Petrovac na Mlavi

bilo mi je zanimljivo kao klincu da dolazim u petrovac kod dede i babe...dok je u gimnaziji bila diskoteka, petrovac pun pankera, rokera, metalaca :), bilijar i fliperi kod zike...
onda su krenula da odrastaju gastarbajterska deca...cuvale ih babe i dede pa nije imao ko da ih normalno vaspitava a roditelji salju kesh, klinci i klinke puni laznog samopouzdanja, u ogledalu vide nekog mnogo znacajnijeg i veceg od onoga sto jesu...
polako se mentalitet menjao...naravno da nisu svi ali mnoga takva deca su odrasla tako bez elementarnih merila vrednosti...rok i gitarski zvuci su poceli da izumiru u petrovcu a dizel fazon i dokazivanje je postalo 'in' uz najgore zvuke turbo folka...
u tom nekom periodu je jedino u dzeku mogla da se cuje ok muzika...
a onda je petrovac postao seljana...par puta sam svracao u cosak i mogao je da se cuje koliko toliko ok zvuk...
petrovac prezivljava iskljucivo zahvaljujuci gastarbajterima koji se svakog leta utrkuju da dodaju jos jednog labuda ispred kuce i jos jedan sprat kako bi zaebali komsiju - a deda i baba po obicaju zive u trosnoj kuci u dvoristu iza...
a steta...lepa varosica...lepa priroda, lep parkic, mlava...steta sto je nekako mentalitet otisao u tri lepe...

u bgd-u ne mogu da nadjem kravlji sir ni za prici jednom koji na pijaci prodaje jedna baba iz kamenova :)

inace..koliko je kul sto se svi znaju toliko je i lose jer u takvim mestima vremenom postane dosadno, iste price se prepricavaju po 100 puta pa dojadi pa se desi potreba za izmisljanjima i ogovaranjima...
u vecim mestima je taj fenomen malo manje izrazen ali jeste naravno prisutan...

petrovcani jesu dobri domacini i pokidace se da te ugoste. iznece sve sto imaju a i sto nemaju :)
ono sto sam u poslednjih par odlazaka primetio za poslednje 2-3 godine je da se sve vise 'domacih' radnji zatvara a da samo nicu kineske prodavnice...u jednoj sam u prolazu video da su okacili pilece batake na radijator da ih suse :mrgreen:

to bi bila neka moja zapazanja :)
 
Krivično veće Višeg suda u Požarevcu, kojim je predsedavala sudija Milica Milosavljević, nepravosnažno je osudilo na pet godina maloletničkog zatvora Bojana H. (17) iz Petrovca na Mlavi, zbog ubistva Milana Lazarevića (68) iz Kladurova.

Ubijeni je bio vlasnik šume iz koje je maloletnik krao drva zajedno sa Ljubišom S. (21) i Aleksandrom S. (21). Pošto presuda postane pravosnažna, on će kaznu izdržavati u maloletničkom zatvoru u Valjevu. Protiv dvojice njegovih saučesnika trenutno se pred Osnovnim sudom vodi postupak zbog šumske krađe, a protiv jednog od njih i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Do ovog zločina došlo je 15. jula, oko 5,30 ujutru, kada se Lazarević, zajedno sa svojom suprugom Ružicom, pojavio u šumi i zatekao trojicu kradljivaca na delu. Kada im je zapretio policijom, Bojan je izvadio pištolj i pucao mu u grudi, naočigled supruge.




http://www.ebranicevo.com/petrovac/...30618000920_349701_188562434664405#f3b824f6f8
 

Back
Top