Albanska kapa - Strana 26
Strana 26 od 32 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 626 do 650 od 789

Tema: Albanska kapa

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Podrazumevano Re: Albanska kapa

Citat Original postavio Mrdaywalker Pogledaj poruku
    Upravo tako.
    Дечко, хтео ти да признаш или не, кад су твоји прихватили ислам, припадници друге нације су им постали ближи од својих сународника, па су ето прихватали и њихова национална имена која нису исламска већ имају конкретно значење на туђем језику, а одрицали су се имена која имају конкретно значење на језику којим говорите, тако су се муслимани на Балкану у свом слепилу одрекли имена типа Зоран (лепше им је албанско Агим), Даница, Радослав, Светлана..
    Иронија, зар не?
    Мајка сину жели срећан пети рођендан уз песму живео ми још толико сине...

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Citat Original postavio lab_man Pogledaj poruku
    Od svih muslimana, do skorašnjeg vremena, Albanci su jedini sačuvali najviše nacionalnih imena...Sada je uticaj islama i tamo mnogo jači, pa se i ta albansko-ilirska imena postepeno potiskuju...Evo, na primer, u Skadru među obe konfesije, gotovo da ne možeš da nađeš ni Jetona ni Shpresa, sada...
    Лупаш глупости наравно, види се да нити познајеш Албанце, нити имаш појма о њима. Албанци никада нису много полагали на религију, религија им поготово данас служи за постизање политичких циљева, муслиман Ибрахим Ругова који је био вођа Албанаца држао је слику папе Војтиле Словена у свом кабинету, а у центру Приштине се уздиже споменик мајци Терези, хришћанској мисионарки....
    Албанаца има и католика и православних и муслимана и ниједан се није одрекао своје нације због своје вере. Колико има Срба муслимана или католика?

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Дечко, хтео ти да признаш или не, кад су твоји прихватили ислам, припадници друге нације су им постали ближи од својих сународника, па су ето прихватали и њихова национална имена која нису исламска већ имају конкретно значење на туђем језику, а одрицали су се имена која имају конкретно значење на језику којим говорите, тако су се муслимани на Балкану у свом слепилу одрекли имена типа Зоран (лепше им је албанско Агим), Даница, Радослав, Светлана..
    Иронија, зар не?
    Decko, nemam sta ja da priznam, ja sam od Kuca, nikad moji nisu imali veze sa srbijom tako da nemam sta da priznajem niti da mi neko od vas nabija na nos. A da su prihvatili Islam jesu, ko sto su tvoji prihvatili pravoslavlje i izdali svoju pagansku pradedovsku vjeru.

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Иронија, зар не?
    Vidis, u pravu si...primanjem islama sve sto je nacionalno, ostavljalo se i prihvatalo se bezuslovno ono što je u prvom redu arapsko, i ponesto Tursko...Albanci su zahvaljujući činjenici da nikada nisu u potpunosti prihvatili islam i činjenici da su dugo živeli u plemenskoj organizaciji sačuvali deo svojih nacionalnih imena...ta su imena prihvatali i oni Srbi, koji su nakon islamizacije vrlo brzo ulazili u organizaciju albanskih fisova i poalbanizovali se...

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Лупаш глупости наравно, види се да нити познајеш Албанце, нити имаш појма о њима. Албанци никада нису много полагали на религију, религија им поготово данас служи за постизање политичких циљева, муслиман Ибрахим Ругова који је био вођа Албанаца држао је слику папе Војтиле Словена у свом кабинету, а у центру Приштине се уздиже споменик мајци Терези, хришћанској мисионарки....
    Албанаца има и католика и православних и муслимана и ниједан се није одрекао своје нације због своје вере. Колико има Срба муслимана или католика?
    Kažeš nemam...

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Decko, nemam sta ja da priznam, ja sam od Kuca, nikad moji nisu imali veze sa srbijom tako da nemam sta da priznajem niti da mi neko od vas nabija na nos. A da su prihvatili Islam jesu, ko sto su tvoji prihvatili pravoslavlje i izdali svoju pagansku pradedovsku vjeru.
    Kuči, Svakako nisu Bošnjaci....izjašnjavaju se Srbima...

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Колико ја знам, већина Куча се изјашњава као Срби, а то је више него јака веза са Србијом. А да смо били пагани па прихватили хришћанство, то је чињеница, и то ник не крије, али смо, прихватајући хришћанство, оставили гомилу старих обичаја, а богами и својих имена, нисм осе одрекли старине, као што сте ви урадили.

Код нас, осим Јована, Давида, Павла и сличних јеврејских имена, и даље имамо стара словенска двосложна имена Радослав, Владислав, Станислав, Станимир, Ратомир, ваљда ти је јасно да постоји разлика од онога што је код вас?

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Колико ја знам, већина Куча се изјашњава као Срби, а то је више него јака веза са Србијом. А да смо били пагани па прихватили хришћанство, то је чињеница, и то ник не крије, али смо, прихватајући хришћанство, оставили гомилу старих обичаја, а богами и својих имена, нисм осе одрекли старине, као што сте ви урадили.Код нас, осим Јована, Давида, Павла и сличних јеврејских имена, и даље имамо стара словенска двосложна имена Радослав, Владислав, Станислав, Станимир, Ратомир, ваљда ти је јасно да постоји разлика од онога што је код вас?
    Shvati da je sa islamom drugačije...dok hrišćanstvo nije proganjalo staroslovenska imena, islam je to činio...

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kuči, Svakako nisu Bošnjaci....izjašnjavaju se Srbima...
    Kuci su brdsko pleme na teritoriji CG uz granicu sa Albanijom, najvjerovatnije neka mjesavina Ilira i Slovena.
    Vlasnik Dnevnog Avaza je od Kuca (Fahrudin Radoncic), onda premijer CG Igor Luksic je od Kuca, jedan od ministara Albanije od Kuca (Ibrahim Kuci)... to se pleme izrodilo na 4 naroda: Bosnjake, Albance,Crogorce i Srbe.

Da su Kuci samo srbi to je tvoja pusta zelja

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Shvati da je sa islamom drugačije...dok hrišćanstvo nije proganjalo staroslovenska imena, islam je to činio...
    Јел?
    А албанска национална имена ислам није прогањао, само словенска је прогањао?

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Kuci su brdsko pleme na teroitoriji CG uz granicu sa Albanijom, najvjerovatnije neka mjesavina Ilira i Slovena, recimo vlasnik dnevnog Avaza je od Kuca (Fahrudin Radoncic), onda premijer CG Igor Luksic je od Kuca, jedan od ministara Albanije od Kuca (Ibrahim Kuci)... to se pleme izrodilo na 4 naroda: Bosnjake, Albance,Crogorce i Srbe.

Da su Kuci samo srbi to je tvoja pusta zelja.
    Е благо вама, више се народа изродило у Куча него што има кучких села..

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Јел?
    А албанска национална имена ислам није прогањао, само словенска је прогањао?
    Albanci, do skora nisu ni bili nikakvi muslimani...Najveća uvreda za muslimane iz Pazara, Rožaja i Plava bila je da udaju kćer ili da dobiju snaju Albanku...

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Albanci, do skora nisu ni bili nikakvi muslimani...Najveća uvreda za muslimane iz Pazara, Rožaja i Plava bila je da udaju kćer ili da dobiju snaju Albanku...
    Јес, и то што кажеш, ови из Пазара и Рожаја су прави муслимани, са педгиреом и великим М

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Kuci su brdsko pleme na teritoriji CG uz granicu sa Albanijom, najvjerovatnije neka mjesavina Ilira i Slovena.
    Vlasnik Dnevnog Avaza je od Kuca (Fahrudin Radoncic), onda premijer CG Igor Luksic je od Kuca, jedan od ministara Albanije od Kuca (Ibrahim Kuci)... to se pleme izrodilo na 4 naroda: Bosnjake, Albance,Crogorce i Srbe.

Da su Kuci samo srbi to je tvoja pusta zelja
    Jedino što si tačno rekao je da su Kuči, kao i Klimenti mešovitog srpsko-albanskog porekla...Kuči su se diferencirali u Srbe, a Klimente u Albance....Kasnije što su i jedni i drugi morali da prime islam da bi im Turci dozvolili da se naseljavaju u Plavsko-Gusinjskoj kotlini, Rožaju i na Pešteri je druga priča...ali i tada ste takođe bili " Kuči", ne bošnjani....Bošnjani ste postali tek pre koju godinu

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali zato tvojima nije bila uvreda da dobiju snajku maljisorku, zato si ti danas pola Maljisor (racunaj pola albanac).

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jedino što si tačno rekao je da su Kuči, kao i Klimenti mešovitog srpsko-albanskog porekla...Kuči su se diferencirali u Srbe, a Klimente u Albance....Kasnije što su i jedni i drugi morali da prime islam da bi im Turci dozvolili da se naseljavaju u Plavsko-Gusinjskoj kotlini, Rožaju i na Pešteri je druga priča...ali i tada ste takođe bili " Kuči", ne bošnjani....Bošnjani ste postali tek pre koju godinu
    Kuci i Klimenti imaju veze sa srbijom i beogradom koliko aboridzini sa Norveskom i norvezanima, uostalom ti si pola Maljisor pola Crnogorcac-Hercegovac, kakve ti veze imas sa srbijom...

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ali zato tvojima nije bila uvreda da dobiju snajku maljisorku, zato si ti danas pola Maljisor (racunaj pola albanac).
    Vidiš, moja baba po majci je Albanka, katoličke veroispovesti, koja je primila pravoslavnu veru udajom..Iz najviđenije porodice u Malesiji...Kao takva udala se za u najviđeniju podgoričku porodicu...Albanci-katolici i srpska plemena su se oduvek orođavala, to nije ništa strano...

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Kuci i Klimenti imaju veze sa srbijom i beogradom koliko aboridzini sa Norveskom i norvezanima, uostalom ti si pola Maljisor pola Crnogorcac-Hercegovac, kakve ti veze imas sa srbijom...
    kuči i malisori su pola albanci, pola srbi...nema tu nikakvih bošnjana...razumeš poentu...Znači, odluči šta si....Srbin ili Albanac, nema ti druge....

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kuči i malisori su pola albanci, pola srbi...nema tu nikakvih bošnjana...razumeš poentu...Znači, odluči šta si....Srbin ili Albanac, nema ti druge....
    Razumijem ''poentu'' da izvrces stvari (naravno u svoju korist) i da ti nemas ama bas nista sa Belgradom, Srbijom i Srbijancima.
    Poslednji put ažurirao/la Mrdaywalker : 07.08.2011. u 12:46

gost 4554 nije na forumu
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Razumijem ''poentu'' da izvrces stvari (naravno u svoju koris)t i da ti nemas ama bas nista sa Belgradom, Srbijom i Srbijancima.
    nema tu nikakvog izvrtanja....lepo ti kažem....prihvati ono što si....Srbin ili Albanac...sa Bosnom nemaš nikakve krvne veze...

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

nema tu nikakvog izvrtanja....lepo ti kažem....prihvati ono što si....Srbin ili Albanac...sa Bosnom nemaš nikakve krvne veze...
    Па није ни он Бошњак од рођења, то је сигурно, поготово ако је старији од 1992. годишта....

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto nemam ja sa Bosnom a nemas ni ti sa Srbijom, Srbin nisi, jedino mozes da budes posrbica.

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Eto nemam ja sa Bosnom a nemas ni ti sa Srbijom, Srbin nisi, jedino mozes da budes posrbica.
    Босна и Босанци (Бошњаци) су добили име по реци Босни, дакел чиста географија, а Срби су народ који је дао име земљи на којој је направио државу.
    Дакле, озбиљни народи дају имена територијама на којима живе, а они други добијају име по територији коју насељавају...

Domaćin
    Učlanjen
    01.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Босна и Босанци (Бошњаци) су добили име по реци Босни, дакел чиста географија, а Срби су народ који је дао име земљи на којој је направио државу.
    Дакле, озбиљни народи дају имена територијама на којима живе, а они други добијају име по територији коју насељавају...
    Ostavi se mitomanija, ionako smo dovoljno skrenuli sa teme, o ovome mozemo da pricamo na drugim temama.
    Poslednji put ažurirao/la Mrdaywalker : 07.08.2011. u 13:03

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Ostavi se mitomanija, ionako smo dovoljno skrenuli sa teme, o ovome mozemo da pricamo da drugim temama.
    Нема митоманије, чиста географија, да ли си некад чуо за планину или реку Србија, или било који географски појам по коме су Срби добили име?

Slične teme

1. CRNOGORSKA KAPA...
    Autor yioim u forumu Istorija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.01.2008., 18:43
  2. Crnogorska kapa
    Autor Svetopelek u forumu Nikšić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007., 01:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor