Problem sa instalacijom Ram-a

snejks

Elita
Poruka
17.871
Ovako na jednom od svojih kompova imam Matičnu ploču ECS RS485M-M , i na njemu procesor sempron 2800+ i memoriju NCP 512ddr2 na 667 mhz . Matična ploča ima dva memorijska slota i tu nastaje problem , jer kada god probam da dodam memoriju , ili čak i da promenim slot u kome leži memorija , komp se zaglupi i ne prolazi POST i prijavljuje grešku memorije za koju sam siguran 100% da je ispravna , ponekada neće da prihvati ni njegovu staru memoriju već ga pustim jedno deset minuta na miru pa tek onda kada ga uključim onda komp proradi. Interesuje me dali bi Flash Bios-a rešio problem , pošto sam primetio na njihovom sajtu da je to jedan od problema koji su imali nekada s tim matičnim pločama , Piše kao "problem kompatibilnostii sa pojedinim memorijama" međutim ja imam problem maltene kada ubodem i njegovu staru memoriju u drugi slot pa neće pa ga zatim vratim u prvobitni slot pa ni tamo onda neće da radi , pa tek kada pustim ga da se odmori tada proradi posle par minuta .Dok recimo u isto vreme neće da prihvati ni drugi NCP od 1gb na 667 mhz ddr2.
 
Poslednja izmena:

Back
Top