Heliko bakterija

  • Začetnik teme DanijelaS
  • Datum pokretanja
Koji su simptomi helico bakterije,
a ono sto me posebno zanima /procitala sam na vise foruma/ je
-moze li ona biti uzrok povremenim drhtavicama, temperturi, strahovima i depresijama ?
 
Molim nekoga da mi odgovori da li postoji mogucnost da imam heliko bakteriju , simptomi su sledeci :
pre dve nedelje sam imala situaciju da mi skoci pritisak ( ne puno ) ali dovoljno da osetim da mi nije dobro , preznojavala sam se i imala ubrzano lupanje srca i tako tri puta za redom , zatim sam pocela da se tresem , otisla sam u urgentni i oni su konstatovali da je tahikardija od nekog stresa i poslali me kuci .
nakon nedelju dana mi se problem ponovio i opet sam otisla u urgentni , radili su mi ekg i opet tahikardija i opet misljenje da je od stresa.
otisla sam kod privatnog lekara, opet na ekg ,ultrazvuk stitne zlezde , hormone stitne zlezde , krv , mokraca , troponin T i I su bili ok i tamo su mi konstatovali da je neka anksioznost .
ja i dalje imam problema sa tom drhtavicom i sa lupanjem srca uglavnom u vecernjim satima , ono sto sam primetila je da mi stomak cudno radi i ponekad ujutru imam dijareju , mucninu , kiselinu .
sve mi to postaje jako frustrirajuce a vise ne znam kome da se obratim . Ako neko ima neki savet , bila bih zahvalna .
 
Imam vec duze vreme problemasa stomakom mucnina,naduvenost i bol po sredini stomaka ,stolica je razna ali kada jedem kao da se stvara vakum us tomaku i pocinje sve da kulja i nastupa bol. Radio sam analiyu krvi na heliko bak. i pozitivan je pa mi je lekar opset prakse prepisao Zeprom 20mg 1x1 i Roximisan 150mg2x1na dan Molio bih vase misljenje o ovim leokvima i mom slucaju. Inace rez. testa je bio 2.4 i2.2 na anailzu mada pise da je dozvoljeno 1.8 ili cak 0.8 nisam siguran.Unapred hvala Milan.
 
Dobio sam terapiju za Helico bakteriju. Konkretno dobio sam da pijem Ospamox, Controloc i Zymbactar.

E sad interesuje me da li u toku terapije mogu da konzimiram alkohol?

Citao sam papire lekova i nigde ne pise da je zabranjeno pa me jako interesuje... Unapred hvala na odgovorima!
 
Прекуцај цео налаз, па ћемо га лако растумачити. Овако је ишчупано из контекста...мада, на прву лопту, не знам шта је то. Могуће неки сој бактерије.

Pa to je sve. Rađen je tekst za heliko, izdisajni, i piše: Delta: +1.011. Ispod toga stoji: negativno. Nema ničega više. Tumačim kao negativan nalaz, ali me interesuje šta znači ovo +1.011.
 
Poslednja izmena:
Pa to je sve. Rađen je tekst za heliko, izdisajni, i piše: Delta: +1.011. Ispod toga stoji: negativno. Nema ničega više. Tumačim kao negativan nalaz, ali me interesuje šta znači ovo +1.011.

Искрено не знам. Иначе, тај издисајни тест није поуздан. Једина поуздана метода је да се уради гастроскопија. Постоји могућност да извадиш крв па да ти ураде анти-тела на Хеликобактер. ;)
 
Interesuje me sledeca stvar.
Meni bliska osoba je pre izvesnog vremena radila test na ovu bakteriju i imala je 21 jedinicu (ne znam koje su jedinice u pitanju ali toliko je imala), s tim da je od 20-30 jedinica rizicna grupa. Doktor u privatnoj praksi joj je prepisao brdo lekova(neke silne antibiotike i lekove za zeludac), sto je verovatno kasnije jos vise uzrokovalo zeludac a potom i kandidu.
Konkretno me interesuje da li se kod 21 jedinice uopste prepisuju lekovi, jer je danas opet radila test i izmerili su joj 18 i doktorka u privatnoj praksi joj je rekla da nista ne treba da uzima i da cak nije trebala da uzima ni prvi put.
Jel prvi doktor pogresio???
Hvala.
21 nije nista. Dozvoljeno je do 20 U/ml.
Ja sam imao 68,2.
Povracao sam svaki dan po nekoliko puta, ali nikakve bolove nisam imao.
 
Da li moze da mi odgovori neko upucen molim za pomoc
Nekoliko god. imam problema sa losim varenjem-boli me stomak i imam nadimanja od svake hrane.
Uradila sam analizu krvi na antitela heliko bakterije i dobila nalaz igA At 72.4 (<20.00 ELISA)
igG At 81.3 (<20.00 CLIA)
i gastroenterolog me je poslao da uradim ureaza izdisajni test na heliko bakteriju i rezultat tog testa je 0.3%<4% sto je normalna vrednost.
Napominjem da nikad nisam lecena od heliko bakterije. Da li je moguce da neko ima antitela u krvi a da nije oboleo i da nikad nije lecen?
Da li je ureaza test uvek merodavan? Da li je mozda moguce da neko ima helikopilori u dvanaestopalacnom crevu a nema u zelucu i da zbog toga ureaza izdisajni test ne pokaze realnu vrednost i da li je mozda moguce da ako neko ima spusten zeludac (znam da meni polozaj zeluca nije dobar ) da zbog toga izdisajni test "omane".
Unapred zahvalna za odgovor z:)
 
pozdrav svima,nov sam clan i nov clan postojanja HB u zelucu..e sad,ja sam vadio krv juce i dobio nalaz IGG pozitivan 4,09 treba tek da odem do gastroenterologa pa cu da vidim sta i kako dalje ali me zanima iskustvo drugih ljudi da li je 4,09 puno pise da je dozvoljena mera 1 itd,i naravno sta je najbolje za lecenje ako to postoji?hvala svima unapred
 
Da li moze da mi odgovori neko upucen molim za pomoc
Nekoliko god. imam problema sa losim varenjem-boli me stomak i imam nadimanja od svake hrane.
Uradila sam analizu krvi na antitela heliko bakterije i dobila nalaz igA At 72.4 (<20.00 ELISA)
igG At 81.3 (<20.00 CLIA)
i gastroenterolog me je poslao da uradim ureaza izdisajni test na heliko bakteriju i rezultat tog testa je 0.3%<4% sto je normalna vrednost.
Napominjem da nikad nisam lecena od heliko bakterije. Da li je moguce da neko ima antitela u krvi a da nije oboleo i da nikad nije lecen?
Da li je ureaza test uvek merodavan? Da li je mozda moguce da neko ima helikopilori u dvanaestopalacnom crevu a nema u zelucu i da zbog toga ureaza izdisajni test ne pokaze realnu vrednost i da li je mozda moguce da ako neko ima spusten zeludac (znam da meni polozaj zeluca nije dobar ) da zbog toga izdisajni test "omane".
Unapred zahvalna za odgovor z:)
Уреаза тест је увек меродаван за разлику од анти-тела која нису. ;)
Не може Хеликобактер бити присутан у цреву јер то није зона која му одговара и самим тим ако имаш Хб.пилори, она је у желуцу и уреаза тест обавезно одреагује. ;)

pozdrav svima,nov sam clan i nov clan postojanja HB u zelucu..e sad,ja sam vadio krv juce i dobio nalaz IGG pozitivan 4,09 treba tek da odem do gastroenterologa pa cu da vidim sta i kako dalje ali me zanima iskustvo drugih ljudi da li je 4,09 puno pise da je dozvoljena mera 1 itd,i naravno sta je najbolje za lecenje ako to postoji?hvala svima unapred
Нема везе што је налаз позитиван. Реално, др би требао да те пошаље на уреаза-издисајни тест или на биопсију да би се прецизно знало да ли имаш активну инфекцију. ;) Боље уреаза издисајни. Лечење је једноставно, добијеш антибиотике и то је то.
 
Ima li iko da se izlecio od jedne terapije ili 2-3 terapije?Ili ima li da se iko izlecio[smanjio na normalu] od ove bakterije ili se ceo zivot borimo da je smanjimo na normalu tj da je tako drzimo?
 
Лечи се помоћу три лека и наравно да је много оних који се излече од једне туре. ;)

Тачно тако...
Уколико се уз терапију придржавају и савета за врсту хране која се не препоручује код гастритиса уопште ( има напред пост о исхрани, написао један колега детаљно)..
онда је још чешће лечење од једне туре лекова :)
 
Poslednja izmena:
Duze vreme sam imala bolove u zelucu, doktor mi je rekao da uradim test na HB. Na rezultatima je pisalo da imam preko 200. Znam da ne bih trebala da imam preko 20, ali me zanima koliko je to zaista opasno i da li HB moze da izazove bolove jos negde osim u zelucu? Po rukama i licu, tacnije, na kapcima koza mi se peruta, svrbi i jako ruzno izgleda da li je moguce da je to od HB? Hvala :)
 
Moze li neko, molim vas da mi odgovori? Radila sam test na heliko bakteriju preko krvi i dobila rezultate IgG 21,8 (< 35 ELISA) i IgA 54 (< 20 ELISA). Da li IgA pokazuje da sam zarazena bakterijom iako je IgG negativan??
 

Back
Top