AND1 sportska oprema ili stil života

te trenerke i siroki duksevi i taj stil oblacenja se prvo vezivao za hip hop kulturu, pa tek onda za kosarku.. jer su vecina nba igraca jelte crnci i vecina je iz urbanih krajeva gde je hip hop najzastupljeniji..

i nije bas vezana tema za kosarku rekao bih.. i sto neko kopira crnce ako voli taj stil oblacenja? i nije mi jasno ovo simboli rasizma..
 
ali taj stil oblacenja su bas plasirali crnci...
a na svakoj kosarkaskoj utakmici kojoj prisustvujem a igraju crnci uvjek postoje neki majmunski povici na njihov racun, a ovamo ista ta djeca se pale na te crnce, skidaju njihove poteze, kupuju njihove dresove, ustaju u sitne sate da bi gledali njihove utakmice...
interesuje me tvoje misljenje sto se bas hip hop kultura prenijela na kosarku?
 
Svake and1 patike koje sam imao su se pocepale posle mesec dana trcanja po sali ...Popisam se na marku,samo adidas
tu si potpuno u pravu, ne mogu se porediti kvaliteti nike i adidas sa AND1, ali cijene su slicne! zbog toga sam i otvorio ovu temu, jer se and1 oprema masovno kupuje a ljudi su potpuno svjesni da ne dobijaju neki kvalitet za te pare... po meni tinejdzeri se samo poistovjecuju sa crncima koji su im zbog njihovih superiornih fizickih predispozicija idoli!
 
a izvini.. gde zivis ti to? ja ne znam za slucajeve da na nekoj tekmi u nba bude majmunskih povika iz publike (verovatno da ne bi bilo opste tuce u ron artest - jermaine o'neal stilu :D)

sto ljudi prate te utakmice? niko ne gleda utakmicu zato sto igra crnac nego zato sto crnac dobro igra.. a povezanost hip hopa i kosarke? uh, za to ne znam sta da ti kazem, upucen sam u oba, ali neki ocigledan razlog ne bih mogao da ti navedem, osim onog koji sam ti rekao gore..
a i hip hop je trenutno kao bajagi no 1 pravac u muzici, sve pop pesme se uglavnom zasnivaju na r'n'b i hip hop zvuku, ljudi se loze, tako da je to i hir, trenutno raspolozenje, ljudi vide nekog i izgleda kul, i onda imitiraju..
opet kazem, tu pojavu vise vezujem za trenutnu (nezasluzenu) popularnost hip hopa nego za popularnost kosarke..
 
u podgorici, kad dodje neka ekipa bilo fudbal ili kosarka uvjek bude takvih ispada, a u americi ne daj boze da se to desi, 30% ljudi su tamo camuge :think:
posto si upucen u hip-hop, a ja mnogo ne volim taj pravac, imas neki dobar sajt dje bih mogao da citam o njihovom oblacenju i kulturi uopste, jer me interesuje ta veza sa kosarkom.
 
oo pa da ne znas ti naseg moderatora onda :D

a za sajtove.. uh, ne znam, mozes da probas prvo sa uvek korisnom wikipedijom..
http://en.wikipedia.org/wiki/Hip_hop

ne znam stvarno, googlaj malo, ja sve sto znam o hip hopu je iz (poprilicno puno) neposrednog slusanja.. ako te zanima mogu da ti navedem par albuma koji ce bolje da ti objasne sve to nego ne znam koliko tekstova koje samo procitas..

za odecu, sta znam, rock-a-wear i wu-wear vaze za popularne marke valjda, tj za rock a wear znam, pa pogledaj nesto vezano za to
 
@LeGendio O kojoj ti Podgorici pricas???
Kod nas se i dan danas pamti sa postovanjem Stenli koji je igrao za Buducnost...a Kuk nam igra za reprezentaciju...
A sto se tice fudbalskih terena vise se rugaju navijaci celavima nego crncima...tako da ti prica ne pije vodu...:D
ti mora da nisi posjecivao moracu od doba stenlija, bio sam zadnja 2 puta protiv splita i bosne i oba puta su bili majmunski povici crncima u njihovim ekipama...
imam osjecaj da sto se vise posvecuje paznja tome, sve se vise to forsira od strane navijaca, jer ljudima u crnoj gori prije nekolike godine nije padalo na pamet rasizam i slicne stvari dok nije fifa pritisla sa njihovim akcijama...
 
ti mora da nisi posjecivao moracu od doba stenlija, bio sam zadnja 2 puta protiv splita i bosne i oba puta su bili majmunski povici crncima u njihovim ekipama...
imam osjecaj da sto se vise posvecuje paznja tome, sve se vise to forsira od strane navijaca, jer ljudima u crnoj gori prije nekolike godine nije padalo na pamet rasizam i slicne stvari dok nije fifa pritisla sa njihovim akcijama...

Bio sam protiv Splita...ja to stvarno nijesam cuo...ali smo se drugovi i ja precvikali od smijanja kada smo vidjeli crnca u dresu sa natpisom Klobučar...hahahaha
 
Valjda i jedan :)...Ono,ameri kazu and1 kada bude kos uz faul...Samo ne znam sto su ceo brend nazvali tako..Je li,Grizz,da te pitam nesto..Zasto Nenad Mijatovic sedi na klupi?Zar njega nije trazilo pola evrope pre jedno dve godine,pa su ga nazivali i najboljim plejem u evropu mjogo godiste...

On je bio sjajan igrac...kad smo kod toga, on je i dan danas...ali je slomio nogu i imao je dugu pauzu pa se polako vraca u ritam...
Nekada davno bili smo zajedno na kosarkaskom kampu...tada je bio najbolji u reprezentaciji SRJ za to godiste...on je 87. godiste i mislim da za njega ima jos mnogo vremena...
Mislim da je i razlog sto Gordic igra sjajno...Otasevic igra bolje odbranu a Bojovic je izuzetno pojacanje...i poslije povrede mu je to ipak velika konkurencija...a vjerovatno ga i klub cuva za sad, da im ga ne otmu dok je mlad:D
 
On je bio sjajan igrac...kad smo kod toga, on je i dan danas...ali je slomio nogu i imao je dugu pauzu pa se polako vraca u ritam...
Nekada davno bili smo zajedno na kosarkaskom kampu...tada je bio najbolji u reprezentaciji SRJ za to godiste...on je 87. godiste i mislim da za njega ima jos mnogo vremena...
Mislim da je i razlog sto Gordic igra sjajno...Otasevic igra bolje odbranu a Bojovic je izuzetno pojacanje...i poslije povrede mu je to ipak velika konkurencija...a vjerovatno ga i klub cuva za sad, da im ga ne otmu dok je mlad:D

Mijatovic je ok igrac. Imam utisak da je mogao biti vrhunski,ali da je u jednom trenutku stao sa napredovanjem.
I ume da podivlja u igri,da ne proziva dogovorene akcije ili da ih ne ispostuje do kraja.
 
AND1 je kosarkaska oprema ali isto tako moze biti i nacin zivota na neki nacin ;)
Mislim evo ja recimo skoro svaki dan igram basket + volim i rap muziku, , pa sad ne bi islo da nosim uske body majice, one patike kao baletanke i ta sranja,ipak nije to za mene.
Tako i da kad biram odecu i obucu odlucicu se za nesto sto je u skladu sa mojom licnoscu i interesovanjima.
Recimo extra su mi AND1 majice, duxevi, trenerke, kacketi i to, ali patike su im zivo sranje.

do jaja je And1 ali ipak brend kao brend mislim da je "Air Jordan" ipak neprevazidjen.
 

Back
Top