Нико није рекао нећу

Никола

Primećen član
Poruka
639
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/24311/Нико+није+рекао+нећу.html

Прича је о тројици храбрих пилота, хероја ове земље Иљи Аризанову, Зорану Радосављевићу и Слободану Перићу.

Овдје се поставља питање да ли су они требали да одлазе у немогућу мисију, против надмоћног непријатеља и у неисправним авиона. Моје одговор је у виду питања-да ли бисте ви могли мирно да гледате док вам силују кћерку или бисте се супротставили макар знали да је то сигурна смрт?!

Најважније је очувати сјећање на те хероје, а поготово на оне који су дали свој живот за одбрану отаџбине! Зоране Радосављевићу, Миленко Павловићу и Живота Ђурићу нека Вам је вјечна слава!
 
Poslednja izmena:
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/24311/Нико+није+рекао+нећу.html

Прича је о тројици храбрих пилота, хероја ове земље Иљи Аризанову, Зорану Радосављевићу и Слободану Перићу.

Овдје се поставља питање да ли су они требали да одлазе у немогућу мисију, против надмоћног непријатеља и у неисправним авиона. Моје одговор је у виду питања-да ли бисте ви могли мирно да гледате док вам силују кћерку или бисте се супротставили макар знали да је то сигурна смрт?!

Најважније је очувати сјећање на те хероје, а поготово на оне који су дали свој живот за одбрану отаџбине! Зоране Радосављевићу, Миленко Павловићу и Живота Ђурићу нека Вам је вјечна слава!
Gledao sam.

Meni je najbolje bilo kada su našeg pilota kod Bjeljine opkolili Srbi
- Čiji si?
- Naš!
- Majku mu *ebem, skotina naućila Srpski!
- Ma Srbin sam!

Tek kada su ga pretresli poverovali mu. Posle mu selo nije dalo da ide dok ne jede i ne pije.
 
...разбијају намјештај, руше кућу и злостављају породицу! Јел може тако.

jeste.
evoti jedan primer iz mog komsiluka.
udju maskirani ljudi u stan kod mog poznanika-druga, nakon par reci jedan pocne da puca, cerka mu ostane na mestu mrtva, jedan drugi maskirani prepozna mog komsiju, inace profesor, i zaustavi nekako tog svog druga, i kaze mom drugu, pokupi familiju i brzo izadji.
sta mislis sta je on uradio i sta bi ti uradio. ovo nije primwer, ovo je dogadjaj koji se desio.
 
Gledao sam emisiju sinoć,sami piloti su i dali odgovor"trebali su da polete ali u situacijama kada su mogli da budu efikasni".Uprkos tome što su ih slali i u nemoguće misije "niko nije rekao neću" zaista se radi o pravim herojima.

ovde se slazem, zaista patriotski gest. a da li je bio i uzaludan, to je vec diskutabilno. u nekim trenutcima covek prvo reaguje, a posle razmislja.... ako prezivi
 
..mislish celog zhivota se spremash za tu situaciju..i onda kad se situacija desi ti kazhesh necu..i ja bi postupio kao i oni..pa kom opanci, kom...

ovako, neutralno, sa strane...
ti piloti jesu doista heroji...cijeli svoj zivot su se spremali za "akciju", i, unatoc cinjenice da ce, pri realnom gledanju situacije, izgubiti, oni su dali sve i najbolje, svoj zivot...vjerovali su u misiju koju su cinili...da su zloupotrebljeni u politici je druga prica...
ovakvi ljudi (skinuti kapu i pokloniti se) je Srbija koju ja cijenim...
a ne pijani pljackasi srpski maloumni dobrovoljci koji su (gotovo, skoro pa) unistili moj grad
 
..mislish celog zhivota se spremash za tu situaciju..i onda kad se situacija desi ti kazhesh necu..i ja bi postupio kao i oni..pa kom opanci, kom...

na ovom forumu pitanje ko je covek a ko jajara je kao `namestena trka`, naravno da niko ne bi ginuo, niko zdrav -liberalno rezimski nastrojen, sto ja, sta ce moja porodica, a sto nije onaj, ovo ono, itd itt...
davno smo mi to sve videli i culi i islo je cak do dezertranja u jesen i zimu 1991., pojedinacnog i grupnog.

e, sad mi necemo da ginemo za rezim. fala bogu. zaigrace mecka kad - tad.

a sto se samog pitanja tice, pa jednom se zivi i kome i kad dodje vreme bolje da je u miru sam sa sobom i `svemirom`. gadno bi bilo da stradas, a da si totalno nezadovoljan. e, hbi ga.
narod stavlja svoje u pesmu i legendu i heroje i kukavice i izdajnike.
 
Poslednja izmena:
i jos nesto
na nekom programu dal je diskaveri ili explorer skoro bila dokumentarna emisija gde je intervjuisan amer pilot koji je oborio navodno nas mig29 i naseg heroja Zorana. amer naveliko prica i hvali se kao da je bila borba 1 na 1. nije tacno. laze amer. te noci je bilo preko 100 neprijateljskih avijona a nas samo jedan, u tom momentu. laze jajara, oborio pravog coveka i heroja pa se hvali. laze pas.
 
Ovu emisiju sam doživeo vrlo emocionalno... Rekao sam i u ranijim postovima, Srbija je imala mnogo "bezimenih" heroja i to nikad nije znala da poštuje! Žalosno je što su na patriotizam i ljubav prema otadžbini ekskluzivno pravo u medijima imali likovi kao što je Arkan, Legija i.t.d. Svaka čast momcima, leteli su kad je bila "zona zabranjenog leta", i oni u avionima i oni u helikopterima... Rizikovali su mnogo, čak i od naše PVO!
 
piloti su dobro rekli,oni lete a retardirani generali su tu da ne razmisljaju...ljudi izginuli za nista,nije im data sansa da prodaju svoj zivot za velike "pare" vec sto bi ovde mnogi rekli kud puklo.E pa vojska nije to da bude kud puklo vec da ima plan sto generali i ostale jajare nisu imale ....slava pilotima
 
piloti su dobro rekli,oni lete a retardirani generali su tu da ne razmisljaju...ljudi izginuli za nista,nije im data sansa da prodaju svoj zivot za velike "pare" vec sto bi ovde mnogi rekli kud puklo.E pa vojska nije to da bude kud puklo vec da ima plan sto generali i ostale jajare nisu imale ....slava pilotima

A do svega toga ne bi ni doslo da je onaj autistični ludak sloba... Ma trošim reči.
Slava im!
 

Back
Top