Preusmeravanje poddomena na direktorij

Univerzalan odgovor ne postoji, osim RTFM Dakle, pitaj podrsku na hostingu na kome drzis sajt.

To sto si pokusao preko htaccess bi trebalo da glasi ovako:

Kod:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^poddomen.tvojsajt.com$
RewriteRule ^(.*)$ [url]http://www.tvojsajt.com/poddomen[/url] [L,R=301]
 
Mene zanima da li neko zna kako... npr. bio je , a mozda je i sada, deljen besplatni domen IZ.RS pa je trebalo samo konfigurisati host ili DNS server tako da ... bla bla bla

Da li neko zna kako se domen veze za IP adresu hosting servera, npr. ako imamo domen, kako da podesimo da DNS sever preusmeri posetioca npr.w w w.ljuba.iz.rs na server na kome je sajt, a IP mu je 101.222.32.37 ????
 
Mene zanima da li neko zna kako... npr. bio je , a mozda je i sada, deljen besplatni domen IZ.RS pa je trebalo samo konfigurisati host ili DNS server tako da ... bla bla bla

Da li neko zna kako se domen veze za IP adresu hosting servera, npr. ako imamo domen, kako da podesimo da DNS sever preusmeri posetioca npr.w w w.ljuba.iz.rs na server na kome je sajt, a IP mu je 101.222.32.37 ????

svaka DNS IP adresa reflektuje sajt i obratno

Da bi podesio name servere moras da imas

1. pristup toj adresi (njenom accountu) u name registru
2. pristup DNS podesavanjima u svom hostingu

u name registru podsevas najceshce dva DNS servera svoje hosting kompanije (te dve adrese saznajes od hosting companije)

U hosting nalogu ili server root izlazu (ukoliko sam instaliras cpanel) podesavas web adresu kao refleksiju za svoju IP adresu tamo
 

Back
Top