Tinejdzeri i Bog!!

Pa ja sam zlatna ribica.:mrgreen:
salim se, ne znam, slazem se sa Mimom, sama odlucujem sta cu da radim i na koji nacin...
Zapravo, ne opterecujem se time, ni ne znam da li sam ateista, ali nisam nikakav vernik...
 
Ne verujem u Boga i ne volim da se pridržavam pravila!
Mogu sama da ocenim šta treba da radim i šta je dobro, a šta nije.
Pobogu imam mozak i zdrav razum!

Inače, nisam ateista.

Slažem se.
Samo bih dodao jednu stvar na ono "ne volim da se pridržavam tuđih pravila."

A sta si?? Satanista?? Ili komunista?

Ne mora da znači.
btw.marks je bio pod jakim uticajem fojerbaha.
što će reći - i komunisti su atesti. ;)
 
Apsolutno, hvala na dopuni. :)

Vama na usluzi.

Ovo su novi momenti u mom zivotu,mislim da ste ateisti e sad *** definisite mi kakvih se pravila pridrzavaju ateisti kada kazete da zivite van pravila?

Da skratim priču - zaobilazim one priče kako je nastao svet (kreacionizam vs evolucija i sl.),mislim da je to u krajnjoj liniji irelevantno.Uostalom,pravi vernik će poštovati moj izbor.
Što se tiče crkve kao instrumentalizacije ideje - ona jeste sačuvala ideju i uvela je u treći milenijum,ali je ideje ima jako malo u praksi.Zato mislim da nije potreban posrednik između vernika i apsoluta.

Bolje da ne dužim,skrenuću na Berđajeva,a o tome ipak ne znam toliko.
 
ne verujem... u institucionalizovanu crkvu i hrišćansku dogmu. verujem u svog Boga, al ovaj ne mora da se zove Bog, može da se zove i Priroda, Energija, Ljubav, Milisav ili Radojka npr.... pridržavam se onih univerzalnih zapovesti tipa ne ubij, ne ukradi, ne poželi tuđe, me čini preljubu, poštuj roditelje isl. a one fore "ja sam tvoj bog i nemoj da sanjaš da pomislišp da postoji drugi" su mi deo onoga što sam napisao u prvoj rečenici. ne postim. ne posećujem verske objekte (ili se maksimalno trudim da ih izbegavam. zvanično sam ateista.:cool:
 
Pa ja jesam vernik,ali ni ne znam 10 zapovesti ...Mislim znam ovako otprilike,ali ja se drzim nekih svojih merila morala i vaspitanja(kao sto rece bezibre,ne ubi,ne kradi itd....)...Idem u crkvu,ne redovno,ali idem,ali da,smatram se vernikom...

Mislim,meni je zaista dobro ovako kako je....odem povremeno u crkvu,zapalim svecu i tako....:)
 
ja tek sad videh da uopšte nisam odgovorio na ono što me je Overkill pitao,već sam skroz skrenuo na nešto drugo.

Dakle - pravila,to su ona pravila koja sam određuješ i stavljaš iznad sebe,ona su samo tvoja.
Stoga je smešno reći da se time beži od odgovornosti - štaviše,time se odričeš dogme nametnute od iracionalnog autoriteta.Jer zapravo,takav moral počiva na strahu.

Mogao bih još,ali mi mozak ne radi i spava mi se.Neki drugi put.
 

Back
Top