinski lepak direktno na celik (zbog eventualnih vibracija - male su ali ih ima, a i nisam siguran kako se ponasa gradjevinski lepak na celicnoj podlozi) pa postavljati plocice ili prethodno treba postaviti neku krutu podlogu na celik pa tek onda leptiti plocice.
 
taman sam pomislio da neko vreme necu morati da vidim majstore kad...

odlucili smo da ipak ovog leta postavimo plocice na terasu.
gaziste terase je od celicnog orebrenog lima i treba izvesti blagi pad pri postavljanju plocica posto su 'majstori' koji su postavili terasu 'malo zaboravili' da sami odrade pad.
gaziste je debelo 5mm a zavareno je na celicnu konstrukciju koja drzi terasu.
da li se neko zezao ovim i kakva su iskustva?
da li je pametno stavljati samo gradjevinski lepak direktno na celik (zbog eventualnih vibracija - male su ali ih ima, a i nisam siguran kako se ponasa gradjevinski lepak na celicnoj podlozi) pa postavljati plocice ili prethodno treba postaviti neku krutu podlogu na celik pa tek onda leptiti plocice.
:) Vise podataka kolega, ne bi skodilo. U svakom slucaju, mesanje mineralnih materijala sa metalima je uvek izazov i riziko. Moja preporuka, obavezno epoxid harz kao grundirung premazati (Sika), zatim uzeti flex lepak sa posebnim svojstvima za promenljivost forme (PCI-Flex, na hrvatskom trzistu ga ima, ne znam kod nas) i flex fugu. Jedno je sigurno, iz iskustva, u Nemackoj se danas na otvorenim terasama nikada ne "lepe" plocice, ni jedan produkt nije vise izdrzao od 10 godina. Stavljaju se na suvo sa sitnim (soter) peskom, lako za popraviti. :bye:
 
:) Vise podataka kolega, ne bi skodilo. U svakom slucaju, mesanje mineralnih materijala sa metalima je uvek izazov i riziko. Moja preporuka, obavezno epoxid harz kao grundirung premazati (Sika), zatim uzeti flex lepak sa posebnim svojstvima za promenljivost forme (PCI-Flex, na hrvatskom trzistu ga ima, ne znam kod nas) i flex fugu. Jedno je sigurno, iz iskustva, u Nemackoj se danas na otvorenim terasama nikada ne "lepe" plocice, ni jedan produkt nije vise izdrzao od 10 godina. Stavljaju se na suvo sa sitnim (soter) peskom, lako za popraviti. :bye:

hvala na savetima :ok:
od tebe sam dobio savet za flexi lepak koji mi nijedan od 3 keramicara koje sam kontaktirao nije dao. neki keramicari su jednostavno rekli da to nikada nisu radili i da ne znaju kako da to izvedu na celiku a da ce u svakom slucaju cena za ruke biti bar 50% veca od standardne zbog kompleksnosti itd itd :roll:

izguglao sam malo i video sam da sika ima i svoju varijantu flexi lepka http://www.sika.rs/tl-sikabond_t8.pdf

pogledacu i raspitacu se po radnjama i za ovaj PCI-FLEX - posle kraceg pokusaja guglanja nisam bas naleteo na linkove prodavnica u bgd-u :)

e sada, ako bi mogao da mi pojasnis 'epoxid harz kao grundirung'. mozes li da mi na ovom spisku nadjes cime treba to odraditi? http://www.sika.rs/sr-home/sr_distribution/sr-distribucija.htm

jel ok da pre ovih radova premazem gaziste antirostom i posle toga osnovnom bojom? ovo sam mislio da odradim posto je trenutna boja oguljena na nekim mestima pa se zbog kise pojavila rdja u tragovima (mala ali u dovoljnoj meri da me natera da je skinem antirostom i i ponovo premazem osnovnom bojom). na terasu sam pre nedelju dana postavio celicnu konstrukciju za nadstresnicu i prekrio je tako da ce kisa samo uz bitniju pomoc vetra moci da je nakvasi.


sto se tice izdrzljivosti od 10 godina u nemackoj. ma daj. ovo ovde je srbija. dok se bar 50% plocica ne odlepi/ne polomi - smatra se da je stanje regularno :mrgreen: znaci, kod nas taj period mnogo duzi :hahaha:



PS: inicijativa za plocicama je pokrenuta zbog pojave pomenute rdje. cilje je bio da prekrijemo ruzni orebren lim i da sprecimo kontakt celika sa vodom.
 
Poslednja izmena:
hvala na savetima :ok:
od tebe sam dobio savet za flexi lepak koji mi nijedan od 3 keramicara koje sam kontaktirao nije dao. neki keramicari su jednostavno rekli da to nikada nisu radili i da ne znaju kako da to izvedu na celiku a da ce u svakom slucaju cena za ruke biti bar 50% veca od standardne zbog kompleksnosti itd itd :roll:

izguglao sam malo i video sam da sika ima i svoju varijantu flexi lepka http://www.sika.rs/tl-sikabond_t8.pdf

pogledacu i raspitacu se po radnjama i za ovaj PCI-FLEX - posle kraceg pokusaja guglanja nisam bas naleteo na linkove prodavnica u bgd-u :)

e sada, ako bi mogao da mi pojasnis 'epoxid harz kao grundirung'. mozes li da mi na ovom spisku nadjes cime treba to odraditi? http://www.sika.rs/sr-home/sr_distribution/sr-distribucija.htm

jel ok da pre ovih radova premazem gaziste antirostom i posle toga osnovnom bojom? ovo sam mislio da odradim posto je trenutna boja oguljena na nekim mestima pa se zbog kise pojavila rdja u tragovima (mala ali u dovoljnoj meri da me natera da je skinem antirostom i i ponovo premazem osnovnom bojom). na terasu sam pre nedelju dana postavio celicnu konstrukciju za nadstresnicu i prekrio je tako da ce kisa samo uz bitniju pomoc vetra moci da je nakvasi.


sto se tice izdrzljivosti od 10 godina u nemackoj. ma daj. ovo ovde je srbija. dok se bar 50% plocica ne odlepi/ne polomi - smatra se da je stanje regularno :mrgreen: znaci, kod nas taj period mnogo duzi :hahaha:



PS: inicijativa za plocicama je pokrenuta zbog pojave pomenute rdje. cilje je bio da prekrijemo ruzni orebren lim i da sprecimo kontakt celika sa vodom.
:) Ako si se vec odlucio za plocice, preporucujem ti da grundiras prvo sa Sika Primer 35 i onda lepis sa Sika Bond T8, vidim da Sika ima veliki program na nasem trzistu. Raspitaj se kod Sike koju fugu preporucuju, uvek je najbolje od istog proizvodjaca uzeti produkte jer su prilagodjeni jedno drugom. Ako imas vise pitanja, slobodno na PP-u. :bye:
 

Back
Top