Снови или визије

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Знамо из литературе да се често кроз историју понављала ситуација да се неким људима у сну јави Богородица, неки светац, анђео, Исус...и да су та јављања често тумачена као божије поруке, да је сневач понекад проглашаван светим човеком, а понекад чак спаљиван на ломачи... У сваком случају, снови у којима нам се јављају или обраћају божанска бића - увек су сматрани значајним.

Интересује ме да ли сте некада имали сличне снове, како су они изгледали и како сте их доживели и тумачили?



П.С. Уколико модератори сматрају да тема није за овај пдф нека је пребаце другде.
 
Ja nisam nikad,znam da Indijanci koriste kiselinu iz kaktusa,pejotl da izazovu vizije,ali da strejt covek moze da ima viziju,to mi je malo sumnjivo.

Imao sam viziju...Video sam gvozdenog konja i belog coveka kako donosi sa sobom sve posasti ovoga sveta - Dzeronimo,poglavica Apacha
 
Kada i kako se gledalo na vizije i snove zavisi od dominirajućih tokova u datim periodima. Suština je da su se snovi uvek odnosili samo na snevača podučavajući ga o njegovim svakodnevnim problemima i rešenjima ali i usmeravajući ga ka duhovnom uzdignuću i ekspanziji ljubavi i svesti - što i jeste konačni životni cilj. Tako je bilo uvek pa je tako i danas. Ako pojedinac ne može verovati svojim snovima onda je sigurno da nema nikog drugg na celom ovom svetu kome može ili treba verovati. Zašto? Zato što iza snova stoji sveprisutni, sveznajući i svemogući Sveti Duh. Ako Vam nije dosadno pogledajte temu "Čemu služi moja religija." Biće reči o ulozi snova i još po nečem.
Sanovnici i slične stvari ne mogu pružiti nikakvu pomoć u razumevanju snova. Ako želite pogledajte knjigu DREAMS, Your Window to Heaven od Debbi Johnson
 
Poslednja izmena:
Испада да је од Бога само ако је лоше?
Ако је неки добар сан - ђаволска работа је?
aKO JE ČOVEK GORD I SUJETAN, POMIŠLJA DA JE NORMALNO SANJATI bOGA, AKO JE SMIREN I KAJANJU SKLON I IMA STRAH bOŽIJI, NORMALNO MU JE DA GA ROGATI PLAŠE...A DA BOG DOPUŠTA RADI JAČANJA DUHA...KAO KAD RODITELJ BOLESNOM DETETU DAJE GORAK LEK A NE SLADOLED...
 
Да мислим да је ''нормално'' сањати божанско биће - не бих постављала тему.

Значи тако је: уколико је сан леп - онда је то ђавоље дело, а уколико је ружан онда је од Бога?
 
Što je babi milo, to joj se i snilo.

Imam jednu dragu poznanicu, baba Tijanu, koja često sanja da leti avionom dvokrilcem.

picture.php


Ono što je interesantno, ima i letačku dozvolu.

picture.php


Što bi se reklo, vrludavi su putevi gospodnji. :mrgreen:
 
Да мислим да је ''нормално'' сањати божанско биће - не бих постављала тему.

Значи тако је: уколико је сан леп - онда је то ђавоље дело, а уколико је ружан онда је од Бога?

Ako je san lep. može biti i naša projekcija. Isto tako ako je i ružan....Pričam o tome kad sanjaš Boga, presvetu Bogorodicu itd...i rekao sam da san ako je lep a zove na pokajanje i preobraženje života od neba je...:)
 
Još uvijek nemam taštu....:D

Samo se ti teši. :D
"Maruška je već prosula ulje".
Tvoj tašta rođena je pre tebe sa jednom jedinom svrhom - da ti u određenom trenutku zagorča život. I ako ikada uspeš da izbegneš njene spletke, osušiće se istog trenutka kao korov, jer je omanula u svojoj misiji i njeno postojanje više neće biti opravdano.
Vrludavi su putevi gospodnji. :neutral:
 
Samo se ti teši. :D
"Maruška je već prosula ulje".
Tvoj tašta rođena je pre tebe sa jednom jedinom svrhom - da ti u određenom trenutku zagorča život. I ako ikada uspeš da izbegneš njene spletke, osušiće se istog trenutka kao korov, jer je omanula u svojoj misiji i njeno postojanje više neće biti opravdano.
Vrludavi su putevi gospodnji. :neutral:

:rotf::rotf::rotf::rotf:
Ubi se od smijeha....:rotf::rotf::rotf:
Možda sa punicom budem imao sreće....:rotf::rotf::rotf:
 
Знамо из литературе да се често кроз историју понављала ситуација да се неким људима у сну јави Богородица, неки светац, анђео, Исус...и да су та јављања често тумачена као божије поруке, да је сневач понекад проглашаван светим човеком, а понекад чак спаљиван на ломачи... У сваком случају, снови у којима нам се јављају или обраћају божанска бића - увек су сматрани значајним.

Интересује ме да ли сте некада имали сличне снове, како су они изгледали и како сте их доживели и тумачили?



П.С. Уколико модератори сматрају да тема није за овај пдф нека је пребаце другде.

Снови су једно а визије нешто сасвим друго, нарочито ПРОРОЧКЕ ВИЗИЈЕ које нису виђене у сну. Постоји тога веома много и о људима који су ПРОЗОРЉИВИ или ВИДОВИТИ постоје и у Америци и у Русији институти који се баве и проучавају такве способности неких људи које су веома интересантне и подоста необјашњиве у научном смислу речи.
 
Naprotiv, veoma su objašnjive. Naročito proročke vizije.

Ахаха.....:rotf:... дедер, иди им објасни па да људи затворе те силне институте и да се не муче више..........а могао би и нама овде да проспеш коју реч...:super: само не знам да ли уопште има смисла писати на овом пдф - јер чим се стварно залауфа расправа, нађе се неко паметан да је прекине и уништи тако да се џабе трудимо да износимо своја мишљења и аргументе...
 

Back
Top