Candida albicans

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Signorina Neve

Početnik
Poruka
39
O mom problemcicu nisam nasla nista, a stvar je u sledecem,pre svakog ciklusa a i posle njega poveca mi se vel. populacije Candede a. Lekar mi je prepisao Daktanol vaginalete i Canesten krem spolja il Nistarin krem a par puta sam pila Diflukan... Za tusiranje koristim Mikoseb sampon. E sad, mene zanima dal ima neka druga metoda sem ovoga, mozda nesto "narodno"??? Zaista je iritirajuce ponavljati terapiju iako je jako delotvorna cim se koristi al se problem ponavlja... Tri lekara su mi rekla isto i potvrdili da je to ok. E ja ne mislim tako...
Jos da napomenem, pijem Yasmin pilule, to utice na sekret al da li ce preoblem prestati?
 
Poželjno je izbaciti iz ishrane: testa i peciva od belog brašna, sva gazirana pića, ne koristiti pivski kvasac, slatko mleko, B kompleks vitamina, jako kisela jela (sa esencijama i veštačkim konzervansima), izbaciti ili drastično smanjiti u ishrani čokoladu, torte, kolače, izbaciti alkohol, nikotin i kafu, radi bržeg oporavka.

Koristiti integralni hleb i peciva, samo prirodni sokovi (gusti ili bistri), što više beli luk, jogurt i kiselo mleko (probiotski), prirodni multivitamini i minerali koji u sebi imaju dovoljno selena i C vitamina, jabukovo sirće u ishrani, prirodni med, džem bez konzervansa, malteks,

evo nekih saveta iz "stetoskopa"....
 
O mom problemcicu nisam nasla nista, a stvar je u sledecem,pre svakog ciklusa a i posle njega poveca mi se vel. populacije Candede a. Lekar mi je prepisao Daktanol vaginalete i Canesten krem spolja il Nistarin krem a par puta sam pila Diflukan... Za tusiranje koristim Mikoseb sampon. E sad, mene zanima dal ima neka druga metoda sem ovoga, mozda nesto "narodno"??? Zaista je iritirajuce ponavljati terapiju iako je jako delotvorna cim se koristi al se problem ponavlja... Tri lekara su mi rekla isto i potvrdili da je to ok. E ja ne mislim tako...
Jos da napomenem, pijem Yasmin pilule, to utice na sekret al da li ce preoblem prestati?

Nije losa terapija..prirodno mozda caj od zalfije i soda bikar bona,naravno razblazena...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top