Albanska kapa

Preporucujem ovu knjigu:

Vatikan i Albanci --->

Vatikan-i-Albanci.jpg


http://www.scribd.com/doc/15825614/Dr-Nikola-Zutic-Vatikan-i-Albanci
(da se skine knjiga, trebate biti registrovani)
 
Šta znamo o njoj? U razgovoru sa Albancima pre pola godine sam saznao da je ona starogrčkog porekla, i da su je Albancima preneli Rimljani. Neki su tvrdili da su Rimljani kapu preuzeli od Albanaca, ali to je budalaština koju neću ni da razmatram...

Nebitno je cijeg je porijekla ova kapa, ona se danas primenjuje kod Albanaca.

Inace u proslosti koristili su je i drugi narodi.
 

Свака част!...Има и онај текст кои је он писао и на чистом је Српском и то на Ћирилици...
Знамо ми све ово исто у Македонији...ја тамо на форумима шиптарима за ово вадим душу.
И његов прадеда или деда беше има нацртан на некој слици где је цар Душан.
Хаос :D
 
[B:
Sandanski;Свака част!...Има и онај текст кои је он писао и на чистом је Српском и то на Ћирилици...
Знамо ми све ово исто у Македонији...ја тамо на форумима шиптарима за ово вадим душу.
И његов прадеда или деда беше има нацртан на некој слици где је цар Душан.
Хаос :[/B]D

Sto haos? Mi Albanci smo jako sretni sto nam vi zborite istinu o nasoj istoriji, poreklo, jeziku, kapu itd. Posebno smo zadovoljni sto nam i "Makedonci", iako imaju drzavu od samo 50 godina, ostavili su svoju istoriju sa strane i trude se za nas samo da nam osvetle nasu proslost. Zahvaljujuci vama, i sam Fidel je saznao da mu je pravo ime Verko. Sta bi on, sta bi mi bez vas? A, da kazete i Pinokiju da nije vise drvena lutka nego pravi pravcati decak od krvi i mesa? O kako bi se i on obradovao...Bog da vas cuva!
 
Da bio je Srbin poreklom i krsno ime mu je bilo Djordje ili Djuradj poArbanasen je tj. imao je Arbanasku titulu vlastele(Albancu su ga samo kao takvog prihvatili) i to nije tajna i ja to znam od nekih svojih prijatelja Albanaca sa Kosova ali su mi i rekli da mi to ni jedan Albanac nece javno priznati....ni ne mora ja znam!

Albansko plemstvo je bilo prisutno i aktivno ucestvovalo i pitalo se na dvoru Nemanjica dolaskom Turaka stvari su se promenile bilo je gomile dinastickih plemskih brakova izmedju Srba i Albanaca.

Kao rezultat imamo da postoje danas Srbi koji su poreklom etnicki Arbanasi i Arbanasi koji su poreklom etnicki Srbi.

To sve nije vazno za ovo danas vazno je ko se kako oseca i gde pripada....!
 
Šta znamo o njoj? U razgovoru sa Albancima pre pola godine sam saznao da je ona starogrčkog porekla, i da su je Albancima preneli Rimljani. Neki su tvrdili da su Rimljani kapu preuzeli od Albanaca, ali to je budalaština koju neću ni da razmatram...

Fragment od Herodota :
0ϊ δε ϋτρατενόμενοι οΐδε ηύαν Περβαι μεν ώδε ίόχεναβμένοι περί μεν τγΰι χεφαλ ΰί είχον τιάρας χαλεομένονς πίλους απαγέας περί δε το ...
Pileus Epiroticus fem Albanus.
15g35w9.png



==========================================================

Johann Jakob Hofmann, Mulder - 1698
alias Pileus Epiroticus fem Albanus.

books

2vbx6h4.jpg

http://books.google.com/books?id=5V...m=1&sqi=2&ved=0CCYQ6wEwAA#v=onepage&q&f=false
 
Slavene,nema ovde rasprave vec cistog prerpucavanja...Srbi u svojoj mrznji prema njima,misle da su oni dosli koliko juce na Kosovo.....zaboravljajuci da su na Kosovu i sami dodjosi

Albanci pak,pokusavaju da pobiju Srpsku tvrdnju Srbi pa amebe,stavljajuci sebe u red,sad vec vise ne postojecih naroda,poput Pelazga npr ili Ilira

Tako da se sa tim stavom...ne moze daleko stici,na obe strane
 
Slavene,nema ovde rasprave vec cistog prerpucavanja...Srbi u svojoj mrznji prema njima,misle da su oni dosli koliko juce na Kosovo.....zaboravljajuci da su na Kosovu i sami dodjosi

Albanci pak,pokusavaju da pobiju Srpsku tvrdnju Srbi pa amebe,stavljajuci sebe u red,sad vec vise ne postojecih naroda,poput Pelazga npr ili Ilira

Tako da se sa tim stavom...ne moze daleko stici,na obe strane

Знаш шта, кад неко негде живи 1500 година, тешко да је дођош. А Албанци су већина на КиМ можда последњу 1/10 тог периода.
 
О томе ко је дођош а ко староседелац јасно говоре топоними, почев од самог топонима Кос-ово (ово, српски наставак, као Хајдуково, Жарково итд..), па преко других, Голеш (планина), Ситница, Чичавица. Проклетије, Кораб (лађа), Шара (планина), Лепенац (река), Дреница (река и област), Глоговац, Вучитрн, Клина, Исток, Ораховац, Гњилане, Пасјане, Брод (градић), Драгаш, итд...
 
Што се кечета тиче, изгледа да су га Албанци добили тамо где им је био недавни завичај, у јужној Италији. Становници југа Италије и Сицилије имају тај модни детаљ у својој ношњи, добар део њих су асимилирани Албанци. Иначе, мало ко зна да је порекло Албанаца Кавказ, стицајем историјских околности, тачније борбе између Византије и Арапа завршавају на Сицилији и југу Италије, а одатле у X веку захваљујући побуни византијског војсковође Ђорђа манијака бивају искрцани у Драч и то је први пут да се појављују на Балкану. Српски феудалци им касније дозвољавају да се баве сточарством на територији данашње северне и средње Албаније, одакле су се по турском влашћу раширили по околним територијама, пре свега захваљујући прихватању ислама...
 
Што се кечета тиче, изгледа да су га Албанци добили тамо где им је био недавни завичај, у јужној Италији. Становници југа Италије и Сицилије имају тај модни детаљ у својој ношњи, добар део њих су асимилирани Албанци. Иначе, мало ко зна да је порекло Албанаца Кавказ, стицајем историјских околности, тачније борбе између Византије и Арапа завршавају на Сицилији и југу Италије, а одатле у X веку захваљујући побуни византијског војсковође Ђорђа манијака бивају искрцани у Драч и то је први пут да се појављују на Балкану. Српски феудалци им касније дозвољавају да се баве сточарством на територији данашње северне и средње Албаније, одакле су се по турском влашћу раширили по околним територијама, пре свега захваљујући прихватању ислама...

Po tezi kojeg istoričara je to?
Čuo sam ranije za tezu da su porijeklom sa Kavkaza, kao i za tu da su iz Italije; ali prvi put čujem da su one na taj način objedinjene.

Na osnovu čega se došlo do takvog zaključka?
 
Знаш шта, кад неко негде живи 1500 година, тешко да је дођош. А Албанци су већина на КиМ можда последњу 1/10 тог периода.

zive na kosovu...stoji,ali koliko dugo imaju aktivnu ulogu tamo...tj...koliko dugo je taj deo zemlje pod konkretnom srpskom vlascu a koliko nije za to vreme...zive srbi i u sent andreji,pa sta? jesu li dodjosi ili ne?
 
Po tezi kojeg istoričara je to?
Čuo sam ranije za tezu da su porijeklom sa Kavkaza, kao i za tu da su iz Italije; ali prvi put čujem da su one na taj način objedinjene.

Na osnovu čega se došlo do takvog zaključka?

pazi ti tu teoriju,ajde ti kao skolovani istoricar,pokusaj da je razmrsis....nekoliko hiljada ljudi...uglavnom muskaraca biva iskrcano na siciliju...i cela juzna italija i sicilija padne pod njihov uticaj...nije cudno da je najjaca svetska mafija odatle,sa slicnim principima ko u albanske..taj detalj stoji

potom...manijak...bas pod tim imenom...manijak,ih dovede na balkan...opet par hiljada ljudi,uglavnom muskaraca za borbu

tih par hiljada....koje je pre toga bilo na siciliji i asimilovalo je.....dalje asimiluje ceo jugozapadni balkan......ostvari svoju zemlju....u srcu tada srpske teritorije,i danas vedri i oblaci lovom celom evropom i amerikom;)
dali je to,posle jevreja,sledeci narod izabrani??

necu pominjati putesestvije sa kavkaza ka siciliji...to je vec zasebna prica

znaci,meni nije jasno...KAKO je neko uopste dosao na tu ideju???
 
zive na kosovu...stoji,ali koliko dugo imaju aktivnu ulogu tamo...tj...koliko dugo je taj deo zemlje pod konkretnom srpskom vlascu a koliko nije za to vreme...zive srbi i u sent andreji,pa sta? jesu li dodjosi ili ne?

Не разумем, колико дуго је рецимо Хрватска под хрватском влашћу? Тамо негде пре 1102, па онда `41-`45 и од `91 наовамо. И по тој твојој тези испаде да Хрвати нису аутохтони у Хрватској?

У Сент Андреју Срби дошли 1690, а на КиМ бар 1000 година, 365.000 дана пре тога.

Али ево нпр Војводина - тамо су Мађари дођоши. Зашто? Јер кад су је Срби населили, населили су практично пусту земљу, а Мађари беху отишли или изгинули пред Турцима. А онда су се поново досељавали (и водили асимилациону политику) од 18. века, када су Срби ту већ преко 300 година.

Албанци на КиМ у 15. веку чине можда 3-4% становништва, на нивоу статистичке грешке. Срби су до пре неколико генерација и даље чинили преко 1/4 становништва на КиМ, и поред свих непогода.
 

Back
Top