Odlican posao ili fakultet

Wim86

Primećen član
Poruka
879
Trebalo bi uskoro da dobijem posao u jakoj firmi, a pitanje je kad ce mi se ista ili slicna prilika ukazati. Trenutno studiram prava i na 3 sam godini,pa sam u dilemi da li da se zaposlim i lagano zavrsavam studije ili da samo nastavim da studiram....Firma ja odlicna i kao sto rekoh pitanje je kad ce mi se slicna prilika ukazati kasnije a znamo svi da bez veze covek tesko moze da se zaposli i nakon zavrsenog fakulteta. U pitanju je posao za stalno sa odlicnom platom. Interesuje me misljenje od nekog sa strane ,jer one savete koje sam dobijao od drugih meni bliskih ljudi smatram subjektivnim (ima malo ljubomore) tu ne spadaju moji roditelji od kojih imam potpunu podrsku u svemu..
Hvala u napred!
 
Da li ti je posao razlicit od onoga sto stidiras ?

Da li je u pitanju posao koji ces raditi sa zadovoljstvom, spojiti lepo i korisno ?

Da li imas sansu da te poslodavac u okviru posla salje na usavrsavanja onoga sto bi radio ?

Da li vise volis studije prava ili posao koji bi mogao raditi ?

Rad u struci nije svima potreba i neophodnost, a i kada se zaposlimo u oblasti koju smo zavrsili, nije bas da se uvek i usrecimo. Pitanje je sta ti zelis. Stavi na papir posao, studije i sta mozes da ocekujes od jednog i drugog, pa vidi gde je vise pozitivnog.

Tesko je odlucivati o necijoj sudbini kad nemas dovoljno podataka ni o osobi ni o poslu, a to je ipak odluka koja treba da bude prvenstveno tvoja, jer kakvi god bili rezultati odluke - bice tvoji, a to je mnogo bolje nego da budu tudji.
 
Poslednja izmena:
Da li ti je posao razlicit od onoga sto stidiras ?

Da li je u pitanju posao koji ces raditi sa zadovoljstvom, spojiti lepo i korisno ?

Da li imas sansu da te poslodavac u okviru posla salje na usavrsavanja onoga sto bi radio ?

Da li vise volis studije prava ili posao koji bi mogao raditi ?

Rad u struci nije svima potreba i neophodnost, a i kada se zaposlimo u oblasti koju smo zavrsili, nije bas da se uvek i usrecimo. Pitanje je sta ti zelis. Stavi na papir posao, studije i sta mozes da ocekujes od jednog i drugog, pa vidi gde je vise pozitivnog.

Tesko je odlucivati o necijoj sudbini kad nemas dovoljno podataka ni o osobi ni o poslu, a to je ipak odluka koja treba da bude prvenstveno tvoja, jer kakvi god bili rezultati odluke - bice tvoji, a to je mnogo bolje nego da budu tudji.

1.Jeste posao je koji bih voleo da radim(dok ne zavrsim studije) i koji nije tezak,tako da bih imao vremena za studije.
2.Imam mogucnost napredovanja,i stipendiranja ukoliko bih zeleo da se usavrsavam.
3.Kad zavrsim prava najverovatnije bih se prebacio u pravnu sluzbu....

U potpunosti se slazem sa time da je odluka moja,a temu sam postavio kao sto sam i naveo da bih cuo i tudja misljenja....
Poz
 
ŠKOLA! Ima samo dve stvari u životu koje moraš u određenom trenutku da radiš i to tačno kada je vreme - jedna od njih je škola. Veruj mi, ako si ozbiljan kalibar, biće posla i kasnije! Veruj mi.

Teska odluka...Nazalost, vecina nas je bila vec pred ovim odlukama...:cry:..Recimo, ja sam studirala i radila tokom studija...Posao nije bio toliko bajan i sjajan kao u ovoj prici, ali mi je omogucavao da ja zivim nezavisno od roditelja. Pri tom, nisam zapostavila studije...cak sam bila i nosioc jedne veoma velike jednokratne stipendije u Srbiji tada, za najbolje studente cetvrte godine...Uz posao, specijalizacija na MGU... Ne kazem da to nije pomerilo granice, ali do granica normale u smislu godina studiranja, ali definitivno nije uticalo na kvalitet znanja...Posle sve ga prodjenog i odradjenog, pocela sam da radim u struci ili da se kosim sa njom, posto nije svakodnevno i uobicajeno zvanje...Sada imam posao, platu, ali opet ti niko ne garantuje bezbednost na istom...
Poenta je da je potrebno mnogo volje i snage...ako si upisao prava zato sto ih volis, onda ce ti to biti i jedan od lajt motiva za zavrsetak studija...ako studiras nesto sto ne volis, predlazem ti i da ih napustis i radis...

Ovako, ti sebe najbolje poznajes, svoje kapacitete pa shodno tome pronadji sebe...Takodje, ne zaboravi da ti imas i posle 2 godine staziranja, kada sigurno neces moci da uskladis dva posla...Dakle, na ovo moras gledati kao na privremeno resenje ako zelis da jednog dana postanes pravnik...

I jos jedna stvar...finansijski momenat je taj koji uglavnom odredjuje kad ce i sta ce covek raditi u zivotu...Vreme je novac...

Kako god odlucis, sretno....:bye:
 
ja ti predlazem isto....dobro placen posao ovde je tesko naci bez jacih veza...ako ih nemas, bolje iskoristi ovu priliku za posao i naravno ne zapostavljaj studije, ko zna kada ce ti zatrebati ta diploma

netacno!!!!!!!
ali apsolutno netacno!!!!!

@ tema....

ja bih prihvatila taj posao,ali i pokusala da sto pre zavrsim fax....
mada malo mi je cudno da se moze naci super posao u super firmi bez zavrsenog faxa....(ako je nesto ozbiljno u pitanju)
 
ma posao bez razmisljanja stim sto fax ne smes da zapustis. mozes sebi da dozvolis luksuz takve vrste da ga mozda produzis za jednu godinu, ali da mu okrenes ledja nikako

mozda onda i legne neka pro ceed sport ;)
 
Poslednja izmena:
ma posao bez razmisljanja stim sto fax ne smes da zapustis. mozes sebi da dozvolis luksuz takve vrste da ga mozda produzis za jednu godinu, ali da mu okrenes ledja nikako

mozda onda i legne neka pro ceed sport ;)

Hehe bas bi mi legla jedna kia pro ceed....otom potom...sve ovo zvuci jako lepo...nadam se lepom ali ne ocekujem previse da se ne bih razocarao ne daj Boze....Pozzz
 
Vidi, prošao sam kroz ti dilemu... kada sam bio na trećoj godini petogodišnjeg faxa, započeo sam privatan posao i evo me sada 7 godina kasnije, na preostalom jednom ispitu i diplomskom, a na fax nisam otišao jedno 3 godine. Posao mi nema veze sa fakultetom, nemam ni vremena a ni neke motivacije više i tu je najveći problem. Ali, sada znam da se neke stvari rade samo KADA JE VREME ZA TO. i to treba da se završi. Ako ne moraš, zaboravi posao i završi školu. Imaš čitav život da radiš, veruj mi. Gde je još stažiranje, vojska i slične nebuloze ove Srbije... pa kad još i to spakuješ u 24h, veruj mi da jako malo ostane.
 
@Una nisi u pravu...
ja sam treca godina informatike, znaci super poznajem racunare, govorim engleski i nemacki dosta dobro itd i smatram da nisam bas budala i da imam svoje kvalitete... znas li sta sam radio celo leto? prodavao vocje i povrcje... sta reci prokleta Srbija
 
Pa koliko samo nazalost ima slucajeva da ljudi sa prosekom 10 peku pljeskavice ili rade kao nocni cuvari za 20000 din. Danas retko koji dobro placen posao moze da se nadje bez veze,a i kad se nadje jako je tesko napredovati,jer uvek su tu deca direktora i ostali rodjaci.
 

Back
Top