Adaptacija stana od poda do plafona

nisu mogli da ti izmiksuju ili sta?

Po ton karti nisam videla. Kao da ne miksuju tu nijansu.

Ljubicasta boja jeste lepa i ja je volim, ali moze izazvati depresiju, sta ce ti to.
Udri moju crvenu, pa da vidis kako ce sve da prsti i kad se svadjate i kad se volite i sve tako! :zper:


Kistina meni je stan vec sav ljubicast....
Nema tu mnogo pomaka , samo malo tamnija nijansa ...
I rekla sam ti lepo za boje ...sve sam isprobala i sve mi dosade brzo.
Sad je ljubicasta na tapetu.
 
Ma, zezam se ja malo, ofarbaj i Laku ako hoces u ljubicasto, tvoja stvar.
A i to ti je sad moderno da se farbaju kucici, si videla Zoricu Brunclik!? :lol:
Nego, kad smo mi prvi put zajedno birali boje, moj muz, smarac, je izvukao udzbenik iz psihijatrije, pa sam zapamtila to za ljubicastu jer mi je jedna od omiljenijih boja, pa sam se smorila. :)
 
Moje postovanje svima!!! Kao sto je neka dama pre mene rekla, oci su mi ispale citajuci sve ove strane i resih da vam se obratim.... Uskoro trebam da pocnem adaptaciju stana i polako pocinjem sa pripremama, doduse tek u glavi. Sabiram, mnozim.... totalno sam se zaglavio. Renoviram kupatilo, kuhinju. gletujem, krecim.... sve moram da radim sem parketa koji cu da ishoblujem i prelakiram i prozora koje cu da osmirglam i ofarbam. Jako me zanima vasa iskustva, odakle poceti. A da, zaboravio sam da napomenem da rusim i jedan zid. Prema tome, odakle poceti, koga uzeti kao prvog majstora i td, i td...
 
Prvo idu najgrublji radovi, znaci sva rusenja , stemovanja, razbijanja ...Zamena pvc.
Onda dolazi elektricar ako se menjaju instalacije.
Zatim za njim zidar da odradi svoje poslove.
Tada treba zvati keramicara
Zatim moleri, gipsari, farbari.
Na samom kraju dodje postavljanje drvenarije unutra i sanitarija.
 
Moje postovanje svima!!! Kao sto je neka dama pre mene rekla, oci su mi ispale citajuci sve ove strane i resih da vam se obratim.... Uskoro trebam da pocnem adaptaciju stana i polako pocinjem sa pripremama, doduse tek u glavi. Sabiram, mnozim.... totalno sam se zaglavio. Renoviram kupatilo, kuhinju. gletujem, krecim.... sve moram da radim sem parketa koji cu da ishoblujem i prelakiram i prozora koje cu da osmirglam i ofarbam. Jako me zanima vasa iskustva, odakle poceti. A da, zaboravio sam da napomenem da rusim i jedan zid. Prema tome, odakle poceti, koga uzeti kao prvog majstora i td, i td...

vako :
1. radovi rusenja i demontaze
2. vodovod i elektroinstalacije
3. zidarski radovi
4. keramika i sanitarije
5. stolarski radovi (prozori)
6. podovi
7. molersko-farbarski radovi
8. stolarski radovi (kuhinja i td)

kao pravog majstora mozes uzeti onog sa pp :mrgreen:
 
Stvarno najbolji forum sa najdetaljnijim objasnjenjima :D Svaka vam cast na strpljenju i zivcima da pored svih zivciranja, pisete o svom iskustvu i pomognete drugima :super:

Naravno i meni su vasi saveti pomogli, u nekim situacijama i pripremili me na ono sto me ceka ... Osim za kuhinju gde sam vec izabrala sjajne brodo frontove :roll: Sada mi treba savet oko plocica podnih i zidnih koje ce se uz to slagati? Radna ploca ce biti crna, kuhinja bordo, a tehnika je crna i inox ... Posto radim nemam bas puno vremena da obilazim salone keramike, pa ako moze savet gde i da ih kupim u Bg, sto se tice ponude cena/kvalitet/veliki izbor ...

Necu jos postavljati slike posto stan jos nije gotov, radovi kasne samo godinu i 1 mesec :dash:, stan je u potkrovlju i jos nisu uradjeni ni krovni prozori, ni okreceni zidovi, nista osim zida na kupatilu sa otvorom za vrata. I pregradnog zida izmedju spavace i dnevne sobe koji je moj majstor uradio posto sam htela gipsani zid da bi u niše stavila TV, liniju, itd.

Bitno da sam ja pokupovala skoro sav namestaj u poslednjih par meseci :cool:
 
sta znaci licni pecat?
kad angazujes stolara koji te zaebava i dva meseca ti pravi kuhinju koju je opet nacrtao na parcetu salvete?
kad angazujes elektricara kome lepo objasnis kakvu rasvetu zelis a on ti sve to lepo skrpi kako je njemu najlakse?
kad kazes keramicaru da hoces crvenu fug masu a on ti stavi belu?
licni pecat su detalji, slike, ono sto unese na kraju toplinu u tvoj dom, a jurenje za plocicama, majstorima, materijalom i svim ostalim sitnicama i krupnicama treba ostaviti nekom profesionalnom. :cool:

...ja imam lepo iskustvo po tom pitanju, došli uzeli meru, odmah rekli koja cifra
je u pitanju i za 10 dana doneli montirali...čak počistili za sobom..samo što još
nisu poneli usisivač...šta reći svaka im čast....
...cena materijal + 40% ruke...to je kažu sasvim ok...retko ko uzima manje...
...ako želiš poslaću ti brojeve telefona na pp....
 
...ja imam lepo iskustvo po tom pitanju, došli uzeli meru, odmah rekli koja cifra
je u pitanju i za 10 dana doneli montirali...čak počistili za sobom..samo što još
nisu poneli usisivač...šta reći svaka im čast....
...cena materijal + 40% ruke...to je kažu sasvim ok...retko ko uzima manje...
...ako želiš poslaću ti brojeve telefona na pp....

nema potrebe, ja imam moje stolare :mrgreen:
poenta je u tome da ne prolaze svi sa drim timom. procesljaj temu pa vidi koliko su ljudi srecni i veseli sa adaptacijama :mrgreen:
 
...ja sam stari član...znam šta je sve pisalo ovde i kroz šta su ljudi prošli....:ok:
...upravo zato sam i preporučila...ove stolare, bar jedna muka manje..nije na
domet znati...:think:

pa nije ali to je samo jedna karika u lancu. lepo je kad ti neko preporuci jednog majstora, ali lepse je kad uzmes jednog coveka koji ce da "jase" sve majstore koji kroz stan prodju.
 
pa nije ali to je samo jedna karika u lancu. lepo je kad ti neko preporuci jednog majstora, ali lepse je kad uzmes jednog coveka koji ce da "jase" sve majstore koji kroz stan prodju.

...jeste ako imaš mogućnosti za to...ali ako nemaš..onda je to druga priča, a
većinom ljudi nemaju...nego gledaju da svugde prođu što jeftinije..u većini
slučajeva oni koji mogu da angažuju nekog da sve radi za njih..ni ne traže
savet na forumu....već je to po preporuci prjatelja, poznanika, rođaka....
 
...jeste ako imaš mogućnosti za to...ali ako nemaš..onda je to druga priča, a
većinom ljudi nemaju...nego gledaju da svugde prođu što jeftinije..u većini
slučajeva oni koji mogu da angažuju nekog da sve radi za njih..ni ne traže
savet na forumu....već je to po preporuci prjatelja, poznanika, rođaka....

slazem se, samo znam milion slucajeva gde nisu angazovali npr enterijeristu da radi pa se ona izreka "sto ne platis na mostu platices na cupriji" pokazala vise nego tacnom. ;)
 

Back
Top