ministar trgovine MIlosavljevic: Za visoke cene nije kriva Delta nego proizvodjaci

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109
Za visoke cene krivi proizvođači
29. oktobar 2008. | 11:49 -> 16:34 | Izvor: B92
Beograd -- Za visoke cene u prodavnicama nisu krivi veliki trgovinski lanci i visoke marže već proizvođači i njihova politika cena, tvrdi ministar trgovine.

Slobodan Milosavljević kaže da u Srbiji postoji fama o visokim maržama, a da istraživanja njegovog ministarstva pokazuju da za razlike u cenama istih proizvoda u regionu nisu krivi veliki trgovinski lanci.

Iako tvrdi da se visina trgovačkih marži u Srbiji ne razlikuje mnogo od ostalih zemalja u regionu, ministar Milosavljević pozvao je ne samo najveće trgovinske lance, već sve trgovce da dodatno smanje svoj udeo u ceni.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=29&nav_category=9&nav_id=325955

---------------------------

dobar je mali vredi Miskovicu svaku paru :mrgreen:

sta reci? Ovo vec vredja inteligenciju? Misli li ovaj covek da smo mi toliko glupi?
 
Koji proizvodjaci?

Kako to da su mnogi srpski proizvodi jeftiniji u Maksiju u Crnoj Gori nego u Kragujevcu ili Novom Sadu?

Uzasna stvar jeste sto mi, kao i ostali eks-komunisticki jadnici, imamo tajkune koji nikad nista nisu stvorili i izgradili. Imali su i Ameri Rokfelera, Melona ili Morgana, ali ti ljudi svoje bogatstvo nisu zasnovali na pljacki - poput raznih Miskovica, Karica i Hodorkovskih - vec su nesto stvarali i time i obogacivali naciju u kojoj su se rodili.

Ovu lopovsku kamarilu kod nas bi trebalo pobiti, ali ybg, mi smo rodjeni da nas jashu.
 
Ma mene je vise zaprepastilo kada je pre neki dan prisustvovao a i malo ucestvovao u unistavanju piratskih CD-a i kad ga je novinarka pitala pa da li on mozda ima kuci nesto od piraterije a on kaze:"Ne koristim ja to ali mozda moj klinac slucajno ima nesto posto se on menja sa DRUGARIMA"

Nisam mogao da verujem da sin tog go-vneta ima drugare.

Inace evo i slika tog lopova cisto da memorisemo

2mxprls.jpg
 
Za visoke cene krivi proizvođači
29. oktobar 2008. | 11:49 -> 16:34 | Izvor: B92
Beograd -- Za visoke cene u prodavnicama nisu krivi veliki trgovinski lanci i visoke marže već proizvođači i njihova politika cena, tvrdi ministar trgovine.

Slobodan Milosavljević kaže da u Srbiji postoji fama o visokim maržama, a da istraživanja njegovog ministarstva pokazuju da za razlike u cenama istih proizvoda u regionu nisu krivi veliki trgovinski lanci.

Iako tvrdi da se visina trgovačkih marži u Srbiji ne razlikuje mnogo od ostalih zemalja u regionu, ministar Milosavljević pozvao je ne samo najveće trgovinske lance, već sve trgovce da dodatno smanje svoj udeo u ceni.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=10&dd=29&nav_category=9&nav_id=325955

---------------------------

dobar je mali vredi Miskovicu svaku paru :mrgreen:

sta reci? Ovo vec vredja inteligenciju? Misli li ovaj covek da smo mi toliko glupi?
Тихи, не мисли он да смо ми глупи.
ОН ЈЕ ГЛУП !!!:eek: :sad2: А министар је.:thumbdown::roll:
 
Dakle, ova mala pederchina Milosavljevic je nadmasio cak i onog celavog, kostunicinog.......kako se zvase???:???:.........

sve pizdurina do pizdurine........jedino skidam kapu ovom miskovicu, kako ih sve do jednog tera da igraju kao majmuni na verglo:evil:
Еботе, за ово бих ти чак дала и бомбону....ал' немогу, све сам истрошила за данас.:lol::mrgreen:
 
Na koje se to nase proizvodjace misli????, jel na one koji prave Nike patike u Srbiji koje su najmanje 2 puta skuplje u Srbiji nego bilo gde u svetu ili one nase proizvodjace koji prave automobile koji su isto tako u Srbiji skuplji nego bilo gde, pa cak i oni polovni automobili se papreno prodaju za koje se na zapadu smatras srecnim covekom kad ti ga neko dobrovoljno skloni sa parkinga a da ne platis njegovo shlepanje na otpad. Pa zna se ko prodaje odecu, obucu, tehniku i automobile u Srbiji a nista se to ne proizvodi u Srbiji.

----

nice comment
 
Zivim u Londonu 10 godina i gledam kako cene rastu u Beogradu. Prosle zime sam doveo druga Britanca i kupovali smo po radnjama kao sav normalan svet. Covek se prenerazio kad smo jednom dosli iz bakalnice i ukapirali da smo potrosili 40 funti. Na sta? U Londonu je hrana jeftinija, to nema veze sa proizvodjacima, nego ovde postoji konkurencija a bogme i ZAKONI. Koji se POSTUJU, a potrosaci imaju mocne organizacije koje ih STITE. Nazovimo stvari pravim imenom, to sto se desava u Srbiji je PLJACKA naroda. I nastavlja se. Kako mi rece jedan drug 1995, "Ovo je prvobitna akumulacija kapitala" (citat Marx-a), a ti 'akumulatori' i dalje 'akumuliraju'. Zasto Ryanair-u nije dozvoljeno da slece u Nis? Zasto svetski lanci supermarketa nisu jos u Stradiji? Oni bi za cas Mishka i sl. razbucali k'o Panta pitu! Sukob interesa na svakom koraku.
(Alfa Plus, 29. oktobar 2008 19:24)


---------------

hrana u londonu je jeftinija nego u srbiji. ej u londonu....

a razni ididadeamini, filateliste, dellboyevi, systemdownovi i shooteri i dalje glasaju iste lopovcine koji su srbiju doveli dotle da im cene budu vece nego u engleskoj a plate manje nego u albaniji....

pa kako glasas narode glupi tako i dobijas....
 
Dakle, ova mala pederchina Milosavljevic je nadmasio cak i onog celavog, kostunicinog.......kako se zvase???:???:.........

sve pizdurina do pizdurine........jedino skidam kapu ovom miskovicu, kako ih sve do jednog tera da igraju kao majmuni na verglo:evil:

:ok:

Evo od mene dobijas bonu za ovo.

Jutros sam nesto raspolozen,a napisao si i zivu istinu.:)

P.S. samo nemoj da se uobrazis:mrgreen::lol::lol:
 
Zivim u Londonu 10 godina i gledam kako cene rastu u Beogradu.

:mrgreen:.......kakva to dileja mora covek da bude, da zivi u Londri, a da prati cene u Beogradu???:hahaha:

Ja dok sam ziveo u Londonu, nisam znao koliko kosta hleb u Bg, a i boleo me racku.......:roll:

Ili si ti , ipak u wanna be, Londonu.........a kucas sa neke chuke u Raskoj oblasti??:mrgreen:
 
-
---------------

hrana u londonu je jeftinija nego u srbiji. ej u londonu....

a razni ididadeamini, filateliste, dellboyevi, systemdownovi i shooteri i dalje glasaju iste lopovcine koji su srbiju doveli dotle da im cene budu vece nego u engleskoj a plate manje nego u albaniji....

pa kako glasas narode glupi tako i dobijas....

Ja sam taman htela da glasam za radikale na sledećim izborima, a oni pukli. I za koga sad da glasam, je li?:confused:
 
:mrgreen:.......kakva to dileja mora covek da bude, da zivi u Londri, a da prati cene u Beogradu???:hahaha:

Ja dok sam ziveo u Londonu, nisam znao koliko kosta hleb u Bg, a i boleo me racku.......:roll:

Ili si ti , ipak u wanna be, Londonu.........a kucas sa neke chuke u Raskoj oblasti??:mrgreen:

to ti je komentar coveka sa b92 . sta ti je cudno sto prati cene u beogradu? ocito je covek iz bga ima rodbinu odatle, zivi u londonu, mozda planira i da se vrati, pa uporedjuje cene da vidi kakav bi mu zivot bio i krsti se sto je skuplja hrana u srbiji nego u engleskoj
 

Back
Top