Šapčanin upecao soma od 57 kilograma

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Šapčanin Željko Janković upecao je u rijeci Savi soma teškog 57 kilograma i dugačkog 212 santimetara.

"Savska neman" - kako ribolovci nazivaju kapitalne primjerke soma, upecana je na ušću rijeke Drine u Savu, u ataru sela Crna Bara.

som.jpg

Janković je soma izvukao u čamac poslije 40 minuta borbe, a zbog težine ribu su na obalu iznijela trojica pecaroša.

"Upecao sam ribu života ali svakako neću preći u lovce. Ta riba je kuriozitet, a još značajnije je što sam je upecao običnim štapom i varalicom", rekao je Janković agenciji Beta i dodao da će ribu preparirati.

Prema procjenama, som-kapitalac je stariji od 30 godina.
----------------------------
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=32&news=50653
 
У Малом Зворнику сваки други дан хватају толике сомове на Дрини па не видим зашто је то сензационална вест... П.С. Мисле да и у Зворничком језеру има неки огрома сом (нешто као Зворничка неси :lol: )
 
У Малом Зворнику сваки други дан хватају толике сомове на Дрини па не видим зашто је то сензационална вест... П.С. Мисле да и у Зворничком језеру има неки огрома сом (нешто као Зворничка неси :lol: )
Ja sam cuo za soma od dve tone :rotf:
 
Šapčanin Željko Janković upecao je u rijeci Savi soma teškog 57 kilograma i dugačkog 212 santimetara.

"Savska neman" - kako ribolovci nazivaju kapitalne primjerke soma, upecana je na ušću rijeke Drine u Savu, u ataru sela Crna Bara.

som.jpg

Janković je soma izvukao u čamac poslije 40 minuta borbe, a zbog težine ribu su na obalu iznijela trojica pecaroša.

"Upecao sam ribu života ali svakako neću preći u lovce. Ta riba je kuriozitet, a još značajnije je što sam je upecao običnim štapom i varalicom", rekao je Janković agenciji Beta i dodao da će ribu preparirati.

Prema procjenama, som-kapitalac je stariji od 30 godina.
----------------------------
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=32&news=50653

Ovo nije som
Som je onaj koji je postavio ovu sliku.
Jak pecaroš
 
Ово јесте амерички сом, али није патуљасти (цверглан). Овакво чудо сам упецао на једном рибњаку и било је тешко 3 кила, а расте и веће! Цверглан не може да дотера кило!


U pitanju je tzv Africki som, toga po Hungariji ima ko blata, ai kod nas polako stize u ribnjake :bye:
 

Back
Top