Politika sa zabavnije tačke gledišta...

Ciju vudu lutkicu treba napraviti? (stavila po 2 da ih vise stane...)

  • Tadic i Vuk Jeremic

  • Seselj i Todorovic

  • Toma i Vucic

  • Velja i Mrka

  • Ceda i Pesicka

  • Radeta i Pop-Lazicka

  • Canak i njegov stap...

  • Kostunica i Amfilohije

  • Mesic i Sanader

  • neko ko nije na spisku...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

mlekce

Aktivan član
Poruka
1.364
Svet
Sarkozi sudski protiv vudu lutke u njegovom liku
Autor: Beta-Rojters | 21.10.2008. - 23:06

Francuski predsednik Nikola Sarkozi zapretio je da će tužiti jednu izdavačku kuću ukoliko ne povuče lutku sa njegovim likom koja se prodaje sa "vudu uputstvom" gde se objašnjava čitoacima kako da u nju ubadaju čiode, saopštio je danas njegov advokat.

Na lutki se nalaze napisi nekih od Sarkozijevih poznatih kontroverznih izjava kao što je "Odlazi, ti bedni šupku" - što je rekao čoveku koji je odbio da se rukuje sa njim na poljoprivrednom sajmu prošle godine. Čitaoci se pozivaju da ubadaju čiode u te izjave.
Izdavačka kuća K&B je izdala 20.000 Sarkozi lutaka sa uputstvom. Oni su takođe izdali lutku Segolen Roajal, koja je bila Sarkozijeva rivalka na prošlogodisnjim predsedničkim izborima. Roajalin advokat je rekao da i ona razmatra pokretanje tužbe.
"Nikola Sarkozi me uputio da vas podsetim da bez obzira na njegov status i slavu, on ima ekskluzivno i apsolutno pravo na svoj lik", saopštio je advokat Tjeri Hercog u pismu izdavaču K&B koje je objavljeno u francuskom dnevniku Mond.
Prema vudu praksi čiode mogu da se ubadaju u lutke koje predstavljaju nečijeg neprijatelja i da se tako iz daljine na njih bacaju čini. Vudu religija ima korene u zapadnoj Africi a praktikuje se u delovima Kariba, naročito na Haitiju i južnim Sjedinjenim državama. Međutim, naglašava agencija AFP, vudu eksperti kažu da su tu praksu jako iskrivili i loše protumačili oni koji se ne razumeju u vudu.

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=61912


Pa mi nesto pade na um, sta bi se OVDE dogodilo kad bi neko poceo da pravi vudu lutkice?:think::think::think:
 
Poslednja izmena:
http://www.blic.co.yu/svet.php?id=61912


Pa mi nesto pade na um, sta bi se OVDE dogodilo kad bi neko poceo da pravi vudu lutkice?:think::think::think:

uopste nije losa ideja , da se napravi dobar posao...........stavis na knez tezgu sa malim , glinenim tadicima, seseljima, vucicima, jovanovicima..........i prodajes uz uputstvo i set strikacih igala..........:mrgreen:

garantujem da bi roba isla ko luda..........a sa tezge pustas razglas sa najnovijim kletvama radikalskih vestica iz blera.........;)

koga ne mrzi......neka proba.......ja cu da finansiram, a zaradu delimo 90 / 10 %:super:
 
uopste nije losa ideja , da se napravi dobar posao...........stavis na knez tezgu sa malim , glinenim tadicima, seseljima, vucicima, jovanovicima..........i prodajes uz uputstvo i set strikacih igala..........:mrgreen:

garantujem da bi roba isla ko luda..........a sa tezge pustas razglas sa najnovijim kletvama radikalskih vestica iz blera.........;)

koga ne mrzi......neka proba.......ja cu da finansiram, a zaradu delimo 90 / 10 %:super:
Al,Ceda je svojim iglicama vec uveo novu vudo-tehniku............samo-kaznjavanje:hahaha::hahaha::hahaha: da nam ustedi trud
 
Poslednja izmena:
uopste nije losa ideja , da se napravi dobar posao...........stavis na knez tezgu sa malim , glinenim tadicima, seseljima, vucicima, jovanovicima..........i prodajes uz uputstvo i set strikacih igala..........:mrgreen:

garantujem da bi roba isla ko luda..........a sa tezge pustas razglas sa najnovijim kletvama radikalskih vestica iz blera.........;)

koga ne mrzi......neka proba.......ja cu da finansiram, a zaradu delimo 90 / 10 %:super:

:rotf::rotf::rotf:
evo bona za ovaj post:super::klap:
 

Back
Top