Drastican pad poseta sajtu - pomoc :(

radiopoljubac

Početnik
Poruka
12
Znam da ovo mnogi procitaju i da ce verovatno naci se neko ko ce da mi pomogne.
Evo prica ide otprilike ovako:
Administriram sajt jednog internet radija (adresu sajta ne mogu ostaviti, da ne bi ispalo reklamiranje).
Sajt je napravljen u martu mesecu, i 22. septembra je poseta isla uzlaznom linijom. Isla je vec duze vreme na oko 1500 unikatnih poseta dnevno. E upravo od tog 22. septembra, iako nista nije na sajtu menjano, vezano za optimizaciju (u principu nista nije sklanjano, samo je dodavano) poseta sajtu 22. septembra pada na 200 i nesto, i zatim belezi blagi rast, ali sve do sada, evo mesec i nesto dana posle toga, nije nikako presla 400 unikata. Jednostavno mi nije jasno zasto. (Neko ko vidi moj pseudonim ovde, lako ce na pretrazivacima naci o kom je sajtu rec).
Zna li neko o cemu je rec?
Sta se u stvari dogodilo, tj sta je najverovatniji uzrok svemu ovome. :confused::confused::confused:
Najlepse hvala unapred
 
pa da si ovde* na krstarici ostavio url, tvoj problem bi postao manji!!!
Sto nisi ostavio dresu?
ono sto bi ja mogao reci je to da su se posetioci "zasitili", tj. imao si stalni broj istih posetioca koji vise ne posecuju tako redovno tvoj sajt!
Nemas novih poseta, tako da kreni sa novim advertisingom!
Bacaj reklame i linkove okolo... trazi nove ljude, za stare ne mari !
 
Ja mislim da je stvar u tome šta si "dodavao". Na primer ako imas stvari na sajtu koje pretrazivac oceni da nisu relevantne tvom sajtu ( ključnim rečima i meta opisu ) tad nema smisla da ti salje clanove koji traze naprimer "Radio Patak" a dobiju patku :lol: malo se salim ali kontas sta ti govorim. Sadrzaj sajta treba da je relevantan sajtu i to je to. Druga vazna stvar je ako na stranama imas linkove ka losim sajtovima. Sta je loš sajt, pa mislim na spam, nelegalan download pa čak i sex i tome slično.

Dakle proveri linkove (sajtove ) kojima dajes link da ne ispadne da je neki od njih banovan.

I kao sto ti rekose radi na razmeni linkova sa sajtovima koji su iste tematike.
 

Back
Top