Jericho

Lizard

Aktivan član
Poruka
1.737


Zamislite da živite u malom gradu i da jednog dana ugledate nuklearnu pečurku u daljini...
Zamislite da razmišljate o tome da li je vaš gradić možda jedini preživeo katastrofu… Posle nuklearne katastrofe koju su izazvale terorističke akcije i u kojima su uništena 23 grada u Americi, stanovnici gradića u Kanzasu suočavaju se sa novom realnošću i pitanjem – da li su oni jedini preživeli ljudi?



Život stanovnika gradića Džeriko promeniće se u potpunosti kada se na horizontu pojave nuklearne pečurke. Na ulicama nastaje potpuna panika, gradić biva u potpunosti izolovan od spoljašnjeg sveta, ukoliko on uopšte još postoji… I dok se svi pitaju ima li negde još preživelih, suočavaju se i sa činjenicom da ne postoji nikakav vid komunikacije sa spoljnim svetom, kao i da nemaju struje. Neki stanovnici se u potpunosti predaju očaju pred ovom novonastalom situacijom, u nekima se budi ono najgore u ljudima, ali neki će se pojaviti, čak i neočekivano kao heroji Džerikoa i pokazati neverovatnu ličnu snagu, ponekad svojstvenu ljudima suočenim sa neslućenim nevoljama.

Radnja serije počinje povratkom Džejka Grina u svoj rodni grad, u kome je njegov otac Džonston gradonačelnik. Život u Džeriku uobičajeno je spor i obiluje lokalnim tračevima i petljanjem u tuđe živote, uobičajenom za mala mesta. Međutim, posle niza nuklearnih eksplozija, sve se menja… Svakodnevni život pretvara se u borbu za puko preživljavanje i obiluje užasnim opasnostima, kako tehnološkim, tako i ljudskim, koje se moraju na neki način prevazići u cilju da se obezbede osnovni uslovi za život kao što su hrana, energija, ali i organizovana zaštita od potencijalnih pljačkaša, ponekad i među sobom. Džejk, čija će nam se lična priča, baš kao i one drugih likova, polako razviti, pokazuje se kao vrlo vešt i dosetljiv heroj, dok će autoritet njegovog oca, ne samo kao gradonačelnika, već i kao jedinog lekara, uskoro biti podriven…

od večeras radnim danima na b92 u ponoć
 
Serija je ukinuta.:(
---
The show ran on CBS from September 20, 2006 through March 25, 2008. It was initially canceled after its first full season due to poor ratings. While a fan campaign was able to convince the network to bring the show back for a seven-episode second season, it was canceled for a second time after that run.
 
Ja sam odgledao obe sezone. Serija je sasvim OK, prilično zanimljiva i ima kraj, nije prekinuta na pola priče iako ima mogućnost nastavka. Preporučujem vam da je pogledate. Šteta što nema više epizoda...
 
Odlicna serija, steta sto su je prekinuli... gledam na B92. Drago mi je sto cujem da ima pravi kraj, plasila sam se da ce se tek onako prekinuti, kao recimo Carnivale. :(
Odgledala sam seriju na B92, i kao što messenger reče, ima kraj, nije tek tako prekinuta... mada taj kraj bi ujedno mogao da bude početak još veće priče, tako da bi serija mogla da dobije nastavak (nadam se da hoće)... pominje se mogućnost prelaska na neki kablovski kanal, ili snimanja filma...
 

Back
Top