NORVESKI RADIJATORI

Norveški radijatori
Ruske podmornice
Japanske peći

grejanje strujom je ekonomski isplativo samo u nekoliko slučajeva
1. toplotne pumpe... kod nas najviše u primeni tzv inventorske klime kod kojih je odnos uložene i "dobijene" toplotne energije cca 1:3 odnosno klasična klima troši npr 1,3 kWh a "daje" npr 3 kWh.
2. TA peći... njihova prenost ogleda se u akumuliranju toplote u toku noći kad je el energija jeftinija ČETIRI puta
3. izuzetna izolacija objekta... tzv sendvič zidovi sa minimalno 100mm termičke izolacije, prozori sa refleksnim staklom i argonskim punjenjenjem, izolacija poda, tavanice, pasivno grejanje itd. što je dugoročno najisplativije ali u našim krajevima još izuzetnije retka pojava
 
Kakva su iskustva sa grejanjem na norveskim radijatorima. Planiram da umesto plina za grejanje koristim struju. U pitanju je kuca od 110 kv.

Koje marke su? Imam iskustva sa jednom vrstom, ali sam zaboravio koji su u pitanju. Tanki, odlično se uklapaju u sobu. Greju odlično, potrošnja je svedena na minimum jer to ulje koje imaju u sebi je karakteristično po tome da jako brzo akumuliraju toplotu, a dugo emituju. Onaj snage 1.5kw je dugačak bezmalo dva metra i sasvim lepo raspoređuje toplotu.
 
vd:
Norveški radijatori
Ruske podmornice
Japanske peći

grejanje strujom je ekonomski isplativo samo u nekoliko slučajeva
1. toplotne pumpe... kod nas najviše u primeni tzv inventorske klime kod kojih je odnos uložene i "dobijene" toplotne energije cca 1:3 odnosno klasična klima troši npr 1,3 kWh a "daje" npr 3 kWh.
2. TA peći... njihova prenost ogleda se u akumuliranju toplote u toku noći kad je el energija jeftinija ČETIRI puta
3. izuzetna izolacija objekta... tzv sendvič zidovi sa minimalno 100mm termičke izolacije, prozori sa refleksnim staklom i argonskim punjenjenjem, izolacija poda, tavanice, pasivno grejanje itd. što je dugoročno najisplativije ali u našim krajevima još izuzetnije retka pojava

Možeš li da mi pojasniš te sendvič zidove. Do sada sam bila ubeđena da je 50mm dovoljno.
Izgleda mi da si puno informisan o izolaciji. Kako bi ti izolovao potkrovlje. Ispod crepa je terpapir, pa daske. Šta dalje? Stiropor ili nešto drugo? Koja parna brana? Lamperija ili knauf?
 

Back
Top