Albanska kapa

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.934
Šta znamo o njoj? U razgovoru sa Albancima pre pola godine sam saznao da je ona starogrčkog porekla, i da su je Albancima preneli Rimljani. Neki su tvrdili da su Rimljani kapu preuzeli od Albanaca, ali to je budalaština koju neću ni da razmatram...
 
Ma maznuli od nekog rimskog pape.

papa.jpg


Samo skinuli cucu...
 
Šta znamo o njoj? U razgovoru sa Albancima pre pola godine sam saznao da je ona starogrčkog porekla, i da su je Albancima preneli Rimljani. Neki su tvrdili da su Rimljani kapu preuzeli od Albanaca, ali to je budalaština koju neću ni da razmatram...

Isto kao i o srpskoj shajkachi, i jednu i drugu je narod s ovih prostora pokupio u nekom istorijskom trenutku od komshija jer im bile udobne. Narodne nosnje su proizvod geografskog dodira kultura. Cesto se vise razlikuju po mestu gde se nose nego po nacionalnosti http://www.kud-zavicaj.at/Slike o Folkloru/nosnje_map.jpg
 
Do pre par godina zvanična priča bila je da su je dobili u vreme Turaka, sad odjednom od Rimljana:think:
Mada čudime da i tako nešto tvrde, kasno je to za naciju staru 10 000 godina:D
 
Albansku kapu, su imali i iliri, uglavnom sredno-severne albanije ali i juzne albanije.
ALBANSKA KAPA NEMA NISTA SA TURCIMA, JER NJU STAVU I KATOLICI IZ MIRDITSKE PLANINE KOJI SU DRZALI VEZE SA RIMOM PRE 2000 GOD PA DO SADA, ALBANSKU BELU KAPU NOSU I ALBANCI PRAVOSLAVNE VERE U JUZNU I SEVERNU ALBANIJU.
 
ALBANCI NOSU BELU KAPU IZ VREME PELAZGIH BOGOVA ( GRCI KAZU DA SU NJIHOVI BOGOVI, ALI IPAK ONI NEMAJU NISTA SA GRCIMA) ONI SU PREHELENI BOGOVI.

EVO DOKAZ STAROSTI ALBANSKE BELOKAPICE[/ATTACH][/ATTACH]


HERAKLI I ODISE
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    61 KB · Pregleda: 67
  • odysseus[1].jpg
    odysseus[1].jpg
    60,2 KB · Pregleda: 65
  • index-odysseus[1].jpg
    index-odysseus[1].jpg
    8,9 KB · Pregleda: 1.316
Albansku kapu, su imali i iliri, uglavnom sredno-severne albanije ali i juzne albanije.
ALBANSKA KAPA NEMA NISTA SA TURCIMA, JER NJU STAVU I KATOLICI IZ MIRDITSKE PLANINE KOJI SU DRZALI VEZE SA RIMOM PRE 2000 GOD PA DO SADA, ALBANSKU BELU KAPU NOSU I ALBANCI PRAVOSLAVNE VERE U JUZNU I SEVERNU ALBANIJU.

Onda je mrmut zavio cokoladu u foliju.....
 
Evo sad znamo zasto ih vecina Grka ne vole......otimaju istoriju(citajte jadni i bedni pokusaji:lol:) od Srba,Makedonaca i Grka....mislim stvarno budite ponosni na ono malo istorije sto imate kakva god bila.ne pokusavajte da otimate tudju slavu :rotf:
 
e bre erik, Mi imamo malu zemlju ali veliku istoriju ja nisam stavio albansku kapu na glavu odiseju i herakliju

grci su ucili da pisu iz pelasga, a ko su bili pelasgi ?

Neko to zna, zato ceo svet pomaze nas
 
Šta znamo o njoj? U razgovoru sa Albancima pre pola godine sam saznao da je ona starogrčkog porekla, i da su je Albancima preneli Rimljani. Neki su tvrdili da su Rimljani kapu preuzeli od Albanaca, ali to je budalaština koju neću ni da razmatram...

ako zelite da znate nesto vise za albanaca vidite ovaj kratki dokumentarni film americki

 
e bre erik, Mi imamo malu zemlju ali veliku istoriju ja nisam stavio albansku kapu na glavu odiseju i herakliju

grci su ucili da pisu iz pelasga, a ko su bili pelasgi ?

Neko to zna, zato ceo svet pomaze nas

Ti si ili jako nezreo ili naivan.ili si zreo za ludnicu....to sto vam "pomazu" ce se obiti o vasu glavu ne o nasu.Pomagali su i Iracanima i Talbanma pa vidi gde je to otislo;)
 
eric gledaj ove kratke filmove ako znas engleski, da znas vise o nasem istoriju



Ono sta ja znam je kad ste dobili drzavu,koga ste podrzavali u svim ratovima,i koliko ste Srba pobili pre,u toku,i nakon 2 svetskog rata....
Znam da vam je nasa drzava dala sve i da ste odgrizli ruku koja vas je hranila...eto toliko;)

I jos niste 100% dokazali da ste Iliri nego vicete na sav glas.kad mi dodjes sa neoborljivim argumentima mozemo dalje da raspravljamo!';)
 
Eric kako se vidi ti znas samo ono sto svet zove SRPSKA POLITICKA PROPAGANDNA ISTORIJA

500 000 albanaca su proterani iz Niskog Sandzaka, 1878 god, mnogo od njih su bili ubijen i ili su smrznuli iz mraza, Agrna Reforma kolonizovao Kosovo sa srba, bulgara, itd. Rankovic oterao vise od 300 000 albanaca na tursku od 1945-1956
Posle 1990, nijedan albanac nije imao posla u kosovu, skole su bile zaklucane za albance, vasa milicija plackala po putima, nisu dozvolili albansku zastavu ni na privatnim kucama, bezpismenog iz knina su zaposlili ko shef kulturno-sportskog centra u Pristini ,
I SVE SE LICIO KO PRE PADA OTOMANSKE IMPERIJE,

da ne zaboravim niste nas zabranili da se molimo u Dzamije, a kog albanca je briga za Dzamiju, mi smo trazili Slobodu, jer mi imamo i onako dosta religije tri zvanicne
Muslimansku, Katolicku, Pravoslavnu
 
Eric kako se vidi ti znas samo ono sto svet zove SRPSKA POLITICKA PROPAGANDNA ISTORIJA

500 000 albanaca su proterani iz Niskog Sandzaka, 1878 god, mnogo od njih su bili ubijen i ili su smrznuli iz mraza, Agrna Reforma kolonizovao Kosovo sa srba, bulgara, itd. Rankovic oterao vise od 300 000 albanaca na tursku od 1945-1956
Posle 1990, nijedan albanac nije imao posla u kosovu, skole su bile zaklucane za albance, vasa milicija plackala po putima, nisu dozvolili albansku zastavu ni na privatnim kucama, bezpismenog iz knina su zaposlili ko shef kulturno-sportskog centra u Pristini ,
I SVE SE LICIO KO PRE PADA OTOMANSKE IMPERIJE,

da ne zaboravim niste nas zabranili da se molimo u Dzamije, a kog albanca je briga za Dzamiju, mi smo trazili Slobodu, jer mi imamo i onako dosta religije tri zvanicne
Muslimansku, Katolicku, Pravoslavnu

:rotf:
Decko tu pricu mlati nekom Ameru dok mu polisujes cizme:mrgreen:
:lol:Jeli a sta se desilo u vremenu od 1878 pa do 90.....vreme stajalo a?:lol:
Znaci licemernija(ili gluplja...mogu se koristiti oba termina:think:)bica od vas ne videh u svom zivotu.....
Hoces li mi pojasniti sva ubistva i proterivanja Srba od drugog svetskog rata pa do dan danas.......ili je i to bila borba za slobodu...masakrirati civile?
 
eric gledaj ove kratke filmove ako znas engleski, da znas vise o nasem istoriju



Ovo nije istorija,ovo je LAZ............i to smesna :hahaha:

Bash me svrbe yaya sto je neki narkodiler pacoli dao nekoj tv kuci da izmislja neke gluposti.........pocev od toga sto je doticni gospodin CIST SRBIN,pa na dalje........albanski otpor :hahaha::hahaha:

A sve su shipce islamizirali :hahaha:

Srpska propaganda,a nisu se isti setili da snime film o kosovskome boju,nego o nekim likovima sto su u 80% primili islam.........ajde paljba.
 

Back
Top