"Institucije sistema"

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Danas se mozda malo zaboravlja ali glavna ideoloshka zvaka po kojoj smo posle 5.Oktobra trebali da krenemo putem sveopshteg napretka je jelte,da su pod zlim despotom Miloshevicem"institucije sistema" kriminalizovane i dok su josh od Broza bile instrumentalizovane(kako su nam lepo objasnili nju ejdz crveni,chitaj: demokrate to znachi da je pod Brozom isto bilo no no ali ne toliko strashno a Sloba je vec bio mrak)
I u to prvo vreme posle 5.Oktobra se prichalo shiroooko i naokolo kako je potrebno i neophodno omoguciti da "institucije sistema" profunkcionishu kako bi smo postali prava demokratija...bla bla...kasnije se od prichice odustalo i gura se samo i jedino"Evropski put nema alternativu"...whatever...
Meni je recimo posebno smeshno kako na neefikasnost suda kuka jedan Vladan Batic koji je svojevremeno kao ministar pravosudja sprovodio shiroooke "reforme"...shta to znachi?Da je za vreme njegovog mandata stvar sredjena ali ovi posle nas opet vratili u neefikasnost i nefunkcionisanje 90-tih?:hahaha:
Pa mene sad interesuje,poshto su se evo svi od bivsheg DOS-a u zadnjih 8 godina vishestruko izredjali,kad ce to "institucije sistema" da profunkcionishu?
Ili sad mozda vetj jesu ali samo mi zadojeni patriJote to ne vidimo?
Kad ce svako na javnoj funkciji(bar kad s iste ode ko na zapadu) da krivichno odgovara za svoja (zlo)dela za vreme mandata?
Ovde se iznova i iznova reprodukuju afere ko vid politichke borbe da pune novine onda se dodje do suda i...cvrc..nikakav epilog.Janushevic i Kolesar,Koshtunicini savetnici,ovaj najnoviji G17 lopov za Univerzijadu...samo najsveziji primeri....a ima ih toliko da ne bi stalo u 10 000 karaktera nabrajanje.Sve se chuje da se kao sprovodi krivichni postupak i tu se sva pricha u medijima zavrshava...ko je osudjen?Kome je bespravno stechena imovina zaplenjena?Ili ce za par godina opet da bude nov zakon o "bespravno stechenom profitu"?
 

Back
Top