Dini: NATO intervenisao protiv Srbije zbog jedne reči

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Bivši italijanski ministar spoljnih poslova Lamberto Dini izjavio je da je vojna intervencija NATO protiv Srbije mogla biti izbegnuta da je iz sporazuma ponuđenog na konferenciji u Rambujeu izbačena samo jedna reč.

On je rekao da su zapadne zemlje, SAD i Srbija bile na korak da postignu sporazum.
"Problem je bio samo jedan pridev. Srbiji bi bilo dovoljno da se iz sporazuma izbaci reč 'vojno' i ostavi samo 'međunarodno prisustvo' na Kosovu, ali SAD su inisistarale na tome da NATO dobije mogućnost da uđe u pokrajinu", rekao je Dini.
Bivši italijanski ministar je rekao da se, u krizi koja je usledila, Italija zalagala da se bombardovanje ograniči na vojne ciljeve, ali da je Pentagon želeo blanko dozovolu za sve ciljeve.
Dini je takođe ocenio da je sukob završen ne zbog bombardovanja, već zato što je Rusija uskratila dalju pomoć Srbiji.
"U svakom slučaju pitanje je rešeno ne zbog NATO bombardovanja, već zato što su Rusi u jednom trenutku uskratili dalju pomoć Beogradu", izjavio je bivši šef italijanske diplomatije.

Hvala braci Rusima, da su nastavili da nas podrzavaju, nas sad ne bi bilo.:worth:

:mrgreen:
 
Аха, значи сад треба да мрзимо Русе јер нас нису подржавали( у свој гунгули коју су и они имали у својој земљи у том тренутку) и уз то нису дали ни један авион, ни једну бомбу и ни једног пилота у свху бомбардовања Србије, а треба да будемо захвални западним земљама и НАТО-у, јер су нас бомбардовали и да им се увлачимо што је више могуће, пошто су били фер и рекли да су нас бомбардовали јер им се тако хтело, јер им је геополитички интерес велика Албанија и распарчана Србија.

Уз то, од '99. године, инциденца рака је скочила за 300% и плус што сваки трећи пар у Србији не може да има дете, због осиромашеног уранијума којим су нас засули.

Тако је браћо Срби, љубите запад, што више им се увлачите, ма ни пертле да вам не вире из њихових дупета.
Баталите традицију, веру, своју националну припадност, кој' ће нам то!? Баш су луди они Енглези што негују култ Шекспира и Американци који смарају са тенкс гивинг деј--ом !!! :roll:
 
пошто су били фер и рекли да су нас бомбардовали јер им се тако хтело, јер им је геополитички интерес велика Албанија и распарчана Србија.
Заправо, рекли су да су интервенисали да би "спречили геноцид," пошто је Милошевић побио 10.000 сопствених грађана.

Уз то, од '99. године, инциденца рака је скочила за 300% и плус што сваки трећи пар у Србији не може да има дете, због осиромашеног уранијума којим су нас засули.
Аха, па реци нам шта мислиш о одлуци Томислава Николића да гласа у скупштини да бомбардовање траје још дуже од 78 дана.

Сетимо се да је јуна 1999. његова позиција била да "треба још издржати," јер неће они моћи још претерано много месеци да нас засипају тим уранијумом.

Са знатижељом ишчекујем твој одговор на питање како се тај његов и Вучићев глас одражава на инциденцију рака и фертилитет у нас.
 
Заправо, рекли су да су интервенисали да би "спречили геноцид," пошто је Милошевић побио 10.000 сопствених грађана.


Аха, па реци нам шта мислиш о одлуци Томислава Николића да гласа у скупштини да бомбардовање траје још дуже од 78 дана.

Сетимо се да је јуна 1999. његова позиција била да "треба још издржати," јер неће они моћи још претерано много месеци да нас засипају тим уранијумом.

Са знатижељом ишчекујем твој одговор на питање како се тај његов и Вучићев глас одражава на инциденцију рака и фертилитет у нас.

Evo mene interesuje zašto samo da napadnemo sada Nikolića i Vučića...ne mogu da ih
svarim iskreno..ali ajde da uz njih pridodamo i Đinđića koji je sedeo u CG i otuda davao
podršku Amerinakcima da bombarduju dok je to potrebno....Znam da će me napasti
sada pristalice tog vrlog političara Bog da mu dušu prosti.....ali da li se neko seća
njegovog mitinga u Boru kada su se ljudi žalili da nemaj od čega da žive jer rudnik
više ne radi...a on im na to odgovorio....pa sadite kikiriki.........:eek:

Ili su svi kratkog pamćenja kad je dotični u pitanju
:???:
 
Аха, значи сад треба да мрзимо Русе јер нас нису подржавали( у свој гунгули коју су и они имали у својој земљи у том тренутку) и уз то нису дали ни један авион, ни једну бомбу и ни једног пилота у свху бомбардовања Србије, а треба да будемо захвални западним земљама и НАТО-у, јер су нас бомбардовали и да им се увлачимо што је више могуће, пошто су били фер и рекли да су нас бомбардовали јер им се тако хтело, јер им је геополитички интерес велика Албанија и распарчана Србија.

Уз то, од '99. године, инциденца рака је скочила за 300% и плус што сваки трећи пар у Србији не може да има дете, због осиромашеног уранијума којим су нас засули.

Тако је браћо Срби, љубите запад, што више им се увлачите, ма ни пертле да вам не вире из њихових дупета.
Баталите традицију, веру, своју националну припадност, кој' ће нам то!? Баш су луди они Енглези што негују култ Шекспира и Американци који смарају са тенкс гивинг деј--ом !!! :roll:

Najvise je krivo nase tadasnje rukovodstvo.
Satro Ruje daju podrsku pa se malo kurc*imo pred NATO paktom, Ruje se elegantno izvuku a mi dobijemo po usima.
A NATO dobije sta je hteo, vojno prisustvo.

Bas smo dobru politiku vodili, dalekovidu.:dash::dash:

A da, i NATO smo pobedili.
:klap:
 
Заправо, рекли су да су интервенисали да би "спречили геноцид," пошто је Милошевић побио 10.000 сопствених грађана.


Аха, па реци нам шта мислиш о одлуци Томислава Николића да гласа у скупштини да бомбардовање траје још дуже од 78 дана.

Сетимо се да је јуна 1999. његова позиција била да "треба још издржати," јер неће они моћи још претерано много месеци да нас засипају тим уранијумом.

Са знатижељом ишчекујем твој одговор на питање како се тај његов и Вучићев глас одражава на инциденцију рака и фертилитет у нас.
Азашто ти мене повезујеш са Томиславом Николићем и Вучићем?
За мене су њих двојица исто што и безмозга жута екипа и луди Милошевић деведесетих.
И да, није акценат приче на томе ко је тад био на власти, већ какву политику САД воде политичари у Србији, у односу на све што нам је тај запад слатки и бајни приредио.

Зато, молим, без замене теза, не пролази то код мене.

Јесу можда Руси криви што је на нас избачен осиромашени уранијум ? Је л' крив Милошевић, Шешељ или Тадић?
Не, криви су они који су донели одлуку да се бомбе бацају-је л' ти то јасно?
А то што је реакција Српског руководства била таква каква је била, не може јој нико замерити јер свако има право да сачува достојанство, чак је и пожељно!

Према томе, има ли логике фурати полтронску политику према западу, ма шта да је цена?

Ја сам чистокрвна Српкиња, а зна се шта је нама таквима драже од чега.

Evo mene interesuje zašto samo da napadnemo sada Nikolića i Vučića...ne mogu da ih
svarim iskreno..ali ajde da uz njih pridodamo i Đinđića koji je sedeo u CG i otuda davao
podršku Amerinakcima da bombarduju dok je to potrebno....Znam da će me napasti
sada pristalice tog vrlog političara Bog da mu dušu prosti.....ali da li se neko seća
njegovog mitinga u Boru kada su se ljudi žalili da nemaj od čega da žive jer rudnik
više ne radi...a on im na to odgovorio....pa sadite kikiriki.........:eek:

Ili su svi kratkog pamćenja kad je dotični u pitanju
:???:
:ok: Замисли ту перфидност и ситноћу душе.
А после је наставио са уништавањем Србије....само, много је гадно кад починилац недела дође у конфликт са својом савешћу!
Е онда вам се деси ситуација да знате да сте потенцијална мета, али савествам налаже да то и морате бити, јер сте схватили да сте бесповратно уназадили ко зна колико генерација.
 
Poslednja izmena:
Najvise je krivo nase tadasnje rukovodstvo.
Satro Ruje daju podrsku pa se malo kurc*imo pred NATO paktom, Ruje se elegantno izvuku a mi dobijemo po usima.
A NATO dobije sta je hteo, vojno prisustvo.

Bas smo dobru politiku vodili, dalekovidu.:dash::dash:

A da, i NATO smo pobedili.
:klap:
Логико, евЕ ме!:lol:

Да, за то што смо засути бомбама, крив је Милошевић, а не они који су те бомбе бацали.:eek:
 
Азашто ти мене повезујеш са Томиславом Николићем и Вучићем?
За мене су њих двојица исто што и безмозга жута екипа и луди Милошевић деведесетих.
И да, није акценат приче на томе ко је тад био на власти, већ какву политику САД воде политичари у Србији, у односу на све што нам је тај запад слатки и бајни приредио.

Зато, молим, без замене теза, не пролази то код мене.

Јесу можда Руси криви што је на нас избачен осиромашени уранијум ? Је л' крив Милошевић, Шешељ или Тадић?
Не, криви су они који су донели одлуку да се бомбе бацају-је л' ти то јасно?
А то што је реакција Српског руководства била таква каква је била, не може јој нико замерити јер свако има право да сачува достојанство, чак је и пожељно!

Према томе, има ли логике фурати полтронску политику према западу, ма шта да је цена?

Ја сам чистокрвна Српкиња, а зна се шта је нама таквима драже од чега.


:ok: Замисли ту перфидност и ситноћу душе.
А после је наставио са уништавањем Србије....само, много је гадно кад починилац недела дође у конфликт са својом савешћу!
Е онда вам се деси ситуација да знате да сте потенцијална мета, али савествам налаже да то и морате бити, јер сте схватили да сте бесповратно уназадили ко зна колико генерација.

Meni je od svih njih muka, nikad nisam bila član ni jedne stranke niti ću, jer odavno
znam da je to bar kod nas sjaši kurta da uzjaše mutra...sve isto samo malo drugačije
upakovano.

Da tačno je da je nama Srbima važnija čast od bilo čega...i da ćemo rađe ginuti
nego se uvlačiti u guzice kojekakvih...svetskih ološa...i lično mi je jako milo zbog
toga....baš zato sam se i uplela u ovu raspravu.

Vidi čuda krivi nam Rusi....jel to jedino za šta se sad možem uhvatiti...baš čudno.

Ja nikad neću reći da je Miloševićer režim bio dobar, naprotiv. ali mi je malo muka
od onih koji će da veličaju ono vreme kada je Đinđić došao na vlast i rasporodao
onako sve što se rasprodati moglo...ko da mu je to dedovina.....bez imalo griže
savesti....šta ga briga on to nije ni sticao.:mrgreen:

I pošta je završio na jako ružan način...sad je on kao bio savršen, a svi drugi pre
njega i posle njega glupi...ludi i šta ja znam.

Zlo mi je kada gledam Čedu na TV....da li je nek primetio da on gleda snimka
pokojnog mu predsednika i da ga skida ko od šale...čak su mu i gestikulacije
iste....iste pauze u govoru pravi....ama da ne veruješ kako je čovek dobar glumac:think:

Mi imamo više korova nego žita u tome je strav, žito smo izvezli, a korov
niko neće...a i brzo se razmožava:mrgreen:
 
Логико, евЕ ме!:lol:

Да, за то што смо засути бомбама, крив је Милошевић, а не они који су те бомбе бацали.:eek:

Naravno da je kriv.

Zrtvujes ceo narod, ekonomiju, infrastrukturu u ratu koji NE MOZES da dobijes i koji unapred znas da gubis. Znas da si mali i umesto da izboksujes ono sto mozes, ne, ti se uzdas u Ruse i ratujes sam protiv svih.
Logiko eve me.
:mrgreen:

I jedno pitanjce, da smo umesto anti zapadne politike vodili pro zapadnu politiku, mislis li da bi nas bombardovali?:think:


А то што је реакција Српског руководства била таква каква је била, не може јој нико замерити јер свако има право да сачува достојанство, чак је и пожељно!

A sta smo to sacuvali? :dontunderstand:
 
Hvala ti Boze sto nisam ovako bistar kao systemofdown, zvaljavi siptar/ka, bundy, balija jaguar itd itd pa nekako simpatisem MRSKU Rusiju a ne volim plemenitu Ameriku, Englsku, Nemacku i Francusku.

Rusija je u 1999 bila ono sto je Srbija od 1990 to jest drzava nad kojom se svako izivljava i ciji je jedini cilj da udovolji strancima/mafijasima a u isto vreme ne mareci za svojim narodom ni 1%.

Ali hvala Bogu Rusija se budi i ako nista barem nas koliko toliko pomaze.
 
Hvala ti Boze sto nisam ovako bistar kao systemofdown, zvaljavi siptar/ka, bundy, balija jaguar itd itd pa nekako simpatisem MRSKU Rusiju a ne volim plemenitu Ameriku, Englsku, Nemacku i Francusku.

Rusija je u 1999 bila ono sto je Srbija od 1990 to jest drzava nad kojom se svako izivljava i ciji je jedini cilj da udovolji strancima/mafijasima a u isto vreme ne mareci za svojim narodom ni 1%.

Ali hvala Bogu Rusija se budi i ako nista barem nas koliko toliko pomaze.

Ne kapiras o cemu se radi izgleda.
Nije bitno koga ti ili ja ili bilo ko od nas simpatises ili ne, bitno je da Srbija gleda svoj interes.
A to nije radila.
Ekipa na vlasti je gledala svoj interes a ne interes naroda.
A onda njihov interes proglase za narodni interes.

To je problem.

Zato smo i dogurali ovde gde smo sada.
 
Naravno da je kriv.

Zrtvujes ceo narod, ekonomiju, infrastrukturu u ratu koji NE MOZES da dobijes i koji unapred znas da gubis. Znas da si mali i umesto da izboksujes ono sto mozes, ne, ti se uzdas u Ruse i ratujes sam protiv svih.
Logiko eve me.
:mrgreen:

I jedno pitanjce, da smo umesto anti zapadne politike vodili pro zapadnu politiku, mislis li da bi nas bombardovali?:think:




A sta smo to sacuvali? :dontunderstand:
Слушај друшкане, прозападну политику никад нико нормалан не битребао да води, јер су њихови прохтеви много већи од онога што дају, што се види сад на примеру ове прозападне владе коју имамо на челу државе.
Геополитички интерес запада није јака Србија, већ слаба и распарчана, расељавање Срба и наш нестанак.
Ево мало да послушаш Ђинђића шта каже на ту тему, десетак дана пре атентата, чак је и он под дејством савести мишљење променио:

Тако, можда њему поверујеш, ако нама осталима не верујеш.

А што се тиче тога шта смо сачували, достојанство смо сачували.
Ал' ста ти знаш шта је то!?:bye:
 
Слушај друшкане, прозападну политику никад нико нормалан не битребао да води, јер су њихови прохтеви много већи од онога што дају, што се види сад на примеру ове прозападне владе коју имамо на челу државе.

Upravo prisustvujes placanju racuna za pogresnu politiku iz proslosti.
Ako ti to nije jasno onda...

Геополитички интерес запада није јака Србија, већ слаба и распарчана, расељавање Срба и наш нестанак.

Svetska zavera CIA_e, Vatikana....:kafa:

Ево мало да послушаш Ђинђића шта каже на ту тему, десетак дана пре атентата, чак је и он под дејством савести мишљење променио:

Тако, можда њему поверујеш, ако нама осталима не верујеш.

Kakve veze ima Djindjic sa tim?

А што се тиче тога шта смо сачували, достојанство смо сачували.
Ал' ста ти знаш шта је то!?:bye:

Dostojanstvo sacuvali izgubili mnogo vise.....:rtfm:
 
Evo mene interesuje zašto samo da napadnemo sada Nikolića i Vučića...ne mogu da ih
svarim iskreno..ali ajde da uz njih pridodamo i Đinđića koji je sedeo u CG i otuda davao
podršku Amerinakcima da bombarduju dok je to potrebno....
Искрено, радије бих да неко у новинама позива на бомбардовање, а онда гласа против њега у скупштини,
него да тобоже осуђује бомбардовање, а онда гласа за њега у скупштини.


da li se neko seća njegovog mitinga u Boru kada su se ljudi žalili da nemaj od čega da žive jer rudnik
više ne radi...a on im na to odgovorio....pa sadite kikiriki.........:eek:
Чињеница је да багра која је наводно незапослена, заправо пати од нерадништва. Има толико ствари да се ради, ако постоји воља.
Једном је и онај чувени националиста Драгослав Бокан критиковао те који се жале да нема посла: "Нека науче неки нови језик," и коментари у том фазону.
 
Naravno da je kriv.
Naravno. Ali, znaš li zašto najviše? Jer je njemu upravo - odgovaralo bombardovanje. Po cenu održavanja na vlasti bio je i na to spreman. A da ne govorimo o o onome, da je upravo on bio najveći "sluga", i voljni i nevoljni, svojim kretenskim potezima, tom "zapadu" na koji toliko "viču" ovi nadripatrioti, a zapravo nerazumevajući zašto i kako bi u stvari to trebalo da rade. Kad će već neki shvatiti koliko je zlo bio taj Zlobodan za nas?
 
Искрено, радије бих да неко у новинама позива на бомбардовање, а онда гласа против њега у скупштини,
него да тобоже осуђује бомбардовање, а онда гласа за њега у скупштини.



Чињеница је да багра која је наводно незапослена, заправо пати од нерадништва. Има толико ствари да се ради, ако постоји воља.
Једном је и онај чувени националиста Драгослав Бокан критиковао те који се жале да нема посла: "Нека науче неки нови језик," и коментари у том фазону.

Ma mrs vise u svoju dzamahamiju .... okani se Srbije i srpskog naroda
 
Аха, значи сад треба да мрзимо Русе јер нас нису подржавали( у свој гунгули коју су и они имали у својој земљи у том тренутку) и уз то нису дали ни један авион, ни једну бомбу и ни једног пилота у свху бомбардовања Србије, а треба да будемо захвални западним земљама и НАТО-у, јер су нас бомбардовали и да им се увлачимо што је више могуће, пошто су били фер и рекли да су нас бомбардовали јер им се тако хтело, јер им је геополитички интерес велика Албанија и распарчана Србија.

Уз то, од '99. године, инциденца рака је скочила за 300% и плус што сваки трећи пар у Србији не може да има дете, због осиромашеног уранијума којим су нас засули.

Тако је браћо Срби, љубите запад, што више им се увлачите, ма ни пертле да вам не вире из њихових дупета.
Баталите традицију, веру, своју националну припадност, кој' ће нам то!? Баш су луди они Енглези што негују култ Шекспира и Американци који смарају са тенкс гивинг деј--ом !!! :roll:

sofija duso, 110 % si u pravu, a sto i nije tesko.
sve znamo i svega se secamo, a `nasi` nisu na vlasti, pa ne moramo da masno zaobilazimo istinu.
raduje me sto imas toliko energije da raspravljas, ali meni licno je dovoljan i tvoj jedan post, ovi spamuju li spamuju, sa svim sto to donosi i podrazumeva
 
А што се тиче тога шта смо сачували, достојанство смо сачували.
Znaš šta, muka mi je više od tog verbalnog patriotizma. Lako je tako, rečima se iz udobnog zaklona s tastaturae razbacivati, tuđu krv prolivati... Da, sačuvali smo... Ali, kad će već jednom neko ovde da stavi prst na čelo: i upita se: Šta nam vredi da smo ga sačuvali ako - nas nema?
 

Back
Top