Lucis Trust

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180


OUN preko mnogih svojih organizacija, na svim nivoima i u raznim političkim i kulturnim oblastima deluje na stvaranju novog sveta i to po pravilu postepeno i nenametljivo, uvek uvijeno u izgled dobrih namera. Kao ilustracija – Lucis trust (sto je inače skraćenica od Lucifer's trust – Luciferov trust) poznat je u centrali za informacije OUN-a i zastupljen je na njenim skupovima u Ženevi i Njujorku. Lucis trust vodi i 'meditacije punog meseca' u Njujorku (posvećene Dijaninom kultu), na terenu Karnegi-fondacije za unapređenje UNESCO-a i tzv. 'Nove svetske religije' (New world religion) – N.Homuth: 'Pažnja, ekumeni'.



Алису Бејли је водио дух Џвал Кухл. За живота (живела је од 1880 до 1949. године) написала је преко 20 књига, руковољена идејом о окултном буђењу човечанства и његових спиритуалних сила. Двадесетих година овог века у Њујорку је основала Издавачку комапнију Луцифер („Lucifer Publishing Company“), која је касније постала „Lucis Trust“ (данас је са том издавачком кућом повезано око 6 000 људи; међу пријатељима куће су Хенри Кисинџер, Џорџ Шулц, Дејвид Рокфелер, итд.)

...................................

Лорд Мајтреја је сигуран да ће његова војска, спремна за бој, ускоро победити; све већи број секти и окултних праваца савршено се уклапа у Мајтрејин покрет. 16. и 17. августа 1987. године одржана је велика медитација „Хармоничног зближавања“ („Harmonic Convergence“), у којој су учествовале на стотине хиљада новодобаца широм света. Хозе Аргуелас, покретач ове акције, најавио је да Њу Ејџ има 144 000 спремних „ратника дуге“ који ће владати планетом кад за то дође час.
Смисао „хармоничног зближавања“ је у сјединењу учесника са духовима - вишим интелигенцијама које управљају светом.Тада је за наредни период изнео следеће циљеве покрета:

Сједињење и ојачање свих група и организација Њу Ејџа;
Успостављање „медијархије“ која ће укључити све медије у пропаганду Њу Ејџ идеја;
Растакање националних држава и њихова подела на тзв. „биорегионе“; „Очишћење земље“: уклањање свих оних који се противе јединственој светској религији;
Повезивање човечанства са „духовним учитељима“ и „духовима – водичима“;
Узвођење човечанства до божанскости.
Еволутивни процес ће помоћи успостављају “акваријанског натчовека“.
Елиминисање неспособних, да би се њихове душе реинкарнирале у нова тела;
Прерасподела светских добара;
Довођење Мајтреје после изазивања светске кризе.

Све ово би изгледало као фантазирање, да у покрету не учествује, посредно или непосредно, читав низ значајних личности: Питер Грејс, шеф мултинационалне компаније „W.R.Grace“, богаташ Тед Тарнер, власник CNN-а и шеф Друштва за бољи свет; Гери Харт, угледник Демократске партије САД... Од покојника, ту су били Вили Брант и Курт Валдхајм. Михаил Горбачов, бивши вођа СССР-а, сада је један од челника новодопског еколошког покрета „Зелени крст“.
Од основних циљева Њу Ејџа најбитнија је борба против „хришћанских фундаменталиста“, чије је мишљење „анти-хуманистичко“. Дух-водич Алисе Бејли, Џвал Кхул, хришћане је назвао „злим“ и „људима који се одвајају од других“. Кхул вели: „Нову вам заповест дајем, укључите се, сједнните се са свима“. Џон Рандолф Прајс, који је 31. децембра организовао „Медитацију за исцелење света“ хвали се како је у њој учествовало 875 милиона људи. Они су та сила која ће сменити хришћанску веру.

План за довођење Мајтреје је следећи:



-Прогласити Хришћане за заостале будале и уклонити сваки њихов друштвени уплив;

-Изазвати кризу планетарних размера;

-Усред кризе, јавиће се велики светски вођа и државник;

-Њу Ејџ лидери ће га, преко медија, пропагирати широм света;

-Христ Мајтреја ће успоставити једну планетарну државу, привреду и религију; Ко му се не покори, биће гоњен;

-Свима ће се делити Мајтрејин печат;

- Духови ће општити са људима...


Изучавалац окултних феномена Текс Марс каже: „Индуисти, будисти, сатанисти, вештице - сви добродошли у Њу Ејџ јединство. Само су прави хришћани искључени. Ми смо анатема и парије“.

Што се Мајтрејиног знака тиче, реч је о својеврсној окултној тетоважи. Свето Писмо Старог Завета забраљује тетоважу као знак паганске иницијације (Лев. 19, 28). Њу Ејџ мислиоци, међутим, сматрају да је иницијатичка тетоважа неопходна.
 
У вези теме препоручујем књигу "Пут којим се чешће иде" од Владимира Димитријевића:)

Знам за ту књигу проф.Владимира Димитријевића - него сам просто сматрао потребним да о овој Луциферовој секти која очигледно има "велике намере" прозборимо коју реч јер ми овде немамо законе као у САД.

Код нас су законом забрањене деструктивне верске организације оваквог или сличног карактера које отворено пропагирају уништење неке групе људи (у овом случају хришћана) или оне верске организације које су усмерене против грађанина путем "контроле ума" а у циљу пре свега прибављања имовинске користи од истих.
 
Ево, сад чух на тв-у нешто за Сајентологе. Кажу, да кад се жена породи они поједу постељицу..:???:
 


OUN preko mnogih svojih organizacija, na svim nivoima i u raznim političkim i kulturnim oblastima deluje na stvaranju novog sveta i to po pravilu postepeno i nenametljivo, uvek uvijeno u izgled dobrih namera. Kao ilustracija – Lucis trust (sto je inače skraćenica od Lucifer's trust – Luciferov trust) poznat je u centrali za informacije OUN-a i zastupljen je na njenim skupovima u Ženevi i Njujorku. Lucis trust vodi i 'meditacije punog meseca' u Njujorku (posvećene Dijaninom kultu), na terenu Karnegi-fondacije za unapređenje UNESCO-a i tzv. 'Nove svetske religije' (New world religion) – N.Homuth: 'Pažnja, ekumeni'.





...................................

Лорд Мајтреја је сигуран да ће његова војска, спремна за бој, ускоро победити; све већи број секти и окултних праваца савршено се уклапа у Мајтрејин покрет. 16. и 17. августа 1987. године одржана је велика медитација „Хармоничног зближавања“ („Harmonic Convergence“), у којој су учествовале на стотине хиљада новодобаца широм света. Хозе Аргуелас, покретач ове акције, најавио је да Њу Ејџ има 144 000 спремних „ратника дуге“ који ће владати планетом кад за то дође час.
Смисао „хармоничног зближавања“ је у сјединењу учесника са духовима - вишим интелигенцијама које управљају светом.Тада је за наредни период изнео следеће циљеве покрета:

Сједињење и ојачање свих група и организација Њу Ејџа;
Успостављање „медијархије“ која ће укључити све медије у пропаганду Њу Ејџ идеја;
Растакање националних држава и њихова подела на тзв. „биорегионе“; „Очишћење земље“: уклањање свих оних који се противе јединственој светској религији;
Повезивање човечанства са „духовним учитељима“ и „духовима – водичима“;
Узвођење човечанства до божанскости.
Еволутивни процес ће помоћи успостављају “акваријанског натчовека“.
Елиминисање неспособних, да би се њихове душе реинкарнирале у нова тела;
Прерасподела светских добара;
Довођење Мајтреје после изазивања светске кризе.

Све ово би изгледало као фантазирање, да у покрету не учествује, посредно или непосредно, читав низ значајних личности: Питер Грејс, шеф мултинационалне компаније „W.R.Grace“, богаташ Тед Тарнер, власник CNN-а и шеф Друштва за бољи свет; Гери Харт, угледник Демократске партије САД... Од покојника, ту су били Вили Брант и Курт Валдхајм. Михаил Горбачов, бивши вођа СССР-а, сада је један од челника новодопског еколошког покрета „Зелени крст“.
Од основних циљева Њу Ејџа најбитнија је борба против „хришћанских фундаменталиста“, чије је мишљење „анти-хуманистичко“. Дух-водич Алисе Бејли, Џвал Кхул, хришћане је назвао „злим“ и „људима који се одвајају од других“. Кхул вели: „Нову вам заповест дајем, укључите се, сједнните се са свима“. Џон Рандолф Прајс, који је 31. децембра организовао „Медитацију за исцелење света“ хвали се како је у њој учествовало 875 милиона људи. Они су та сила која ће сменити хришћанску веру.

План за довођење Мајтреје је следећи:



-Прогласити Хришћане за заостале будале и уклонити сваки њихов друштвени уплив;

-Изазвати кризу планетарних размера;

-Усред кризе, јавиће се велики светски вођа и државник;

-Њу Ејџ лидери ће га, преко медија, пропагирати широм света;

-Христ Мајтреја ће успоставити једну планетарну државу, привреду и религију; Ко му се не покори, биће гоњен;

-Свима ће се делити Мајтрејин печат;

- Духови ће општити са људима...


Изучавалац окултних феномена Текс Марс каже: „Индуисти, будисти, сатанисти, вештице - сви добродошли у Њу Ејџ јединство. Само су прави хришћани искључени. Ми смо анатема и парије“.

Што се Мајтрејиног знака тиче, реч је о својеврсној окултној тетоважи. Свето Писмо Старог Завета забраљује тетоважу као знак паганске иницијације (Лев. 19, 28). Њу Ејџ мислиоци, међутим, сматрају да је иницијатичка тетоважа неопходна.


Čuo sam o ovome...Čak je pre 3 godine vođena oštra debata o tome vani....Neki su pretili i sudskim procesom....odjednom je sve stalo...:sad2:
 
Sojino mleko.

Posto sam procitala uvodni post i druge komentare, malo sam se uplasila. Ja redovno citam Bibliju, ali sam mislila da moje male tetovaze nisu satanisticke. Svaka od njih me podseca na nesto. Kako da znam da nisu satanisticke?

Не мисли се ту не монде фазоне данашњице - него не жиг друге врсте......
 
E, nemoj ti da me ucis, sto mrsis sredu i petak. Sta ako su mi ubacili nesto na rame, na grudima s leve strane na ledjima s desne strane i na dnu, kod pupka. A sta ako su mi na guzu ubacili neki cip, sta cu onda?
 
Taj ''OUN'' nažalost nije više ništa više od velike skupe zgrade za održavanje uz par korisnih programa,bez kojih bi na primer srbi na kosovu imali mnoogo teži život nego što imaju...Kažem ti Mito, đavo se krije u Popu kao i u manijaku sadisti, ubici koji čeka da ga spale na stolici.Samo što je intenzitet različit i kod manijaka se to više primeti..Razbi okove iluzija...Ja hvala bogu jesam.
 
Taj ''OUN'' nažalost nije više ništa više od velike skupe zgrade za održavanje uz par korisnih programa,bez kojih bi na primer srbi na kosovu imali mnoogo teži život nego što imaju...Kažem ti Mito, đavo se krije u Popu kao i u manijaku sadisti, ubici koji čeka da ga spale na stolici.Samo što je intenzitet različit i kod manijaka se to više primeti..Razbi okove iluzija...Ja hvala bogu jesam.

Ма ти си човече прсотина... ја немам никакве илузије... А Ђаво се крије у твојој глави...:lol::lol::lol:
 
Jednostavno...Ako je i bilo hrišćana, više ih nema,tj.tamo negde od Drugog Svetskog Rata,kad se crkva dooobro pokazala...Ne bih da citiram'Ničea jer mi lično nije baš simpatičan iz više razloga,ali ima istine u njegovim rečima da je ''JEDINI PRAVI HRIŠĆANIN UMRO NA KRSTU''...Oni koji su se kasnije sklonili iza njega su vrlo, vrlo zli ljudi.
 
Ма ти си човече прсотина... ја немам никакве илузије... А Ђаво се крије у твојој глави...:lol::lol::lol:
Ne samo jedan:confused:Kod tebe takođe postoji Đavo Rasprave...U pitanju je zapravo jedan od nižih demona...Koji te eto tera da povremeno upadaš u bespotrebne i jalove pokušaje da objasniš neobjašnjivo...I nedokazivo...
 
Jednostavno...Ako je i bilo hrišćana, više ih nema,tj.tamo negde od Drugog Svetskog Rata,kad se crkva dooobro pokazala...Ne bih da citiram'Ničea jer mi lično nije baš simpatičan iz više razloga,ali ima istine u njegovim rečima da je ''JEDINI PRAVI HRIŠĆANIN UMRO NA KRSTU''...Oni koji su se kasnije sklonili iza njega su vrlo, vrlo zli ljudi.

Како га измишљаш...ккви зли људи, де мало изучи иторију Хришћанства..немој само да пишеш да скупиш број постова!
 
Ја сам већ објаснио да нисам "св.мита форумски", дакле - млеко може, а месо не.

:kafa:


Добро чињеница је да духовник одређује, ко на који начин да пости....тако да некада због здравља се одређује блажи пост..и више је битан онај духовни пост, него физички...тако да није битно док год духовник руководи својим духовним чадом!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne, to ne dolazi u obzir. Ja postim sve postove, vise mesecne, dvonedeljne i dnevne. Postim sredu i petak. Zbog toga sam jako zgodna, ali ne koristim ni mleko, ni jaja, a ni meso, iako sam vegeterijanka. Ne mozes da postis, kako ti se svidja, nego po pravilu.
 
Nema nista od dolaska ni Isusa, ni Antihrista, niti ce biti, niti je u toku neki rat, neko s ejednostavno dosetio kako da dodje do para, napravi neki pokret, novu religiju i na kraju krajeva kako da dominira svetom, ali to nema veze sa Luciferom.
 
Ne, to ne dolazi u obzir. Ja postim sve postove, vise mesecne, dvonedeljne i dnevne. Postim sredu i petak. Zbog toga sam jako zgodna, ali ne koristim ni mleko, ni jaja, a ni meso, iako sam vegeterijanka. Ne mozes da postis, kako ti se svidja, nego po pravilu.

Вило, има правила и правила...некадаје Црква за све вернике, ал када људи имају посебне захтеве због физичког здравља...духовник одређује пост!

Путници, труднице, и пост оперативни итд...су ослобођени поста!
Такође људи који су почетници, имају слабији пост..док се организам не привикне...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top