kako da oteram misa, a da ga ne ubijem?

SandraJ

Zainteresovan član
Poruka
168
ovako, imamo u kuci misa. zavukao se na tavan i gricka li gricka. treba mi nacin da ga oteram, inace ce moji staviti lepak, da jadan umre u mukama. dali su mi par dana da nadjem nacin. pa me zanima da li ima nesto, neki miris, neko sredstvo, od koga ce on samo da pobegne? cula sam da zmije beze od naftalinskih kuglica, ali ovi u ti radnjama sa otrovima i kojekakvi poljoprivrednim cudima mi nista pametno nisu rekli.
 
nema načina
pre par godina je miš u neravnopravnoj borbi sa visokom ljudskom inteligencijom (VII stepen) vodio sa 10:0. (sva sredsrva su bila dozvoljena, neka ni malo humana). Čak i najveći među lovcima mačor Gvozden nije mu mogao ništa (prostor je bio jako jako mali a GVozden jedan od najvećih mačora u n aovoj hemisferi).
Na kraju je prostorija ispražnjena, sve zatvoreno, a Alfa sirovom snagom okončao mišu život.
Romani bi mogli da se napišu o toj golgoti, pa ako uočim interesovanje možda i krenem da kuckam
 
ovako, imamo u kuci misa. zavukao se na tavan i gricka li gricka. treba mi nacin da ga oteram, inace ce moji staviti lepak, da jadan umre u mukama. dali su mi par dana da nadjem nacin. pa me zanima da li ima nesto, neki miris, neko sredstvo, od koga ce on samo da pobegne? cula sam da zmije beze od naftalinskih kuglica, ali ovi u ti radnjama sa otrovima i kojekakvi poljoprivrednim cudima mi nista pametno nisu rekli.

500010_yo_hammer.jpg
 
E slatko se nasmejah citajuci postove!

Jedin nacin je da napravis neku "humanu" misolovku i pustis misa kad se uhvati. A mozes i da ga zadrzis kao ljubimca u nekom vecem akvarijumu, naravno bez vode. Ja sam cuvao jednog nekih mesec dana u takvim uslovima ali je mali zvrndov uspeo da pobegne iz "zatvora". Kako je to izveo, ne znam, ali sam ubedjen da ni Michael "Prison Break" Scofield ne bi tako nesto izveo :)!
 
nemoj da kupujete nista za jelo u kuci narednih 6 meseci. Mozda mu dosadi dijeta pa ode kod komsije . . .
Kad vec neces da ga koknes...
Mozes i da se sakrijes negde na tavanu i zvizdis ko sir, pa kad mis dodje skoci ispred njega i kazi BU, ima da se istraumira, pa ce se preseliti kod nekog psihologa radi analize . . .
 
Videla ja nedavno u trznom centru Merkur na Bezanijskoj kosi one humane zamke za miseve. Unutra se ubaci hrana, on aktivira precku i vratanca se zatvore za njim bez da ga povrede. Ne znam da li i kako to funkcionise, al ako te ne mrzi da se cimas, vredi probati. Ako se odlucis za to javi kako je proslo sa malim misem, bas me zanima. :D
 
ovako, imamo u kuci misa. zavukao se na tavan i gricka li gricka. treba mi nacin da ga oteram, inace ce moji staviti lepak, da jadan umre u mukama. dali su mi par dana da nadjem nacin. pa me zanima da li ima nesto, neki miris, neko sredstvo, od koga ce on samo da pobegne? cula sam da zmije beze od naftalinskih kuglica, ali ovi u ti radnjama sa otrovima i kojekakvi poljoprivrednim cudima mi nista pametno nisu rekli.

Postoje tkzv. eko-misolovke u koju mis udje i za njim se zatvore vrata koja se samo spuste, cak su i jeftine. Misu nije nista, unutra mu stavi mamac, tipa zrnevlje suncokreta, zita ili nesto drugo.
Da se uhvatio vidis po zatvorenim vratima a i cujes da on unutra gricka mamac.

Odneses ga sto dalje od kuce , otvoris vrata i pustis da ide svojim putem i stvar resena.

Nemoj lepak, to je mnogo odvratno za videti i nimalo humano...
Ako vec ubijas nesto, ubij brzo i efikasno, u trenu, ne da se muci u lepku.
Iz lepka se nista ne moze izvaditi da posle toga ode i da mu bude OK jer lepak se ne moze ukloniti sa dlake, nogu itd..zalepi se za nesto drugo posle itd...
 
Zilet postaviti uspravno...
S leve strane staviti parcence slanine, a sa desne parcence sira...
Mis dodje i malo gric sir, gric slaninu, tako par puta i eto krvoprolica...
Humano, zar ne... Ipak smo mi HUMAN a on je zivotinjka (i to stetocina i prenosnik raznih zanimljivih HUMAN bolesti)...
 

Back
Top