Albanska kapa

..која сте преузели од Грка и Италијана..
Nismo mi preuzeli nista od njih , PLIS postoji prije njih ..Postovao sam primere na pocetku ovog topica evo i druge :

Encyclop℗edie M℗ethodique, Ou Par Ordre De Matieres: Par Une Soci ..., Volume 3
By F℗elix Vicq-d'Azur, Jean Le Rond d' Alembert, 1786

Ce bonnet étoit fait ep cône, 8c ressembloit à un casque. A la plaçe de l'aigrette de celui-ci, on attachoit à ï'apex une baguette recouverte de laine blanche , appelée proprement apex. De là vint le nom des Flamines, selon Servius, a Filaminibus. II est inutile de faire sentir le ridicule de cette étymologie. La forme de ce bonnet, qui ressembloit un peu à la cause ou casque Macédonien, le fit appeler bonnet d'Epire ou d'Albanie, pileus Epiroticus. Les Grecs le nommoient v'Ui,ut<

books

books


Dakle PLIS pripada Epircima (Albancima) , pise lepo .
Mogu i postovati i prije 500 godine istorijske knjige o Plisu i svuda pise isto !
Rimljani su ovde nasli u ovim prostorima i dvo glavi Orel i Plis i sve drugo ..
 
Плис постоји и пре вас, као и имена Afёrdita, Dhemetra, итд... Па Афродита је била грчка богиња љубави.
А нпр. шиптарско zot (господин) вуче порекло од грчког имена за бога Зевса.
 
Плис постоји и пре вас, као и имена Afёrdita, Dhemetra, итд... Па Афродита је била грчка богиња љубави.
А нпр. шиптарско zot (господин) вуче порекло од грчког имена за бога Зевса.
Ja neznam zasto se tih 12 "Grckih Bogova" se podrazumevaju na albanskom jeziku a nijedan od tih "Grckih Bogova' nemoze da prevede Grcki jezik :)
Bili su "Bogovi" Pelazga i nikakvi "Grcke falsifikata "
Slobodno prevedi na translate .
 
Ma, to što pišeš je ok, samo pokušavaš da povežeš nešto sa antičkim periodom, a to nema nikakve veze..

A kako nema veze , zasto nema veze ?
Evo ja kao Albanac npr. zasto ovaj Srbin svira na (anticku ) Gajdu kao i Albanac , Makedonac , Boshnjak ili Hrvat a isti ne sviraju "Grci"
U tome je fazon , vidis nisam hteo i usvojiti samo za sebe :)
 
Mislim, znam ja. Bilo je u onom kodeksu i imena kao što su Dalmat, Taulant, Pranvera, Vojsava, sve originali..

Milorade , Pranvera je Prolece idi na translate .. Vojsava , sada zavisi period jer Vera imala velik uticaj na ovim prostorima pa i nas najveci pesnik svih vremena se zove MILOS .
 
Poslednja izmena:
Ja neznam zasto se tih 12 "Grckih Bogova" se podrazumevaju na albanskom jeziku a nijedan od tih "Grckih Bogova' nemoze da prevede Grcki jezik :)
Bili su "Bogovi" Pelazga i nikakvi "Grcke falsifikata "
Slobodno prevedi na translate .

Ваљда зато што се Албанци јављају много векова касније, ниједан историчар их није "видео" све до XI века, а није да их није било, стари Грци и Римљани су били јако педантни што се тиче документовања историје.
 
Ваљда зато што се Албанци јављају много векова касније, ниједан историчар их није "видео" све до XI века, а није да их није било, стари Грци и Римљани су били јако педантни што се тиче документовања историје.
Jeste PTOLOMEY u 2 veku ..Negdje ima knjige , milsim na one jako stare da se Albanci zvali Epiroti , posle toga sam postovao ovde Vizantijskih izvora gde se ALBANACI nazivaju ILIRI u to vreme cak .
 
Jeste PTOLOMEY u 2 veku ..Negdje ima knjige , milsim na one jako stare da se Albanci zvali Epiroti , posle toga sam postovao ovde Vizantijskih izvora gde se ALBANACI nazivaju ILIRI u to vreme cak .

Батали ме тога, звали су се овако, звали су се онако, никаква веза, никакав континуитет не постоји, нити се на било који начин могу довести у везу Албанци и Илири, то је склапање историје онако како вама данас одговара.

То је исто оно што данас раде Дукљани, сад су се сетили да су они духовни наследници некакве Диоклеје, смејурија.
 
Nije ih nijedan istoričar vidio!!!!!!!!!!
Pa možda ih je neko bio pokrio ćebetom!

Први који их је поменуо био је византијски историчар Михаило Аталиота, помиње да су доведени на Балкан са византијским војсковођом Ђорђом Манијаком.
 
Батали ме тога, звали су се овако, звали су се онако, никаква веза, никакав континуитет не постоји, нити се на било који начин могу довести у везу Албанци и Илири, то је склапање историје онако како вама данас одговара.

То је исто оно што данас раде Дукљани, сад су се сетили да су они духовни наследници некакве Диоклеје, смејурија.

Epa sada ybga G-dinTa(q)dic , noshnja od vreme antike nama pripada , narodne igre takodje , stari transkripti , to jest jezik se podrazumevaju preko albanskom jeziku itd.. Drugo neznam sta jos fali ?
 
Први који их је поменуо био је византијски историчар Михаило Аталиота, помиње да су доведени на Балкан са византијским војсковођом Ђорђом Манијаком.
To je palo u vodi davno-davnoooooooo g-din THa(qi)ic.

нити се на било који начин могу довести у везу Албанци и Илири, то је склапање историје онако како вама данас одговара.
Nije tacno ovo , ja bar nisam bas isao na to "sve samo nase" , mozda nekada kad sam popizdio s'nekim , inace ima od vas i od naroda bivse yug-a dosta starosedeoca , dokazuju :Gusla ili Gajda , neke ORO sa Mecevima , Opinge itd .. Slaveni koji su dosli na ovim prostorima u VII veku nisu imali ovu nacionalnu kulturu vec sasvim nesto trece ..
 
Epa sada ybga G-dinTa(q)dic , noshnja od vreme antike nama pripada , narodne igre takodje , stari transkripti , to jest jezik se podrazumevaju preko albanskom jeziku itd.. Drugo neznam sta jos fali ?

Хаха, да не расправљамо даље јер не вреди, недостају на пример топоними на територијама које насељавате и на које претендујете, замисли народ који толико дуго живи на одређеној територији, а топоними сви туђи, Проклетије, Дреница, Лепенац, Клина, Исток, Мокра Гора, Косово, Ситница, Голеш, Чичавица, Кораб, Шара, Тетово, Струга, да не ређам даље.. У северној Албанији исто словенски топоними...
 
Хаха, да не расправљамо даље јер не вреди, недостају на пример топоними на територијама које насељавате и на које претендујете, замисли народ који толико дуго живи на одређеној територији, а топоними сви туђи, Проклетије, Дреница, Лепенац, Клина, Исток, Мокра Гора, Косово, Ситница, Голеш, Чичавица, Кораб, Шара, Тетово, Струга, да не ређам даље.. У северној Албанији исто словенски топоними...

ne diraj im u ranu...:mrgreen:
 
To je palo u vodi davno-davnoooooooo g-din THa(qi)ic.

Nije tacno ovo , ja bar nisam bas isao na to "sve samo nase" , mozda nekada kad sam popizdio s'nekim , inace ima od vas i od naroda bivse yug-a dosta starosedeoca , dokazuju :Gusla ili Gajda , neke ORO sa Mecevima , Opinge itd .. Slaveni koji su dosli na ovim prostorima u VII veku nisu imali ovu nacionalnu kulturu vec sasvim nesto trece ..


Нити су имали ову културу, нити су имали имена типа Михаило, Александар, Димитрије итд..
Треба ли због тога што данас имамо гајде и поменута имена да тврдимо да смо нешто што нисмо?
 

Back
Top